36-ta edycja Rajdu Rotor

W tym roku odbyła się już 36-ta edycja Rajdu Rotor.

Jest to jedyna runda tegorocznych Mistrzostw Polski przeznaczona wyłącznie dla motocykli – i jednocześnie największa impreza tego typu w kalendarzu PZM. Rajd organizowany jest przez Klub Miłośników Weteranów Rotor Olsztyn. I w tym roku frekwencja nie zawiodła: na starcie rajdu stawiło się około 150 załóg. Mimo naprawdę uciążliwej – zwłaszcza przecież dla motocyklistów – pogody, przyjechali, często na kołach, nawet z najdalszych zakątków Polski.

Pierwszy dzień uczestnicy Rajdu spędzili na bezdrożach Mazur i Powiśla. Trasa prowadziła przez miejsca nie tylko urokliwe, ale także ciekawe historycznie i krajoznawczo. Uczestnicy przejechali przez miejscowości o tradycyjnej, pruskiej architekturze; zwiedzili pochylnię Buczyniec; musieli czasem zsiąść z motocykli, by odnaleźć odpowiedzi na podchwytliwe pytania, ułożone przez organizatorów. 

Drugiego dnia motocykliści wjechali na olsztyńską starówkę, by wziąć udział w tradycyjnej gymkhanie.  Można było podziwiać prawdziwe perły wśród jednośladów: motocykl gąsienicowy NSU Kettenkrad, prawie niespotykany Podolsk, Rene Gillet Paris, a ponadto cały przekrój polskiej motoryzacji, od Sokołów z lat trzydziestych, po WSK-i z ostatnich lat produkcji.  Na „konkursie elegancji” w specyficznym, motocyklowym wydaniu, można było zobaczyć wojskowych sanitariuszy, listonoszy na komarach, żołnierzy wszelkich narodowości.  Po chwili wytchnienia w wytęsknionych promieniach słońca, zawodnicy uformowali kolumnę i przejechali w uroczystej paradzie przez centrum Olsztyna.

Rotor to nie tylko trasa i zadania rajdowe. To nawet nie tylko motocykle. To przede wszystkim ludzie, którzy dzieląc wspólną pasję, gromadzą się tłumnie, by spotkać przyjaciół w atmosferze absolutnego porozumienia. Niezależnie od tego, czy przyjechało się na eleganckim BSA, czy uwalanym błotem Zündappie, czy może na skromnej WSK-ce – jest się częścią tego samego grona pasjonatów, a każdy motocykl zachwyca. Każdy jest niepowtarzalny.

Pojazdy zabytkowe: 
Share

Zdjęcia

fot. Aleksander Lewandowski

News

Na zachód od Warszawy czyli III Rajd Zachodniego Mazowsza
Wreszcie na terenie Mazowsza wystartowały rajdy okręgowe przeznaczone także dla... więcej
III Rajd Zachodniego Mazowsza - galeria zdjęć
Zdjęcia z III Rajdu Zachodniego Mazowsza - rundy Mistrzostw Okręgu... więcej
Zmiana daty Rajdu Wspomnienie Warszawskiego - rundy MPHRR
Komunikat o zmianie daty Rajdu Wspomnienie WarszawskiegoAutomobilklub... więcej
Skwer Dawnych Motocykli w Mińsku Mazowieckim
Słoneczna niedziela, 6 września obfitowała w Mińsku Mazowieckim w ciekawe... więcej
Pandemiczny Rajd Motocyklowy - galeria zdjęć
Pandemiczny Rajd Motocyklowy – IX Runda MOWPZ. Mińsk Mazowiecki, 6.09.... więcej
Trzy polskie załogi w Alpine Challenge
Miło nam poinformować, że polskie załogi wracają na europejskie trasy po... więcej
Mistrzostwa Polski w Historycznych Rajdach na Regularność - 34 Rajd Częstochowski - impreza odwołana
Organizatorzy 2 rundy MPHRR w Częstochowie z przykrością informują, że z powodu... więcej
Zapraszamy na Retro Carpathię - dwie rundy MPHRR
W dniach 9 -10 października Automobilklub Doliny Sanu zaprasza na drugą... więcej
39 Rajd Częstochowski - VI Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych PZM - Galeria zdjęć
Zdjęcia z 39 Rajdu Częstochowskiego - rundy MPPZ. Zdjecia pochodzą z... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych


Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Automobilklub Wielkopolski zaprasza w dniach 10 - 13 września 2020r. na odbywający się już po raz 47 - Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych - najstarszy w Polsce tego typu rajd!

Bazą rajdu jest w tym roku Hotel Leobus zlokalizowany w Grodzisku Wielkopolskim, ul. Poznańska 38B.

Trasa rajdu przebiegać będzie śladami generała Kazimierza Sosnkowskiego. W dniu 11 września 2020r. (piątek) uczestnicy ruszą w kierunku stadionu piłkarskiego Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, który w 1925r. został uroczyście otwarty przez generała Sosnkowskiego. Następnie przez Woźniki (klasztor oo. Franciszkanów) uczestnicy dotrą do posiadłości Generała – pałacu w Porażynie. Stamtąd trasa prowadzić będzie do pałacu w Wąsowie należącego do rodziny Sczanieckich aby zakończyć rajd prezentacją wszystkich pojazdów w Grodzisku Wielkopolskim - na Rynku pod Ratuszem:
10.00 - 11.20 - start rajdu - Hotel Leobus
12.15 - 14.30 - Pałac Porażyn
13.30 - 16.00 - Pałac Wąsowo
15.30 - 18.00 - Rynek w Grodzisku Wielkopolskim

W sobotę 12 września 2020r. od ok. godz. 12.00 odbędzie się prezentacja pojazdów biorących udział w rajdzie na Torze Poznań, gdzie m.in. zorganizowane będą liczne próby sprawnościowe, wyścig pojazdów zabytkowych ze startem typu Le Mans najstarszej kategorii - Memoriał im. Henryka Rucińskiego oraz konkurs elegancji. - ok. godz. 15.00

Zainteresowane załogi zapraszamy do zapisów do dnia 15 sierpnia 2020r. - szczegóły na stronie: http://www.aw.poznan.pl/aktualnosci/10-13-09-2020-47-poznanski-miedzynar...
Liczba miejsc ograniczona.
Oto zapowiedź rajdu: https://www.youtube.com/watch?v=6xqYLk9OmDw&t=4s

Komandor Rajdu: Jacek Paczyński, kontakt: 695 609 179
Wicekomandor Rajdu: Tomasz Kaczor, kontakt: 604 344 166

Strony

Fédération Internationale des Véhicules Anciens