Daniel Stawiarski wygrywa 13 Rundę GSMP

Sobotnie zmagania kierowców startujących w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski i Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji rozpoczęły się podjazdami treningowymi, rozgrywanymi w ulewnym deszczu. W trudnych warunkach najlepiej poradził sobie Daniel Stawiarski ( Mitsubishi Lancer), który okazał się najszybszy w dwóch ąodjazdach treningowych oraz w dwóch podjazdach wyścigowych, wygrywając 13 Rundę GSMP oraz finałową Rundę Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji. Za nim uplasował się główny konkurent do tytułu Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej samochodów z nadwoziem zamkniętym ( kat. 1) Michał Ratajczyk ( Mitsubishi Lancer). Różnice pomiędzy zawodnikami były minimalne, na koniec dnia Stawiarski wyprzedił Ratajczyka o 0,370 sekundy!

W pierwszym podjeździe wyścigowym niespodziankę sprawił jeżdżący znacznie słabszą wersją Mitsubishi Lancera tegoroczny debiutant Jakub Ulanowski, którego sklasyfikowano na trzecim miejscu. Jednak w drugim podjeździe musiał uznać wyższość Piotra Parysa ( Ford Fiesta), który ostatecznie zgarnął punkty za trzecie miejsce w rundzie. O tym, jak w zmiennych warunkach pogodowych wyglądała rywalizacja w czołówce niech świadczy fakt, że trzech zawodników (trzeci Parys, czwarty Ulanowski, piąty Mariusz Stec) zmieściło się w 0,7 sekundy.

Z powodu panującej aury jedyny kierowca startujący bolidem, Sebastian Fołta ( Lola T96/50) zajął odległe miejsce; tego typu pojazd nie ma szans w konfrontacji z samochodami „ z dachem” = szczególnie czteronapędowymi -  na mokrej nawierzchni.

Po raz kolejny to dopiero ostatnie podjazdy wyścigowe, które rozegrane zostaną w Korczynie   w niedzielę, zadecydują o kolejności w klasyfikacji generalnej cyklu. Emocji podczas finałowej, 14 Rundy GSMP z pewnością nie zabraknie.

Zawody, mimo fatalnej pogody, obserwowały tłumy kibiców, dopingujących swoich faworytów. Prowadzona była akcja charytatywna – kierowcy Fiatów 126p z Grupy Pokazowej 126 Hooligans ( najmocniejszy „maluch” miał 400 KM!) wozili na trasie kibiców, którzy wzięli udział w licytacjach, z których dochód jest przeznaczony na zakup protezy dla poszkodowanego podczas zawodów motocyklowych Mariusza Juszczaka. W rolę :” taksówkarza” wcielił się także Jan Kościuszko. Akcja będzie kontynuowana także w niedziele.

18 Wyścig Górski Prządki – Valvoline, został objęty patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, partnerem   zawodów jest Województwo Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta.

Szczegółowy harmonogram niedzielnych zawodów znaleźć można na stronie internetowej wyścigu www.wyscigprzadki.pl oraz na oficjalnej stronie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski www.gsmp.pzm.pl a  wyniki na żywo śledzić będzie można na stronie www.wyniki-online.pl . Bieżące informacje ukazują się także na profilach wyścigu i gsmp.pzm w Facebooku.

 

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Zwroty akcji na Słowacji – zagraniczna runda Motul HRSMP dla Lutego i Celińskiego
To nie był wyłącznie słodki rajd dla duetu Luty/Celiński. Długa jazda za... więcej
Rajd Hiszpanii 2021: Kajetanowicz i Szczepaniak na podium! Polacy nowymi liderami kategorii WRC 3!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wywalczyli piąte podium w swoim... więcej
Świetne tempo i awans Kajetanowicza!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali w swojej kategorii finałową... więcej
Rajd Hiszpanii 2021: Kajetanowicz w walce na ułamki sekund
Dobiegł końca długi, mierzący ponad 112 kilometrów pierwszy etap Rajdu... więcej
Finał sezonu ProfiAuto RSMP w Koszycach
Finałowy rajd sezonu 2021 ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski... więcej
Rusza Rajd Hiszpanii, Kajetanowicz gotowy do walki!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, wiceliderzy Rajdowych Mistrzostw... więcej
Szkolenie na licencję sędziowską, 23-24.10.2021 r., Olsztyn
KURS - SZKOLENIE  KANDYDATÓW NA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGO ... więcej
Szkolenie na licencję RN, 23-24.10.2021 r., Olsztyn
Program Szkolenia na licencję zawodnika i licencję kierowcy stopnia RN1. Termin... więcej
Do dwóch razy sztuka – stawka Motul HRSMP jedzie do Koszyc
Po raz pierwszy w historii Motul HRSMP uczestnicy tego rajdowego cyklu będą... więcej

Strony

- Archiwum