Andrzej Dąbrowski odsłonił gwiazdę w rajdowej asyście

Wielkim wydarzeniem muzycznym oraz motoryzacyjnym okazało się odsłonięcie gwiazdy Andrzeja Dąbrowskiego w Opolskiej Alei Gwiazd Polskiej Piosenki. Artystę przywiózł na ceremonię Mistrz Polski klasy historycznej Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, Marcin Kozłowski w 250 konnym Fordzie Sierra Cosworth.


- Opole zawsze mnie zaskakiwało – powiedział Dąbrowski. Prawdę mówiąc samochody były u mnie na pierwszym planie, następnie perkusja, a dopiero potem piosenka – mówił podczas odsłonięcia gwiazdy.

Tak też było i tym razem. Automobilklub Opolski wspólnie z Fundacją Stolicy Polskiej Piosenki, zafundował byłemu rajdowemu Mistrzowi Polski z 1957 roku, iście mistrzowskie wejście. Przyjazd na opolski Rynek strzelającym wyścigowym samochodem, wzbudził wśród zebranych fanów piosenkarza sensację.

- Takiego wejścia do opolskiej Alei Gwiazd nie miał jeszcze żaden artysta – mówił podczas ceremonii prowadzący.
Po odsłonięciu gwiazdy Andrzej Dąbrowski nie zapomniał o swoich fanach, również tych z Automobilklubu Opolskiego. Najpierw złożył swój autograf na masce Forda Sierra Cosworth Marcina Kozłowskiego, a następnie zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z członkami Automobilklubu Opolskiego, którzy przywitali go jak wielką gwiazdę.

- Szczególne podziękowania dla Automobilklubu Opolskiego za taki wspaniały wjazd – dziękował Dąbrowski za niespodziankę, przygotowaną specjalnie dla startującego już ponad 50 lat w rajdach i wyścigach piosenkarza.

Pojawienie się rajdowego samochodu nie było w tym roku przypadkowe i miało stanowić powrót do idei połączenia muzyki oraz rajdów samochodowych, które stanowi fenomen w skali całego kraju. Wszystko to z okazji jubileuszu 50-lecia Festiwalu Polskiej Piosenki oraz  44 edycja Rajdu Festiwalowego, który rozegrany zostanie już 29 i 30 czerwca w Opolu.

- Patrząc na uśmiech Pana Andrzeja Dąbrowskiego widać było, że udało się pozytywnie zaskoczyć artystę i sprawić mu wielką radość, dowożąc go na ceremonię odsłonięcia gwiazdy, rajdowym Fordem Sierra Cosworth – mówi Łukasz Strzelecki z Automobilklubu Opolskiego. To wydarzenie jest pierwszym krokiem, aby powrócić do historycznej formuły Rajdu Festiwalowego, który rozgrywany był przy Festiwalu Polskiej Piosenki. Jestem przekonany, że podczas 45-lecia rajdu, na jego starcie pojawi się Pan Andrzej Dąbrowski i wspólnie z innymi artystami polskiej sceny wystartuje w klasie muzyków.

Tegoroczna edycja kultowego Rajdu Festiwalowego obchodzi swoje 44 urodziny. Z tej okazji organizator Automobilklub Opolski przygotował dla zawodników nową formułę rajdu. Już 29 czerwca mieszkańcy Opola zobaczą dwukrotnie zawodników podczas sobotniego miejskiego Prologu, który rozegrany zostanie na węźle drogowym przy ul. Głogowskiej.

Niedziela to 11 odcinków zlokalizowanych na ul. Głogowskiej, przy obwodnicy Opola w okolicach Turawa Park, w Polskiej Nowej Wsi oraz na kultowych wałach, przy ul. Parkowej, gdzie w latach 90-tych rozgrywany był prolog rajdu, zaliczanego do rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

Mocna obsada ORLEN Baja Poland 2019
(23.08.2019) Terranova, Przygoński, Wasiliew, Hołowczyc – to nazwiska... więcej
500 wyścig DTM na Niemieckim torze Lausitzring
W najbliższy weekend odbędzie się jubileuszowy 500 wyścig DTM na Niemieckim... więcej
Polacy wśród faworytów – ORLEN Baja Poland już za tydzień
(20.08.2019) Blisko 100 zgłoszeń otrzymali organizatorzy ORLEN Baja Poland... więcej
22 Grand Prix Sopot - Gdynia: Weekend w Sopocie kolejnym sukcesem Szymona Łukaszczyka
Niedzielna odsłona 22 Grand Prix Sopot – Gdynia , będąca 10 Rundą... więcej
22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Szymon Łukaszczyk znowu wygrywa wyścig
Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer EVO V AMS) zwyciężył w sobotniej, 9... więcej
22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Gwiazdy motorsportu przy sopockim Molo
Komplet 58 kierowców zgłoszonych do 22 Grand Prix Sopot – Gdynia pojawił... więcej
GSMP: Nadmorskie wyścigi „górali”
W dniach 16-18 sierpnia, jako podwójna runda Górskich Samochodowych Mistrzostw... więcej
Historyczne samochody, mocne tempo – Motul HRSMP po Rajdzie Rzeszowskim
Wymagająca trasa, kłopoty faworytów, sukcesy debiutantów i niespodziewane... więcej
28. RAJD RZESZOWSKI - Grzegorz Grzyb po raz czwarty triumfuje w Rzeszowie
(10.08.2019) Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Skoda Fabia R5) triumfowali w 28.... więcej

Strony

- Archiwum