Dwa zwycięstwa i tytuł Mistrza Polski dla Pawła Szkopka w Poznaniu

To był perfekcyjny weekend zawodnika Yamaha Motor Polska na Torze Poznań. Prowadzący w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski Paweł Szkopek zwyciężył w obu wyścigach klasy Superbike i zgarnął komplet punktów zostawiając rywali daleko z tyłu. Zapewniło mu to tytuł Mistrza Polski 2015 na dwie rundy przed końcem sezonu. Dodatkowo w sobotę ustanowił kolejny rekord poznańskiego obiektu pokonując na swojej R1 okrążenie w czasie: 1min 32,233.

Bez wątpienia płocki zawodnik jest w znakomitej formie. W sobotę podczas dziewiątej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski nie dał najmniejszych szans rywalom. Już podczas kwalifikacji ustanowił kolejny nieoficjalny rekord Toru Poznań, by kilka godzin później poprawić go podczas wyścigu, w którym niezagrożony prowadził ze sporą przewagą od startu do mety. Niedzielny wyścig przebiegał mniej więcej według tego samego scenariusza. Duet: Paweł Szkopek i Yamaha YZF-R1M okazał się nie do pokonania.

Paweł Szkopek: W Poznaniu udało mi się wygrać obie rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i dodatkowo ustanowić kolejny rekord z czasem 1min 32, 233. Oprócz drobnych kłopotów z akcesoryjnymi hamulcami Yamaha R1 spisywała się rewelacyjnie. Dopisała nam także pogoda. Bez dwóch zdań, to był znakomity weekend w wykonaniu naszego zespołu. Dotychczasowe wyniki zapewniły mi już tytuł Mistrza Polski sezonu 2015.

W tym roku współpracujemy w dziedzinie zawieszeń ze znakomitym fachowcem, który przez wiele lat pracował w Australii – Ryszardem Bugajem. Jego pomoc i wiedza jest nie do przecenienia. Znakomite prowadzenie się mojego motocykla to w dużej mierze jego zasługa.

Swoje zwycięstwa chciałbym zadedykować Berto Camlekowi, słoweńskiemu zawodnikowi, który zginął podczas ostatniej rundy Alpe Adria Cup na Hungaroringu.
Poznań, 23.08.2015 
Startowaliśmy razem w jednym wyścigu. Jemu niestety nie udało się dojechać do mety.

W Poznaniu tytuł Mistrza Polski w klasie Supersport zapewnił sobie także startujący Yamahą R6 w barwach Szkopek Team by Poland Position Sebastian Zieliński. Ostatnie dwie rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski odbędą się w drugi weekend września na Slovakiaringu.

Paweł Szkopek jest zdobywcą Pucharu Europy, a także wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski w wyścigach motocyklowych. W sezonie 2015 reprezentuje barwy Yamaha Motor Polska. Jego głównym celem sportowym jest walka o tytuł Mistrza Polski. Ma mu w tym pomóc wyścigowa Yamaha YZF-R1M. Ważąca 168 kg maszyna dysponuje mocą ponad 200 KM mechanicznych, wytwarzanych przez nowoczesny, czterocylindrowy silnik wyposażony w 16 zaworową głowicę. Całości dopełnia magnezowa rama pomocnicza, nowe zawieszenia Ohlins sterowane elektronicznie i aluminiowa rama Deltabox. Wiele elementów motocykla wykonano z carbonu, magnezu i tytanu. 

Motocykle: 
Share

News

Szkopek, Pasek, Kosa i Wielebski będą ścigać się na Verva Street Racing!
To będzie niecodzienne show! Na Skwerze Kościuszki w Gdyni zobaczymy czołowych... więcej
Motocyklowe ostatki w Poznaniu
Choć lato jeszcze w pełni, to sezon wyścigów motocyklowych nieuchronnie zbliża... więcej
Międzynarodowe Drużynowe Mistrzostwa Czeskiej Republiki
W sobotę 17 sierpnia 2019 roku, w miejscowości Dalecin, odbyły się Drużynowe... więcej
Zmarzlik na kolanie! Czyli rewanż ze Szkopkiem na torze w Poznaniu
Wszystkich, którzy bali się o bezpieczeństwo żużlowego wicemistrza świata,... więcej
Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Supermoto w Słomczynie – pełny sukces nowego organizatora
Rekordowa frekwencja zawodników, trybuny pełne kibiców, wspaniałe nagrody i... więcej
Krajowy Finał WMMP w Poznaniu
W dniach 10-11.08.2019 r. Automobilklub Wielkopolski zaprasza wszystkich... więcej
Zawieszenie rozgrywania zawodów motocyklowych w konkurencji Motocross do 1 września 2019
Polski Związek Motorowy informuje o bezwzględnym zawieszeniu rozgrywania zawodów... więcej
Zmarła Wiktoria Wicińska
DLACZEGO...? DLACZEGO...? DLACZEGO...? Kiedy na pogrzebie Łukasza Lonki... więcej
IV runda Motocrossowych Mistrzostw Polski ORLEN MXMP w Lipnie!
Po ponad miesiącu przerwy najlepsi motocrossowcy wracają do rywalizacji o... więcej
Finał EWC: Wójcik Racing Team na torze Suzuka
To jedyny wyścig mistrzostw świata w motocyklowych długodystansowych... więcej

Strony

- Archiwum