Kierowcy zakończyli sezon

Dobiegła końca tegoroczna rywalizacja w wyścigach samochodowych. 1 i 2 października na Torze Poznań Automobilklubu Wielkopolski, ponad 100 kierowców walczyło w 7. i 8. rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 7. i 8. rundzie Mistrzostw Polski 318 IS Cup PL, 7. i 8. rundzie Mistrzostw Polski Ecumaster Super S Cup oraz 4. rundzie Mistrzostw Polski Endurance.

W pierwszym dniu wyścigów wyjaśniła się sprawa tytułów mistrzowskich w kilku klasach. Jako pierwsi walkę o tytuł rozstrzygnęli kierowcy Mini Cooper’ów w rywalizacji Ecumaster Super S Cup. Wyścig wygrał Adam Karkuszewski, natomiast lider klasyfikacji generalnej Adam Dębicki zajął piąte miejsce, co wystarczyło, aby wywalczyć tytuł mistrzowski w tym sezonie. Ubiegłoroczny mistrz Bartosz Alejski wyścigu nie ukończył, podobnie jak kolejnego w ostatnim dniu zawodów. Sobotni wyścig wygrał Tomasz Pawlaczyk zapewniając sobie tym samym trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, plasując się za Dębickim i Adrianem Lewandowskim.

Kolejnym triumfatorem sezonu okazał się Krzysztof Ratajczak, który wygrał siódmy z wyścigów w rywalizacji Mazda MX-5. Ratajczak od początku sezonu dominował w tej klasie, co potwierdził też w sobotnim wyścigu, kiedy startując z ostatniej pozycji ponownie był najszybszy.

Z kolei w rywalizacji Fiata 500, czyli Trofeo di Serie, świetnie spisał się w ostatnich wyścigach Rafał Piotrowski, który triumfował dwukrotnie. Mistrzem został natomiast Piotr Ławski, który w piątek zajął druga pozycję i mógł już cieszyć się z tytułu mistrzowskiego. W sobotę Ławski przyjechał na czwartym miejscu.

W klasie DN2 swoje dwie czołowe lokaty obronili Krystian Ciesiółka i Mateusz Ciesiółka.  W piątek i sobotę w takiej kolejności mijali linię mety, natomiast dwukrotnie za nimi finiszował na trzeciej pozycji Michał Ghany.

Prowadzący w klasie DN1 Kia Picanto Adam Brodnicki, w obu wyścigach zajmował czwartą pozycję. Oba wyścigi wygrał natomiast Mieszko Matuszyk i tym samym potwierdził swoje aspiracje do tytułu mistrzowskiego w tej klasie.

Podczas piątkowego wyścigu w klasie 318 IS Cup PL, tytuł przypieczętował Karol Wyka, który wyprzedził Marcina Lemperta oraz Marcina Wydrę. Z kolei sobotni wyścig w tej klasie był jednocześnie memoriałem im. Adama Smorawińskiego. Startujący z piątej pozycji Wojciech Smorawiński okazał się najszybszy w tym wyścigu i wywalczył memoriał swojego zmarłego w tym roku dziadka. Nagrody po tym wyścigu wręczał kierowcom Wojciech Smorawiński senior, czyli syn Adama i ojciec zwycięzcy Wojciecha.

W klasie D4 2000 oba wyścigi wygrał Bartosz Walkowiak. W klasie DN 4 w piątek najlepszy był Filip Tokar, a w sobotę Dawid Czarnik. W klasie D4 3500 dwukrotnie triumfował Szymon Jabłoński.

Tegoroczny sezon zakończył wyścig Endurance, w którym na starcie stanęło aż 36 załóg. Był to jednocześnie memoriał im. Jana Leśniaka. Dwugodzinny wyścig wygrali Jakub Dwernicki i Jan Antoszewski, jadący Porsche 991 GT3 Cup. To było pierwsze zwycięstwo tego duetu w tym sezonie. Drugie miejsce zajęli Adrian i Andrzej Lewandowscy, którzy wywalczyli nie tylko mistrzostwo w swojej klasie, ale też w całej klasyfikacji generalnej sezonu. Na trzeciej pozycji finiszowali Tomasz Magdziarz i Sebastian Mielcarek.

Szczegółowe wyniki ostatniej rundy można znaleźć TUTAJ

Samochody:
Źródło newsa:
Źródło zdjęcia:

Wystartował Rajd Safari, Kajetanowicz liderem w WRC2 Challenger!
Z tradycyjnym dopingiem tłumu fanów rozpoczęła się rywalizacja w ... więcej
Wśród afrykańskiej fauny i flory – WRC Rajd Safari 2024 na żywo w Motowizji
Po ponad miesięcznej przerwie do rywalizacji powracają najlepsze... więcej
Rajd Polski: 300 kilometrów oesowych i 70 widowiskowych stref kibica
Ponad 300 kilometrów na trasach dziewiętnastu, szutrowych odcinków... więcej
Komunikat GKSS PZM nr 5/2024
Informujemy, że Komunikat Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM nr 5/2024... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 06-07.04.2024, Olsztyn
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU KANDYDATÓW NA LICENCJĘ ZAWODNIKA I LICENCJĘ... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 06.04.2024, Olsztyn
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU NA LICENCJĘ SĘDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO STOPNIA... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-C, NDJ-C, 14-15.04.2024, Tor Kielce
1. Termin: 14 - 15 kwietnia 2024 r. (niedziela i poniedziałek) 2.... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, szkolenie na licencje stopnia ND-R, 03.04.2024, Gdynia
Szkolenie sędziów sportu samochodowego oraz szkolenie na licencję stopnia ND-R... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak już w Kenii, czas na legendarne Safari!
Gdyby kibice mieli wybierać rajdy według klucza: najbardziej ikoniczne,... więcej