Bouffier liderem po pierwszym dniu w LOTOS 70 Rajdzie Polski

Trzy odcinki Bryan Bouffier, dwa Robert Kubica, i po jednym Martin Kangur oraz Kajetan Kajetanowicz - tak wygląda bilans oesowych zwycięstw podczas sobotniego etapu LOTOS 70. Rajdu Polski.

Po przejechaniu w trybie sportowym niemal 90 km, na czele klasyfikacji znajdują się trzykrotni mistrzowie Polski Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Peugeot 207 S2000). Niespełna 17 s do francuskiej pary tracą debiutujący za kierownicą samochodu klasy R5 Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Ford Fiesta R5). Dzięki temu wynikowi załoga LOTOS Rally Team już dzisiaj może się cieszyć z czwartego z rzędu mistrzostwa Polski.

Jak zwykle podczas Rajdu Polski solidne tempo zaprezentował startujący Fordem Fiesta RRC Michał Sołowow. Kielecki kierowca aż pięciokrotnie kończył mazurski klasyk na podium, a podczas trzech ostatnich jego edycji metę osiągał na drugim miejscu. Sołowow pilotowany przez Sebastiana Rozwadowskiego zajmuje trzecie miejsce po sobotnim etapie.

Z pewnością największym wydarzeniem drugiej sobotniej pętli było odpadnięcie z rajdu Roberta Kubicy. Na drugim przejeździe odcinka Mrągowo krakowianin urwał przednie, prawe koło w swoim Citroenie DS3 RRC i chociaż osiągnął metę odcinka to poniósł bardzo duże straty. Zgodnie z przepisami Kubica nie mógł kontynuować jazdy na odcinku dojazdowym na trzech kołach. Kibice mają naturalnie nadzieję, że Polak skorzysta z systemu Rally2 i jutro znów pojawi się na trasie.

Podczas drugiego przejazdu odcinka Baranowo swoim nieprzeciętnym talentem błysnął Martin Kangur. Estoński kierowca był najszybszy zostając przy okazji pierwszym zawodnikiem samochodu klasy R5, który wygrał oes w szutrowej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy. Na finałowym odcinku sobotniego etapu w samochodzie Kangura doszło jednak do awarii wspomagania kierownicy i spadł on aż o cztery pozycję.

Z analogicznymi problemami na początkowych odcinkach dnia borykał się Michał Kościuszko, który podobnie jak Kangur startuje Fordem Fiesta R5. Krakowianin nie może zaliczyć dnia do udanych, bowiem sobotnią rywalizację zakończył dopiero na szóstej pozycji z niemal dwuminutową stratą do liderów.

Podczas drugiego przejazdu odcinka Mrągowo, Siódemka, partner logistyczny LOTOS 70.Rajdu Polski wykonała ponownie pomiary długości skoków na hopce. I tym razem najdalej skoczył Kajetanowicz, którego samochód poszybował na odległość 22 metrów. Taką samą odległość uzyskali Jan Kopecki i Bouffier. Drugi pod względem długości skok wykonał Kościuszko (18 m), a o dwa metry bliżej skoczyli Kubica, Sołowow, Ancian i Staniszewski.

Za nami siedem odcinków specjalnych o łącznej długości 89,34 km. O jakichkolwiek rozstrzygnięciach nie ma mowy, bowiem na niedzielę zaplanowano kolejnych sześć wymagających prób sportowych. Meta LOTOS 70. Rajdu Polski zaplanowana jest na godz. 19.40.
 

Samochody: 
Share

Zdjęcia

Zdjęcia autorstwa Marcina Kaliszki www.RallyFoto.pl

News

Mocna obsada ORLEN Baja Poland 2019
(23.08.2019) Terranova, Przygoński, Wasiliew, Hołowczyc – to nazwiska... więcej
500 wyścig DTM na Niemieckim torze Lausitzring
W najbliższy weekend odbędzie się jubileuszowy 500 wyścig DTM na Niemieckim... więcej
Polacy wśród faworytów – ORLEN Baja Poland już za tydzień
(20.08.2019) Blisko 100 zgłoszeń otrzymali organizatorzy ORLEN Baja Poland... więcej
22 Grand Prix Sopot - Gdynia: Weekend w Sopocie kolejnym sukcesem Szymona Łukaszczyka
Niedzielna odsłona 22 Grand Prix Sopot – Gdynia , będąca 10 Rundą... więcej
22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Szymon Łukaszczyk znowu wygrywa wyścig
Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer EVO V AMS) zwyciężył w sobotniej, 9... więcej
22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Gwiazdy motorsportu przy sopockim Molo
Komplet 58 kierowców zgłoszonych do 22 Grand Prix Sopot – Gdynia pojawił... więcej
GSMP: Nadmorskie wyścigi „górali”
W dniach 16-18 sierpnia, jako podwójna runda Górskich Samochodowych Mistrzostw... więcej
Historyczne samochody, mocne tempo – Motul HRSMP po Rajdzie Rzeszowskim
Wymagająca trasa, kłopoty faworytów, sukcesy debiutantów i niespodziewane... więcej
28. RAJD RZESZOWSKI - Grzegorz Grzyb po raz czwarty triumfuje w Rzeszowie
(10.08.2019) Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Skoda Fabia R5) triumfowali w 28.... więcej

Strony

- Archiwum