Dwa zwycięstwa i tytuł Mistrza Polski dla Pawła Szkopka w Poznaniu

To był perfekcyjny weekend zawodnika Yamaha Motor Polska na Torze Poznań. Prowadzący w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski Paweł Szkopek zwyciężył w obu wyścigach klasy Superbike i zgarnął komplet punktów zostawiając rywali daleko z tyłu. Zapewniło mu to tytuł Mistrza Polski 2015 na dwie rundy przed końcem sezonu. Dodatkowo w sobotę ustanowił kolejny rekord poznańskiego obiektu pokonując na swojej R1 okrążenie w czasie: 1min 32,233.

Bez wątpienia płocki zawodnik jest w znakomitej formie. W sobotę podczas dziewiątej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski nie dał najmniejszych szans rywalom. Już podczas kwalifikacji ustanowił kolejny nieoficjalny rekord Toru Poznań, by kilka godzin później poprawić go podczas wyścigu, w którym niezagrożony prowadził ze sporą przewagą od startu do mety. Niedzielny wyścig przebiegał mniej więcej według tego samego scenariusza. Duet: Paweł Szkopek i Yamaha YZF-R1M okazał się nie do pokonania.

Paweł Szkopek: W Poznaniu udało mi się wygrać obie rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i dodatkowo ustanowić kolejny rekord z czasem 1min 32, 233. Oprócz drobnych kłopotów z akcesoryjnymi hamulcami Yamaha R1 spisywała się rewelacyjnie. Dopisała nam także pogoda. Bez dwóch zdań, to był znakomity weekend w wykonaniu naszego zespołu. Dotychczasowe wyniki zapewniły mi już tytuł Mistrza Polski sezonu 2015.

W tym roku współpracujemy w dziedzinie zawieszeń ze znakomitym fachowcem, który przez wiele lat pracował w Australii – Ryszardem Bugajem. Jego pomoc i wiedza jest nie do przecenienia. Znakomite prowadzenie się mojego motocykla to w dużej mierze jego zasługa.

Swoje zwycięstwa chciałbym zadedykować Berto Camlekowi, słoweńskiemu zawodnikowi, który zginął podczas ostatniej rundy Alpe Adria Cup na Hungaroringu.
Poznań, 23.08.2015 
Startowaliśmy razem w jednym wyścigu. Jemu niestety nie udało się dojechać do mety.

W Poznaniu tytuł Mistrza Polski w klasie Supersport zapewnił sobie także startujący Yamahą R6 w barwach Szkopek Team by Poland Position Sebastian Zieliński. Ostatnie dwie rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski odbędą się w drugi weekend września na Slovakiaringu.

Paweł Szkopek jest zdobywcą Pucharu Europy, a także wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski w wyścigach motocyklowych. W sezonie 2015 reprezentuje barwy Yamaha Motor Polska. Jego głównym celem sportowym jest walka o tytuł Mistrza Polski. Ma mu w tym pomóc wyścigowa Yamaha YZF-R1M. Ważąca 168 kg maszyna dysponuje mocą ponad 200 KM mechanicznych, wytwarzanych przez nowoczesny, czterocylindrowy silnik wyposażony w 16 zaworową głowicę. Całości dopełnia magnezowa rama pomocnicza, nowe zawieszenia Ohlins sterowane elektronicznie i aluminiowa rama Deltabox. Wiele elementów motocykla wykonano z carbonu, magnezu i tytanu. 

Motocykle: 
Share

News

ORLEN Team podsumował Rajd Dakar 2020
Zawodnicy ORLEN Team mają za sobą tysiące kilometrów na nowych trasach Rajdu... więcej
Sukces Polaków w Africa Eco Race
Obchodzący dwudziestolecie kariery sportowej Jacek Czachor, pustynny Africa Eco... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Bolt bierze odwet za Riesę
Trzecia runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w Hiszpanii należała do Billy’... więcej
Etapowe podium Jacka Czachora
Trzeci czas przejazdu na przedostatnim OSie Africa Eco Race uzyskał Jacek... więcej
Jacek Czachor wraca do pierwszej piątki Africa Eco Race
Jacek Czachor po raz kolejny udowodnił, że jest w rewelacyjnej formie.... więcej
Dakar 2020: Udany start Polaków!
Dakar po raz 42. Trasa tegorocznej edycji Dakaru prowadziła z miasta Dżudda na... więcej
ORLEN Team na mecie rajdu Dakar
12 dni rywalizacji na dystansie 7500 kilometrów, z czego 5000 stanowiły odcinki... więcej
Dakar: etapowe zwycięstwo Rafała Sonika
Na taki etap od początku tegorocznego Dakaru czekał Rafał Sonik. Ponad 150km... więcej
Polacy w TOP 10 Africa Eco Race
Po wczorajszych problemach na trasie, dzisiaj reprezentanci misji „Uratuję... więcej
Dakar 2020 Żeglarze na oceanie wydm
Trasa etapu 11. etap Dakaru z Shubaytah do Haradh to druga część etapu... więcej

Strony

- Archiwum