Czas na ostatnią rundę Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Po motocyklistach, także kierowcy wyścigowi kończą sezon. 1 i 2 października (piątek – sobota), na Torze Poznań Automobilklubu Wielkopolski, odbędzie się 7. i 8. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 7. i 8. runda Mistrzostw Polski 318 IS Cup PL, 7. i 8. runda Mistrzostw Polski Ecumaster Super S Cup oraz 4. runda Mistrzostw Polski Endurance. Na liście zgłoszeń do ostatniej, tegorocznej rundy znalazło się blisko 100 kierowców.

W wielu klasach sytuacja jest już praktycznie wyjaśniona, ale w kilku na pewno dojdzie jeszcze do pasjonującej walki o mistrzowskie tytuły. Ponad 30 duetów walczyć będzie w Endurance, czyli wyścigu dwugodzinnym, który odbędzie się na zakończenie tego sezonu w sobotę po południu.

Ciekawa sytuacja jest w rywalizacji Mini Cooper’ów, czyli Ecumaster Super S Cup. Tutaj liderem pozostaje Adam Dębicki (125 pkt.), który wyprzedza Adriana Lewandowskiego (98 pkt.), Bartosza Alejskiego (95 pkt.) i Tomasza Pawlaczyka (68 pkt.). W klasie DN6 Mazda MX-5 liderem jest Krzysztof Ratajczak z dorobkiem 150 pkt.), a drugą pozycję zajmuje Marcin Fedder (102 pkt.). Emocjonująca walka toczy się w DN5 Trofeo di Serie, czyli rywalizacji Fiatów 500. Piotr Ławski zgromadził do tej pory 400 pkt., Daniel Mikrut – 330 pkt., a Rafał Gawkowski – 301 pkt. Z kolei w klasie DN4 Toyota Racing Cup na czele jest dwóch liderów, którzy maja na swoim koncie po 115 punktów – to Dawid Czarnik i Kacper Osek. Między nimi zapewne rozstrzygnie się walka o tegoroczny tytuł.

W Maluch Trophy, w klasie DN3-0 prowadzi Marek Kurzętkowski (118 pkt.), ale depcze mu po piętach Jacek Chojnacki (116 pkt.). W klasie DN3-1 Mirosław Janduła zgromadził 119 pkt., a  Qba Sykucki – 97 pkt. Do ostatniej rundy będzie trwała walka o tytuł w klasie 318 IS Cup PL. Bliski tytułu jest Karol Wyka (432 pkt.), ale za nim czają się: Artur Lempert (378 pkt.), Rafał Kazana (358 pkt.) i Marcin Lempert (351 pkt.). Dwie ostatnie rundy przyniosą wiele emocji.

Na podwójny triumf w klasie DN2 mają chęć Krystian Ciesiółka (115 pkt.) i Mateusz Ciesiółka (95 pkt.), a trzeci w klasyfikacji sezonu Michał Ghany zgromadził 86 pkt. W klasie DN1 Kia Picanto Adam Brodnicki (116 pkt.), przed Mieszko Matuszykiem (91 pkt.) i Sławomirem Spławskim (90 pkt.). Tutaj z pewnością też żaden z kierowców nie odpuści ostatniej rundy.

W klasie D4 +3500 Porsche na czele dwaj kierowcy Alda Motorsport – Jakub Dwernicki (109 pkt.) i Tomasz Magdziarz (85 pkt.). Z kolei w dość licznej klasie D4 2000, prowadzi Bartosz Walkowiak (118 pkt.), przed Filipem Zagórskim (90 pkt.).

Harmonogram czasowy wyścigów dostępny jest tutaj.

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Kajetanowicz wspiera WOŚP
Zaledwie dwa tygodnie po zakończonym Rajdzie Monzy Kajetan Kajetanowicz i... więcej
Inter Europol Competition wraca do Asian Le Mans Series w 2022!
Polski zespół Inter Europol Competition wystawi swój prototyp klasy LMP3 w... więcej
Gala zakończenia sezonu 2021 w Sporcie Samochodowym za nami
W dniu 20 listopada 2021 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się Gala... więcej
Mistrzowie MX-5 Cup Poland uhonorowani
W minioną sobotę w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się uroczyste... więcej
Marczyk zadowolony ze swoich postępów
Mikołaj Marczyk sezon 2021 w Rajdowych Mistrzostwach Europy zakończył na... więcej
Kajetan Kajetanowicz wicemistrzem świata! Kolejne podium polskiego duetu w WRC!
Polacy dopięli swego! Po fenomenalnym sezonie i emocjonującym finale Kajetan... więcej
Biuletyn PZM Nr 24 - Październik 2021
No i mamy jesień. Na dworze coraz zimniej i dni stają się coraz krótsze. Pora... więcej
Marczyk trzeci, Gospodarczyk wicemistrzem Europy
Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow wygrali Rajd Wysp Kanaryjskich, finałową... więcej

Strony

- Archiwum