Czas na "Wisłę"

 Po raz 58 Automobilklub Śląski organizuje Rajd Wisły. W dniach 14-15.09.br tak jak w roku ubiegłym na drogach Jastrzębia – Zdrój i Pawłowic przygotowaliśmy dla zawodników 9 odcinków specjalnych (3 odcinki pokonywane trzykrotnie) o łącznej długości 85 km przy długości całego rajdu 195 km. Park serwisowy będzie zlokalizowany na gościnnym terenie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu – Zdrój.

Nowością rajdu będzie zapewne miasteczko rajdowe, które powstanie w sobotę na parkingu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Tutaj oprócz STARTU i METY, będzie można w ciągu dnia zobaczyć samochody rajdowe w czasie planowanych przerw (komasacje). Tutaj również przewidujemy szereg innych atrakcji min. Prezentacja pojazdów zabytkowych, replik samochodów rajdowych, stoiska motoryzacyjne oraz będzie można sprawdzić się w symulatorze dachowania, w symulatorze zderzeniowym i zobaczyć jak to jest prowadzić samochód po spożyciu alkoholu (alkogogle).

Jednak największą niespodzianką będzie start w rajdzie za zgodą Głównej Komisji Sportu Samochodowego klasy samochodów LEGEND czyli samochodów wyprodukowanych przed 1992 rokiem.

W tym miejscu należą się podziękowania władzom miasta Jastrzębie – Zdrój i władzom gminy Pawłowice, przez które przebiega trasa rajdu, które widzą, że święto rajdowe, które przyciąga kibiców z całej Polski jest doskonałą promocją dla regionu.

Sędziowie sportowi, sędziowie zabezpieczenia, Policjanci, Strażacy, Ochotnicy z OSP, Lekarze, Ratownicy Drogowi to grupa prawie 500 osób bezpośrednio zaangażowanych przy rajdzie, którym już dziś dziękuję i mam nadzieję, że wspólnym wysiłkiem osiągniemy zamierzony efekt.

Przypominamy kibicom, a będziemy robić to nieustannie, że muszą rozsądnie i ostrożnie wybierać punktu obserwacyjne, aby nie narażać się na trudne do przewidzenia konsekwencje. Samochody rajdowe to nie zabawki an sznurkach lecz cuda techniki, które czasami wymykają się spod kontroli.

Proszę o zachowanie zdrowego rozsądku, o stosowanie się do poleceń służb zabezpieczenia, a w wyborze ciekawych miejsc pomoże wydany informator, którego elektroniczną wersję jak również inne informacje znajdą się na oficjalnej stronie rajdu: www.rajd-wisly.pl

Dyrektor 58 Rajdu Wisły

Andrzej Szkuta    

Samochody: 
Share

News

500 wyścig DTM na Niemieckim torze Lausitzring
W najbliższy weekend odbędzie się jubileuszowy 500 wyścig DTM na Niemieckim... więcej
Polacy wśród faworytów – ORLEN Baja Poland już za tydzień
(20.08.2019) Blisko 100 zgłoszeń otrzymali organizatorzy ORLEN Baja Poland... więcej
22 Grand Prix Sopot - Gdynia: Weekend w Sopocie kolejnym sukcesem Szymona Łukaszczyka
Niedzielna odsłona 22 Grand Prix Sopot – Gdynia , będąca 10 Rundą... więcej
22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Szymon Łukaszczyk znowu wygrywa wyścig
Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer EVO V AMS) zwyciężył w sobotniej, 9... więcej
22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Gwiazdy motorsportu przy sopockim Molo
Komplet 58 kierowców zgłoszonych do 22 Grand Prix Sopot – Gdynia pojawił... więcej
GSMP: Nadmorskie wyścigi „górali”
W dniach 16-18 sierpnia, jako podwójna runda Górskich Samochodowych Mistrzostw... więcej
Historyczne samochody, mocne tempo – Motul HRSMP po Rajdzie Rzeszowskim
Wymagająca trasa, kłopoty faworytów, sukcesy debiutantów i niespodziewane... więcej
28. RAJD RZESZOWSKI - Grzegorz Grzyb po raz czwarty triumfuje w Rzeszowie
(10.08.2019) Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Skoda Fabia R5) triumfowali w 28.... więcej
28. Rajd Rzeszowski - Grzyb liderem po pierwszym etapie
(09.08.2019) Grzegorz Grzyb i Roberta Hundla (Skoda Fabia R5) wygrali cztery z... więcej

Strony

- Archiwum