82 FICC Rally - 1 część. Polski wieczór

Święto Caravaningu w 2015 roku, czyli Światowy Zlot Caravaningowy w ramach przynależności do F.I.C.C. www.ficc.org został zorganizowany przez przyjaciół z Udruga Kampista Hrvatske w miejscowości Novalija na wyspie PAG. Ze względu na wysokie temperatury w miesiącach lipiec i sierpień Delegaci w 2013 roku przyjęli większością głosów propozycję Chorwatów, aby zlot został zorganizowany w terminie 27.06 do 05.07.2015 roku (tradycyjnym terminem organizacji zlotów światowych to przełom lipca i sierpnia).

W tej części sprawozdania skupię się na statystyce zlotu oraz na wydarzeniu, jakim był Polski Wieczór.

W imprezie uczestniczyło 598 załóg reprezentujących 33 państwa. Uczestniczyło prawie 1200 osób w tym 108 dzieci. Najliczniejszą grupą uczestniczącą w imprezie była reprezentacja  Finlandii (83), kolejne miejsce przypadło  Anglii (61) a trzecie miejsce dla grupy  Włoskiej (56), pełna statystyka zostanie podana w kolejnej części relacji. Polskę reprezentowało 40 załóg, 90 osób w tym 16 dzieci. Biorąc pod uwagę ilość uczestniczących dzieci to nasz kraj zajął I miejsce, co bardzo dobrze o nas świadczy, bo kto jak nie kolejne pokolenie będzie organizować w przyszłości zloty caravaningowe.

Wracamy do dnia, w którym polska grupa zdeklarowała się zorganizować polski wieczór. Tu należy się kilka słów wyjaśnienia: tradycją zlotów światowych  jest przygotowywanie wieczorową porą, trwających około godziny  międzynarodowych spotkań. Miejscem tych imprez  zazwyczaj jest sektor danego państwa. Bardzo ładnie przyozdobione sektory kuszą ilością kolorów, możliwością degustowania smakołyków, różnych regionalnych dań a przede wszystkim możliwością nawiązania pięknych międzynarodowych znajomości.

W tym roku, po kilkunastoletniej przerwie,  reprezentacja PZM w skład, której wchodzili przedstawiciele Klubów: Automobilklub Śląski, Klub Turystyki Caravaningowej „Gwarek”, Automobilklub Mysłowicki postanowili zorganizować długo oczekiwany „Polish Evening”. Na miejscu do przygotowania tego przedsięwzięcia dołączyli przedstawiciele Kaliskiego Klubu Campingu i Caravaningu KALTUR, przedstawiciele  firmy Halcamp oraz turyści niezrzeszeni, którzy obserwując to, co się dzieje włączyli się z radością w organizację wydarzenia. To, co się działo w wyznaczonym miejscu obrazują zdjęcia, do których oglądania serdecznie zapraszam.

Podsumowując chciałbym w imieniu Głównej Komisji Caravaningu PZM oraz własnym serdecznie podziękować wszystkim, którzy nie patrząc na doskwierający upał (33 stopnie) zaangażowali się w przygotowanie tak ważnego dla nas Polaków, turystów caravaningowych,  wydarzenia. Słowa podziękowania kieruje również w stronę  biura PZM Travel oraz biura marketingu Polskiego Związku Motorowego. Wszyscy możemy być dumni z osiągniętego celu.  

 

Przewodniczący GKC PZM

Dariusz Jajko      

 

Caravaning: 
Share

News

Jubileuszowe logo PZM
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje, że w związku z jubileuszem... więcej
Caravaning Summer Show 2020
Zapraszamy na III edycję pierwszych w Polsce targów caravaningowych,... więcej
Komunikat nr 2/2020 - Szkolenie organizatorów zlotów caravaningowych
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje o opublikowaniu Komunikatu nr 2/2020... więcej
Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
Oferta caravaningowa PZM Travel
Uprzejmie informujemy, że oferta imprez caravaningowych biura PZM Travel ... więcej
Komunikat nr 1/2020 - opłata składki ubezpieczeniowej od NNW i OC za Organizatrów Sportu Popularnego
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje o opublikowaniu Komunikatu nr 1/2020... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Życzy Polski Związek Motorowy - Zarząd Główny     ... więcej
Odwołano 91. Światowy Zlot Caravaningowy F.I.C.C.
Z uwagi na fakt, że tor wyścigowy w Naas nie jest już dostępny, Światowa... więcej
Komunikat 8/2019 - Rundy CMP i MKC PZM w 2020 roku
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje o opublikowaniu Komunikatu nr 8/2019... więcej

Strony

- Archiwum

Strony