Pawelec punktuje w European Talent Cupie w Barcelonie

Milan Pawelec został pierwszym Polakiem w historii, który wywalczył punkty w prestiżowej, motocyklowej serii European Talent Cup. Po zaciętej walce 14-latek ukończył niedzielny wyścig na hiszpańskim Circuit de Barcelona-Catalunya na dwunastej pozycji.

Tuż za młodszym bratem i zaledwie sześć setnych sekundy za punktowaną piętnastką, na szesnastym miejscu, zmagania ukończył drugi z reprezentantów Wójcik Racing Junior Teamu, Oleg Pawelec. 16-latek miał tempo, aby w w niedzielę walczyć nawet o piątą lokatę.

Pochodzący z Nowego Tomyśla bracia w Hiszpanii mieli przed sobą wyjątkowo trudne zadanie, ponieważ nigdy wcześniej nie jeździli po szybkim i trudnym Circuit de Barcelona-Catalunya. Jakby tego było mało, młodszy z nich wracał do rywalizacji po opuszczeniu dwóch pierwszych rund z powodu przedsezonowej kontuzji ręki.
 
Mimo wszystko wspierani przez PKN ORLEN młodzi Polacy imponowali już od początku weekendu, w stawce aż 52 młodych zawodników z całego świata regularnie utrzymując się w czołowej piętnastce.

Oleg i Milan zakwalifikowali się do wyścigu odpowiednio na 15. i 22. miejscu, tracąc do pole position zaledwie 0,9 i 1,6 sekundy, a następnie tuż po starcie rozpoczęli walkę o punkty. Po dramatycznym i ekscytującym finiszu Milan wpadł na linię mety na dwunastej lokacie, zaledwie sekundę przed grupą, w której o punkty walczył Oleg. 
 
Wyścig czwartej rundy European Talent Cupu odbędzie się 4 lipca na portugalskim torze Portimao, na którym podopieczni Wójcik Racing Junior Teamu ścigali się już rok temu.  
 
„Jestem bardzo zadowolony z wyniku oraz faktu, że zostałem pierwszym Polakiem, który wywalczył punkty w European Talent Cupie – mówi Milan Pawelec. – Tym bardziej że to był mój pierwszy wyścig po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją i pierwszy weekend na torze w Barcelonie. Wyścig był bardzo trudny. Zyskałem w sumie dziesięć pozycji, ale straciliśmy kontakt z liderami po wywrotce, która rozciągnęła stawkę. Skupiłem się więc na wygraniu walki w mojej grupie. To był naprawdę ostry i ekscytujący pojedynek, ale na kilka kółek przed metą postanowiłem odskoczyć i byłem w stanie kontrolować sytuację za moimi plecami”.
 
„Jestem dość mocno zawiedziony, ponieważ podczas treningów byłem bardzo szybki, szybszy niż zwycięzcy poprzednich wyścigów i miałem tempo, by walczyć o piąte miejsce  – dodaje Oleg Pawelec, który dwukrotnie otarł się o punkty podczas poprzedniej rundy w Walencji. – Niestety, jestem chyba najwyższym zawodnikiem w serii ETC, przez co jadąc w grupie nie jestem w stanie w pełni wykorzystać swojego największego atutu, jakim jest wysoka prędkość w zakrętach. Mniejsi zawodnicy spowalniają mnie w łukach, a następnie odjeżdżają na prostych, dlatego walka z nimi jest bardzo trudna, ale mimo wszystko byłem dzisiaj bardzo bliski dwunastej pozycji. To pokazuje, jak ogromne postępy zrobiliśmy od poprzedniego, debiutanckiego sezonu, w którym na początku samo zakwalifikowanie się do wyścigów było nie lada wyzwaniem. Myślę, że punkty to tylko kwestia czasu”. 

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl

Motocykle: 
Share

News

Zacięta rywalizacja na Pit Bike na bydgoskim Kartodromie
Puchar Polski Pit Bike SM zmierza do finału rozgrywek. Zawodnicy ścigający się... więcej
Badanie techniczne dla zabytkowych motocykli wyścigowych
Główna Komisja Sportu Motocyklowego informuje, że w dniu 21 sierpnia 2021 r. w... więcej
Świat Pit Bike zjeżdża znów na Kartodrom Bydgoszcz. To już trzecia runda.
Puchar Polski Pit Bike SM wkracza w decydującą fazę, to już trzecia, a zarazem... więcej
Motocyklowe ściganie na Torze Poznań
Ponad 100 zawodników wzięło udział w wyścigach motocyklowych, jakie odbyły się w... więcej
Trzecia runda WMMP z klasami Twin 650 i SuperTwin650 za nami!
Trzecia runda WMMP a co za tym idzie Twin 650 i SuperTwin650 rozpoczęła się jak... więcej
Konrad Dąbrowski - emocje do ostatnich kilometrów Baja Aragon
22 lipca 2021 Konrad Dąbrowski (DUUST Rally Team), jedyny motocyklista z Polski... więcej
Setka zawodników ścigała się na pit bike’ach w Wierzchucinie Królewskim
To rekordowy sezon minimotocykli Pit Bike i kolejne zawody podczas których... więcej
SMUTNA NIEDZIELA W ARAGONII
Młodzi motocykliści Wójcik Racing Junior Teamu ... więcej
Trudny weekend Biesiekirskiego w Aragonii
Piotr Biesiekirski ukończył niedzielny wyścig piątej rundy motocyklowych... więcej
Biesiekirski wraca do walki w Aragonii
19-letni Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższą niedzielę w dwóch wyścigach... więcej

Strony

- Archiwum