82 FICC Rally - 1 część. Polski wieczór

Święto Caravaningu w 2015 roku, czyli Światowy Zlot Caravaningowy w ramach przynależności do F.I.C.C. www.ficc.org został zorganizowany przez przyjaciół z Udruga Kampista Hrvatske w miejscowości Novalija na wyspie PAG. Ze względu na wysokie temperatury w miesiącach lipiec i sierpień Delegaci w 2013 roku przyjęli większością głosów propozycję Chorwatów, aby zlot został zorganizowany w terminie 27.06 do 05.07.2015 roku (tradycyjnym terminem organizacji zlotów światowych to przełom lipca i sierpnia).

W tej części sprawozdania skupię się na statystyce zlotu oraz na wydarzeniu, jakim był Polski Wieczór.

W imprezie uczestniczyło 598 załóg reprezentujących 33 państwa. Uczestniczyło prawie 1200 osób w tym 108 dzieci. Najliczniejszą grupą uczestniczącą w imprezie była reprezentacja  Finlandii (83), kolejne miejsce przypadło  Anglii (61) a trzecie miejsce dla grupy  Włoskiej (56), pełna statystyka zostanie podana w kolejnej części relacji. Polskę reprezentowało 40 załóg, 90 osób w tym 16 dzieci. Biorąc pod uwagę ilość uczestniczących dzieci to nasz kraj zajął I miejsce, co bardzo dobrze o nas świadczy, bo kto jak nie kolejne pokolenie będzie organizować w przyszłości zloty caravaningowe.

Wracamy do dnia, w którym polska grupa zdeklarowała się zorganizować polski wieczór. Tu należy się kilka słów wyjaśnienia: tradycją zlotów światowych  jest przygotowywanie wieczorową porą, trwających około godziny  międzynarodowych spotkań. Miejscem tych imprez  zazwyczaj jest sektor danego państwa. Bardzo ładnie przyozdobione sektory kuszą ilością kolorów, możliwością degustowania smakołyków, różnych regionalnych dań a przede wszystkim możliwością nawiązania pięknych międzynarodowych znajomości.

W tym roku, po kilkunastoletniej przerwie,  reprezentacja PZM w skład, której wchodzili przedstawiciele Klubów: Automobilklub Śląski, Klub Turystyki Caravaningowej „Gwarek”, Automobilklub Mysłowicki postanowili zorganizować długo oczekiwany „Polish Evening”. Na miejscu do przygotowania tego przedsięwzięcia dołączyli przedstawiciele Kaliskiego Klubu Campingu i Caravaningu KALTUR, przedstawiciele  firmy Halcamp oraz turyści niezrzeszeni, którzy obserwując to, co się dzieje włączyli się z radością w organizację wydarzenia. To, co się działo w wyznaczonym miejscu obrazują zdjęcia, do których oglądania serdecznie zapraszam.

Podsumowując chciałbym w imieniu Głównej Komisji Caravaningu PZM oraz własnym serdecznie podziękować wszystkim, którzy nie patrząc na doskwierający upał (33 stopnie) zaangażowali się w przygotowanie tak ważnego dla nas Polaków, turystów caravaningowych,  wydarzenia. Słowa podziękowania kieruje również w stronę  biura PZM Travel oraz biura marketingu Polskiego Związku Motorowego. Wszyscy możemy być dumni z osiągniętego celu.  

 

Przewodniczący GKC PZM

Dariusz Jajko      

 

Caravaning: 
Share

News

Uwaga - kradzieże !
Szanowni turyści, W ostatnim czasie napłynęło do nas sporo informacji o... więcej
Ogólnopolski Jesienny Zlot Caravaningowy "Pokrzywna 2019"
Śląski Klub Motorowy zaprasza na Ogólnopolski Jesienny Zlot Caravaningowy... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy - III Runda CMP i MKC PZM
Łódzki Klub Campingu i Caravaningu zaptrasza w dniach 27.09.2019 do... więcej
Zlot caravaningowy Eko Moto Show 2019
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza na Ogólnopolski Zlot... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy "Ochaby 2019"
Klub Motorowy Górników "Jarząbek" zaprasza w dniach 13.09.2019... więcej
Komunikat 5/2019
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje o opublikowaniu Komunikatu nr 5/2019,... więcej
Informacja dotycząca Dahlie Rallye – Węgry 2019
Informujemy że 30.07.2019r. organizator zlotu na Węgrzech - MCCC oraz... więcej
Przed nami organizacja Dahlie Rallye 2020 i Europa Rally 2022
5 sierpnia 2019 roku członkowie Głównej Komisji Caravaningu Polskiego Związku... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy "Grzybobranie"
Klub Caravaningowy "Brzeźnica" zaprasza w dniach 04.10.2019... więcej
Caravans Salon Poland 2019
Caravans Salon Poland 2019 zaprasza na X Ogólnopolski Zlot CaravaningowyW... więcej

Strony

- Archiwum