Andrzej Dąbrowski odsłonił gwiazdę w rajdowej asyście

Wielkim wydarzeniem muzycznym oraz motoryzacyjnym okazało się odsłonięcie gwiazdy Andrzeja Dąbrowskiego w Opolskiej Alei Gwiazd Polskiej Piosenki. Artystę przywiózł na ceremonię Mistrz Polski klasy historycznej Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, Marcin Kozłowski w 250 konnym Fordzie Sierra Cosworth.


- Opole zawsze mnie zaskakiwało – powiedział Dąbrowski. Prawdę mówiąc samochody były u mnie na pierwszym planie, następnie perkusja, a dopiero potem piosenka – mówił podczas odsłonięcia gwiazdy.

Tak też było i tym razem. Automobilklub Opolski wspólnie z Fundacją Stolicy Polskiej Piosenki, zafundował byłemu rajdowemu Mistrzowi Polski z 1957 roku, iście mistrzowskie wejście. Przyjazd na opolski Rynek strzelającym wyścigowym samochodem, wzbudził wśród zebranych fanów piosenkarza sensację.

- Takiego wejścia do opolskiej Alei Gwiazd nie miał jeszcze żaden artysta – mówił podczas ceremonii prowadzący.
Po odsłonięciu gwiazdy Andrzej Dąbrowski nie zapomniał o swoich fanach, również tych z Automobilklubu Opolskiego. Najpierw złożył swój autograf na masce Forda Sierra Cosworth Marcina Kozłowskiego, a następnie zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z członkami Automobilklubu Opolskiego, którzy przywitali go jak wielką gwiazdę.

- Szczególne podziękowania dla Automobilklubu Opolskiego za taki wspaniały wjazd – dziękował Dąbrowski za niespodziankę, przygotowaną specjalnie dla startującego już ponad 50 lat w rajdach i wyścigach piosenkarza.

Pojawienie się rajdowego samochodu nie było w tym roku przypadkowe i miało stanowić powrót do idei połączenia muzyki oraz rajdów samochodowych, które stanowi fenomen w skali całego kraju. Wszystko to z okazji jubileuszu 50-lecia Festiwalu Polskiej Piosenki oraz  44 edycja Rajdu Festiwalowego, który rozegrany zostanie już 29 i 30 czerwca w Opolu.

- Patrząc na uśmiech Pana Andrzeja Dąbrowskiego widać było, że udało się pozytywnie zaskoczyć artystę i sprawić mu wielką radość, dowożąc go na ceremonię odsłonięcia gwiazdy, rajdowym Fordem Sierra Cosworth – mówi Łukasz Strzelecki z Automobilklubu Opolskiego. To wydarzenie jest pierwszym krokiem, aby powrócić do historycznej formuły Rajdu Festiwalowego, który rozgrywany był przy Festiwalu Polskiej Piosenki. Jestem przekonany, że podczas 45-lecia rajdu, na jego starcie pojawi się Pan Andrzej Dąbrowski i wspólnie z innymi artystami polskiej sceny wystartuje w klasie muzyków.

Tegoroczna edycja kultowego Rajdu Festiwalowego obchodzi swoje 44 urodziny. Z tej okazji organizator Automobilklub Opolski przygotował dla zawodników nową formułę rajdu. Już 29 czerwca mieszkańcy Opola zobaczą dwukrotnie zawodników podczas sobotniego miejskiego Prologu, który rozegrany zostanie na węźle drogowym przy ul. Głogowskiej.

Niedziela to 11 odcinków zlokalizowanych na ul. Głogowskiej, przy obwodnicy Opola w okolicach Turawa Park, w Polskiej Nowej Wsi oraz na kultowych wałach, przy ul. Parkowej, gdzie w latach 90-tych rozgrywany był prolog rajdu, zaliczanego do rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

Rajd Kataru: drugi czas Kuby Przygońskiego na skróconym odcinku specjalnym
Załoga ORLEN Team w składzie Przygoński, Gottchalk zajęła 2. miejsce na 4.... więcej
Kuba Przygoński awansował na 3. miejsce w rajdzie Kataru
Kuba Przygoński i Timo Gottschalk mogą zaliczyć trzeci dzień rywalizacji w... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2019 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Kurs na licencję stopnia RN - 14-15.03.2020 Koszlin
Automobilklub Koszaliński zaprasza kandydatów na zawodników sportu... więcej
Rajd Kataru: Pech załogi ORLEN Team
Wygięty wahacz stanął Kubie Przygońskiemu oraz Timo Gottschalkowi na drodze do... więcej
Alfa Romeo Racing Orlen Team w Warszawie
Kilkanaście minut temu odbyła się uroczysta prezentacja zespołu Alfa Romeo... więcej
Dobry początek załogi ORLEN Team w rajdzie Kataru
Od trzeciego miejsca rywalizację w rajdzie Kataru rozpoczęli Kuba Przygoński... więcej
Biuletyn PZM Nr 18 - Luty 2020
Rok 2020 jest szczególny dla Polskiego Związku Motorowego, który obchodzi... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego – licencja klasy I i II
1. Termin:22 lutego 2020 (sobota)2. Miejsce:Automobilklub Sudecki, ul.... więcej

Strony

- Archiwum