Czas na "Wisłę"

 Po raz 58 Automobilklub Śląski organizuje Rajd Wisły. W dniach 14-15.09.br tak jak w roku ubiegłym na drogach Jastrzębia – Zdrój i Pawłowic przygotowaliśmy dla zawodników 9 odcinków specjalnych (3 odcinki pokonywane trzykrotnie) o łącznej długości 85 km przy długości całego rajdu 195 km. Park serwisowy będzie zlokalizowany na gościnnym terenie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu – Zdrój.

Nowością rajdu będzie zapewne miasteczko rajdowe, które powstanie w sobotę na parkingu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Tutaj oprócz STARTU i METY, będzie można w ciągu dnia zobaczyć samochody rajdowe w czasie planowanych przerw (komasacje). Tutaj również przewidujemy szereg innych atrakcji min. Prezentacja pojazdów zabytkowych, replik samochodów rajdowych, stoiska motoryzacyjne oraz będzie można sprawdzić się w symulatorze dachowania, w symulatorze zderzeniowym i zobaczyć jak to jest prowadzić samochód po spożyciu alkoholu (alkogogle).

Jednak największą niespodzianką będzie start w rajdzie za zgodą Głównej Komisji Sportu Samochodowego klasy samochodów LEGEND czyli samochodów wyprodukowanych przed 1992 rokiem.

W tym miejscu należą się podziękowania władzom miasta Jastrzębie – Zdrój i władzom gminy Pawłowice, przez które przebiega trasa rajdu, które widzą, że święto rajdowe, które przyciąga kibiców z całej Polski jest doskonałą promocją dla regionu.

Sędziowie sportowi, sędziowie zabezpieczenia, Policjanci, Strażacy, Ochotnicy z OSP, Lekarze, Ratownicy Drogowi to grupa prawie 500 osób bezpośrednio zaangażowanych przy rajdzie, którym już dziś dziękuję i mam nadzieję, że wspólnym wysiłkiem osiągniemy zamierzony efekt.

Przypominamy kibicom, a będziemy robić to nieustannie, że muszą rozsądnie i ostrożnie wybierać punktu obserwacyjne, aby nie narażać się na trudne do przewidzenia konsekwencje. Samochody rajdowe to nie zabawki an sznurkach lecz cuda techniki, które czasami wymykają się spod kontroli.

Proszę o zachowanie zdrowego rozsądku, o stosowanie się do poleceń służb zabezpieczenia, a w wyborze ciekawych miejsc pomoże wydany informator, którego elektroniczną wersję jak również inne informacje znajdą się na oficjalnej stronie rajdu: www.rajd-wisly.pl

Dyrektor 58 Rajdu Wisły

Andrzej Szkuta    

Samochody: 
Share

News

Gala mistrzów sportu samochodowego - GSMP 2019
Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zakończył się we wrześniu... więcej
Galeria zdjęć z Gali Sportu Samochodowego 2019
Zdjęcia autorstwa Agnieszki Wołkowicz UMA Małopolska
Kurs i egzamin na licencję rajdową stopnia RN - 08.12.2019 Sobótka
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RMPST 2019
Triumfatorzy klasyfikacji generalnej, poszczególnych klas, a także rywalizacji... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - WSMP 2019
Podczas uroczystej gali Polskiego Związku Motorowego wręczono wyróżnienia za... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - Motul HRSMP 2019
Uroczysta gala Polskiego Związku Motorowego była świetną okazją do tego, by... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RSMP 2019
Uroczysta gala sportu samochodowego Polskiego Związku Motorowego zwieńczyła... więcej
DAKAR 2020: W królestwie piasku
Trasa 42 edycji Rajdu Dakar, która rozpocznie się w mieście Dżudda 5 stycznia... więcej

Strony

- Archiwum