FINAŁ ŚWIATOWY ROK CUP 2015 W LONATO

W minionym tygodniu, odbyło się najważniejsze wydarzenie sezonu serii ROK CUP na całym świecie. Długo wyczekiwany Finał Światowy, na którym nie mogło zabraknąć reprezentantów zespołu D&D Motorsport Poland. Podczas tegorocznego finału obecni byli: Daniel Zając i Mariusz Szymczak, startujący w kategorii ROK oraz Marcin Zając, ścigający się w kategorii Junior ROK. Zawodnicy w ramach przygotowań w weekend poprzedzający Finał Światowy, wystartowali również w zawodach Bridgestone Supercup.

Daniel Zając po serii treningów, w czwartkowe popołudnie przystąpił do czasówki. Zawodnik wykręcił 23 rezultat spośród stawki ponad 50 kierowców. Warty uwagi jest fakt iż Daniel podczas Finału startował z 10 kilogramową nadwagą, ponieważ ze Włoszech w tej kategorii ściga się młodzież, natomiast w Polsce osoby dorosłe. W pierwszym heacie, kierowca zajął 16 pozycję. Był to bardzo udany wyścig w jego wykonaniu, mimo iż nie zdołał utrzymać pozycji startowej. Drugi heat zawodnik ukończył oczko niżej, zajmując 17 miejsce. Jak sam przyznał, „ wyścig był bardzo ciekawy, podczas biegu często dochodziło do agresywnych pojedynków, żaden z zawodników nie odpuszczał…”. Trzeci heat to również spadek Daniela- na 21 miejsce. W sobotę zawodnik wystartował z pole position w Sparco Trophy (Finale B). Kierowcy zabrakło jedynie dwóch punktów aby zakwalifikować się do głównego finału imprezy. Podczas wyścigu, Daniel uczestniczył w kontakcie z innym zawodnikiem, przez co stracił wysoką pozycję i do mety dojechał na 14 miejscu. W kwalifikacji indywidualnej Finału, Daniel zajął 44 pozycję.

Marcin Zając poczynania w kategorii Junior ROK rozpoczął również od czasówki. Na treningu  kwalifikacyjnym Marcin zajął 37 pozycję w stawce 70 kierowców. W pierwszym heacie kierowca w bardzo wyrównanej stawce uplasował się na 13 lokacie. Drugi heat okazał się pechowy dla zawodnika. Między Marcinem a innym kierowcą doszło do incydentu wyścigowego, przez co zawodnik D&D stracił dotychczasową pozycję i wyścig ukończył na 18 miejscu. Podczas trzeciego heatu, Marcin zaliczył delikatny awans, zajmując 16 miejsce. Dzień finałowy Marcin zapoczątkował 22 pozycją w półfinale, jadąc w grupie pościgowej gdzie często dochodziło do pojedynków między kierowcami. W finale Junior ROKa, zawodnik po udanych pojedynkach, podsumowuje wyścig 16 pozycją.

Zespół reprezentował również Mariusz Szymczak, który po heatach awansował do Sparco Trophy i zajął 19 miejsce.

Kierowcy D&D Motorsport zakończyli sezon 2015 Finałem Światowym, który był zwieńczeniem całorocznej pracy włożonej przez kierowców oraz mechaników.

Karting:

1 Runda - KARTINGOWYCH MISTRZOSTW POLSKI, BYDGOSZCZ
Inauguracja Rotax Max Challenge Poland w Bydgoszczy
Na kartodromie w Bydgoszczy wystartował kolejny sezon Rotax Max ... więcej
Polskie podia w Trofeo Andrea Margutti
Za nami 35. edycja Trofeo Andrea Margutti w Lonato. To była najbardziej owocna... więcej
Rotax pojechał bonusowo w Bydgoszczy
Polski sezon kartingowy rozpoczęty. 39 zawodników wystartowało w Bonus Cup... więcej
1 Runda - ROK CUP POLAND, TORUŃ
28 Polaków we Włoszech. Podium Daniela Zająca
Przed nami start polskiego sezonu Rok Cup, a za nami pierwsza... więcej
Podium Davida Aulejtnera w Campillos
David Aulejtner był jedynym polskim kierowcą, który rywalizował w ... więcej
Komunikat GKSK PZM nr 6 /2024 z dnia 12.03.2024r. - wprowadzenie licencji Hobby do systemu Inside
Główna Komisja Sportu Kartingowego informuje o uruchomieniu licencji Hobby w... więcej
Niesamowity wyczyn Borysa Łyżenia w Walencji
Spektakularnego wyczynu w finale inauguracyjnej rundy cyklu Euro Series... więcej