Bogdanka Racing rozpoczyna sezon 2013

Bogdanka Racing, struktura stojąca za zwycięskim zespołem motocyklowych mistrzostw świata World Supersport, wznawia przygotowania do sezonu 2013 i razem z Adrianem Paskiem rozpoczyna w Portugalii pierwsze w tym roku testy.

Bogdanka Racing ma na swoim koncie podia i zwycięstwa w wyścigach motocyklowych mistrzostw świata World Supersport oraz w Pucharze Europy Juniorów w sezonie 2012. Choć dotychczasowa umowa z głównym sponsorem, spółką Lubelski Węgiel Bogdanka, została wypowiedziana, sam zespół funkcjonuje nadal.

W tym roku kierowana przez Igora Piaseckiego ekipa planuje skupić się wyłącznie na pomocy i rozwoju młodych, polskich zawodników, którzy już w poprzednim sezonie, w ramach Bogdanka Junior Team Poland, wygrywali wyścigi i stawali na podium motocyklowego Pucharu Europy Juniorów.

Zespół pracuje obecnie nad „zamknięciem budżetu”, który pozwoli na pozostawienie Artura Wielebskiego - piątego w klasyfikacji generalnej rok temu  - oraz Szymona Kaczmarka, na drugi sezon w Pucharze Europy Juniorów, a także na wystawienie Adriana Paska w pełnym cyklu mistrzostw Europy Superstock 600. Obie serie towarzyszą motocyklowym mistrzostwom świata Superbike i Supersport podczas rund na starym kontynencie. W zależności od możliwości budżetowych, ekipa planuje także wystawić na międzynarodowej arenie jeszcze jednego, czwartego Polaka.

Zgodnie z poczynionymi jeszcze przed zawirowaniami w Bogdance planami, lubelski zespół w najbliższych dniach uda się do Portugalii, gdzie na torze Portimao Adrian Pasek rozpocznie w piątek trzydniowe testy. To właśnie na tym obiekcie „Pasio” zadebiutował w poprzednim sezonie w przedostatniej rundzie MŚ World Supersport, startując w barwach ekipy Bogdanka PTR Honda w nagrodę za świetne wyniki w Pucharze Europy.

Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanka Racing pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilu Bogdanka Racing na Facebooku.

Adrian Pasek: „Przez całą zimę intensywnie trenowałem, drobiazgowo przygotowując się do sezonu. Jestem w świetnej formie i mam bardzo dużą motywację, aby pokazać się w tym roku na międzynarodowej arenie z jak najlepszej strony. Nie mogę doczekać się pierwszych w tym roku testów. Oczywiście jest mi przykro z powodu nagłego wypowiedzenia umowy przez sponsora naszego zespołu pod koniec poprzedniego sezonu, ale nie ma to wpływu na moje przygotowania i aspiracje. Jestem dobrej myśli i wierzę, że zespołowi uda się w pełni przygotować do sezonu, a ja ze swojej strony zamierzam dać z siebie wszystko i jeździć najlepiej jak potrafię już od najbliższego piątku.”

Artur Wielebski: „Rywalizacja w Pucharze Europy Juniorów zapowiada się w tym roku wyjątkowo ekscytująco, dlatego bardzo chciałbym pozostać w tej serii na kolejny sezon. Co prawda moje nazwisko znalazło się na liście startowej dzięki staraniom zespołu, ale wciąż pracujemy nad zamknięciem budżetu, który umożliwi nam starty. W tym roku zmienił się dostawca motocykli do pucharu i liczę, że nowa maszyna będzie bardziej odpowiadać moim gabarytom, pozwalając na walkę o czołowe pozycje. Mam więc nadzieję, że wszystko dobrze się skończy i pojawimy się na starcie.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Pomimo zawirowań wewnątrz naszego dotychczasowego sponsora głównego, struktura stojąca za projektem Bogdanka Racing nadal funkcjonuje i zgodnie z wcześniej poczynionymi planami, przygotowuje się do pierwszych testów w Portugalii. Mimo wypowiedzenia umowy, póki co nadal jest ona aktualna i dopóki nie dobiegnie końca, ze swojej strony robimy wszystko zgodnie z jej ustaleniami. Mimo iż wypowiedzenie miało miejsce w najgorszym możliwym momencie, kiedy budżety marketingowe i sponsoringowe wielu firm są już zamknięte, pracujemy na tym, żeby zawodnicy z którymi planowaliśmy sezon 2013, mogli dalej startować na arenie międzynarodowej. To właśnie razem z „Pasiem” udajemy się w najbliższych dniach na zaplanowane wiele miesięcy temu testy do Portugalii. Mamy nadzieję, że dobra pogoda w Portimao umożliwi nam zrealizowanie naszych założeń i dobre przygotowanie się do startów.”

Motocykle: 
Share

News

Szkopek, Pasek, Kosa i Wielebski będą ścigać się na Verva Street Racing!
To będzie niecodzienne show! Na Skwerze Kościuszki w Gdyni zobaczymy czołowych... więcej
Motocyklowe ostatki w Poznaniu
Choć lato jeszcze w pełni, to sezon wyścigów motocyklowych nieuchronnie zbliża... więcej
Międzynarodowe Drużynowe Mistrzostwa Czeskiej Republiki
W sobotę 17 sierpnia 2019 roku, w miejscowości Dalecin, odbyły się Drużynowe... więcej
Zmarzlik na kolanie! Czyli rewanż ze Szkopkiem na torze w Poznaniu
Wszystkich, którzy bali się o bezpieczeństwo żużlowego wicemistrza świata,... więcej
Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Supermoto w Słomczynie – pełny sukces nowego organizatora
Rekordowa frekwencja zawodników, trybuny pełne kibiców, wspaniałe nagrody i... więcej
Krajowy Finał WMMP w Poznaniu
W dniach 10-11.08.2019 r. Automobilklub Wielkopolski zaprasza wszystkich... więcej
Zawieszenie rozgrywania zawodów motocyklowych w konkurencji Motocross do 1 września 2019
Polski Związek Motorowy informuje o bezwzględnym zawieszeniu rozgrywania zawodów... więcej
Zmarła Wiktoria Wicińska
DLACZEGO...? DLACZEGO...? DLACZEGO...? Kiedy na pogrzebie Łukasza Lonki... więcej
IV runda Motocrossowych Mistrzostw Polski ORLEN MXMP w Lipnie!
Po ponad miesiącu przerwy najlepsi motocrossowcy wracają do rywalizacji o... więcej
Finał EWC: Wójcik Racing Team na torze Suzuka
To jedyny wyścig mistrzostw świata w motocyklowych długodystansowych... więcej

Strony

- Archiwum