Zaczęliśmy na Podkarpaciu, kończymy na Podkarpaciu - zapraszamy na ostatnią samochodową rundę MPPZ

Tegoroczny sezon MPPZ rozpoczęliśmy na Podkarpaciu i zakończymy na Podkarpaciu! Wrześniowa eliminacja Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych organizowana przez Automobilklub Stalowa Wola będzie ostatnią rundą sezonu. W ubiegłych latach w Stalowej Woli zazwyczaj rozpoczynaliśmy ściganie w ramach MPPZ, tutaj bowiem w maju rozgrywane były pierwsze eliminacje. Obecny rok bardzo przemieszał w kalendarzu. Na 6 planowanych rund połowa została odwołana. Sezon wystartował dopiero w lipcu na Podkarpaciu rozegraną rundą rzeszowską, następnie zawodnicy udali się do centralnej Polski – Częstochowy i po dwóch tygodniach powrócą do Województwa Podkarpackiego na ostatnią wrześniową eliminację do Stalowej Woli.

Eliminacja w Stalowej Woli będzie szczególna z dwóch powodów. Po pierwsze w tym roku ma być dużo ciężej niż w poprzednich latach. Ponad 40-letnia tradycja w organizowaniu eliminacji Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych zobowiązuje, aby przygotować dla zawodników szczególną i wymagającą trasę. Nie zabraknie prób na regularność, których jedna będzie przebiegała pod stromą górę, natomiast druga rozgrywana będzie na trasie tegorocznego Rajdu Flisak – wąska droga z ostrymi zakrętami o typowo rajdowym charakterze i długości ponad 4 km. Do trasy rajdu została włączona również Róża Wiatrów, która jest nowością jeżeli chodzi o stalowowolskie eliminacje.

Kolejnym powodem to atrakcje jakie przygotowane zostały w przerwie między próbami sportowymi. Zawodnicy poznają na trasie walory Województwa Podkarpackiego. W pierwszym dniu organizowanym pod hasłem tradycji, załogi odwiedzą znany z flisactwa region Ulanowa, gdzie wezmą udział w spływie galarami po rzece San. Udadzą się do Muzeum Pojazdów Specjalnych w Bielińcu – miejscowości, w której prężnie działa koło pszczelarskie „Barć". Drugi dzień przebiegał będzie pod hasłem nowoczesności, uczestnicy udadzą się na tereny Huty Stalowa Wola, gdzie odwiedzą producenta znanych na całym świecie „Stalowych Maszyn" budowlanych - ładowarek, koparek, spychaczy, zapoznają się z nowoczesnymi produktami przemysłu, które są wizytówką miasta i Województwa Podkarpackiego.

Punktem kulminacyjnym sobotniego dnia będzie tradycyjny Konkurs Elegancji pod Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli. W tym roku w Stalowej Woli jako jedynej eliminacji MPPZ zorganizowany zostanie Konkurs Elegancji o Puchar Miesięcznika Automobilista. Uczestnicy wystawy biorący udział w konkursie przywitają na mecie uczestników rundy MPPZ, a następnie wspólnie udadzą się na paradę ulicami Stalowej Woli. Rajd tradycyjnie zakończy Bal Komandorski, na którym poznany zwycięzców sezonu 2021!

Tak duża impreza nie mogłaby się odbyć bez największego partnera Automobilklubu Stalowa Wola - Województwa Podkarpackiego.

Więcej info na temat imprezy. 

Pojazdy zabytkowe: 
Share

News

Wyniki ankiety społeczno-ekonomicznej FIVA 2020/21
ANKIETA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA FIVA DOTYCZĄCA POJAZDÓW ZABYTKOWYCH 2020/21... więcej
48. Międzynarodowy Poznański Rajd Pojazdów Zabytkowych
W dniach 16 – 19 września 2021r. odbędzie się 48. Międzynarodowy... więcej
V runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w Stalowej Woli - galeria zdjęć
Zdjęcia z V rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, która odbyła się w... więcej
V Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w Stalowej Woli - galeria zdjęć - dzień 1
Zdjęcia z pierwszego dnia zmagań podczas V rundy MPPZ w Stalowej Woli, która... więcej
Stary pojazd i może - runda MOWPZ - relacja
W sobotę 11 września na terenie powiatu wyszkowskiego odbyła się ostatnia... więcej
Stary pojazd i może - runda MOWPZ - galeria zdjęć
Galeria zdjęć z rajdu "Stary pojazd i może" - rundy MOWPZ... więcej
Zaproszenie na IV Rajd Wspomnienie Warszawskiego (MPHRR)
Automobilklub Rzemieślnik zaprasza do udziału w IV Rajdzie Wspomnienie... więcej
VIII Rajd „Ziemi Obiecanej” - zapowiedź
Stowarzyszenie i Redakcja „Motocykl Moje Hobby” serdecznie... więcej
VIII Rajd Motocykli Zabytkowych im. Płk Gwido Langera - galeria zdjęć
Galeria zdjęć z VIII Rajdu Motocykli Zabytkowych im. Płk Gwido Langera... więcej
Deszczowe zmagania czyli VIII runda motocyklowych MPPZ w Istebnej
…i to nie prawda, że kask przeciekał…, chciałoby się rzec,... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych


Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Fédération Internationale des Véhicules Anciens