Do ogólnej informacji

W nawiązaniu do startu jedynego zawodnika z Polski w Angerville warto z uporem maniaka wrócić do "polskiego podwórka". Boli wszystkich , a wręcz jesteśmy zniesmaczeni dostępnością polskich torów kartingowych ( już tak nielicznych) dla naszych zawodników i tych którzy chcą nimi zostać. ( Nie dziwmny się więc, że nasze barwy we Francji reprezentuje tylko jeden zawodnik).

Tak wychwalany tor w Radomiu przez ich włodarzy jest coraz trudniej dostępny dla kartingowej braci. Obecnie to praktycznie tylko wtorki i czwartki do 17:00 bo potem rządzi komercja. Proszę powiedzieć jak na jedynym torze na Mazowszu może szlifować swoje umiejętności nieletni zawodnik, który na ten tor ma dostać się z Warszawy, Milanówka czy Pruszkowa gdy jego opiekunowie pracują? Toż to jest kompletnie nierealne. Dlaczego też za wstęp na tor osoba nieposiadająca licencji kartingowej ma płacić stawkę jeszcze wyższą niż obowiązuje, tylko dlatego, że nie ma licencji ? A przecież jazdy doszkalające są właśnie po to by taką licencję zdobyć. Czy to ma być propagowanie sportu kartingowego, o którym ciągle wspomina Automobilkub Radomski? Warto też wspomnieć o wieloletnich rozmowach z Zarządem Automobilkubu Radomskiego na temat preferencyjnych stawek dla zawodników okręgu warszawskiego za korzystanie z toru. Pierwotne deklaracje - jeszcze przed Zjazdem PZM - pozostały bez ich wcielenia w życie. Czy była to jedynie "kiełbasa wyborcza" dla pozyskania dodatkowych głosów?. Jeśli tak to tym bardziej przykro, że w ten sposób próbowano uzyskać partykularny sukces.

Apele by tor kartingowy - a tak właśnie się nazywa, był dostępny choć jeden dzień wolny od pracy tj. sobota lub niedziela pozostają głuche. Soboty i niedziele to imprezy zamknięte wielokrotnie wykorzystywane przez samochody i motocykle. Czy dotacje okręgu i ZG właśnie temu miały służyć?  Z całą stanowczością należy stwierdzić że tzw. tor kartingowy w Radomiu nie służy tej dyscyplinie sportu, a deklaracje jej wspierania przez władze Automobilklubu Radomskiego to fikcja i jedynie chęć zdobycia dodatkowych dotacji. Dysponujemy stosowną dokumentacją przedstawiającą istniejącą patologię i jako GKSK z tym faktem zgodzić się nie możemy. Podobne opinie płyną do władz okręgu i GKSK z różnych środowisk. Takiego stanu rzeczy tolerować nie można. Albo zdecydowanie więcej przychylności dla już tak nielicznej rzeszy kartingowej albo możemy myśleć o zakończeniu ponad 50-letniej historii sportu kartingowego w Polsce w wyniku likwidacji tej dyscypliny sportu kartingowego wynikającej w dużej mierze z nieprzychylności administratorów torów kartingowych w Polsce. 

Główna Komisja Sportu Kartingowego

Karting: 
Share

News

Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
Komunikat 1.2020
Komunikat 1.2020 - Akademia Karting FIA 2020, Kalendarz 2020, Licencja... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Życzy Polski Związek Motorowy - Zarząd Główny     ... więcej
Głosujmy na Michalinę
Michalina Sabaj, polska finalistka w projekcie FIA Girls on Track -... więcej
Już po raz 17 poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa
 Poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa na rok 2019. Już po raz 17... więcej
Gala sportu kartingowego 2019
 W minioną sobotę, 23 listopada 2019, zawodnicy uroczyście zakończyli... więcej
ROTAX GRAND FINALS 2019 ZA NAMI
Sezon kartingowy ROTAXa dobiegł końca, jego zwieńczeniem był rozgrywany we... więcej
Mamy srebro na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA!
W niedzielę, 3 listopada na torze Vallelunga srebrny medal w pierwszych... więcej
Na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA nasi reprezentanci brylowali w sobotę w Pucharze GT
Sobota, 2 listopada, kolejny dzień pierwszych Igrzysk Sportów Motorowych FIA,... więcej
Dzień treningów na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA
Piątek, 1 listopada minął na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA w Rzymie pod... więcej
Pierwsze Igrzyska Sportów Motorowych FIA otwarte!
Inauguracyjne Igrzyska Sportów Motorowych Międzynarodowej Federacji... więcej

Strony

- Archiwum