Finałowa runda PITBIKE GP za nami!

Do Dąbrowy Górniczej przyjechali zawodnicy z całej Polski i zapewnili widzom mnóstwo sportowych emocji.

Sobota to standardowo ściganie w formule Motocross. Wśród najstarszych uczestników PITBIKE GP najszybszym był miejscowy zawodnik Wojciech Mularczyk, który wygrał obydwa swoje wyścigi. Drugi był Piotr Szkoła z LAMBA PITBIKE, a trzeci Piotr Urban z OKM Ostrów Wielkopolski. W klasie OPEN podium opanowali zawodnicy z Zachodu Polski. Najskuteczniejszy był Mikołaj Barczyński, tuż za nim reprezentant OTS Motoklubu Oborniki – Szymon Przymusiński i trzeci Antoni Bąk z Pitbike 51. Wśród kobiet ścigało się 6 zawodniczek i także w tej kategorii podium opanowały reprezentantki z zachodniej części Polski, a dokładnie z leszczyńskiego klubu SKM MAD MOTORS w kolejności: Julia Pieprzyk, Anna Oleśniewicz i Oliwia Barczyńska. Kategoria JUNIOR PRO standardowo pokazała zaciętość i determinację dwóch najszybszych młodych zawodników: Antoniego Michalskiego (SKM MAD MOTORS) oraz Bartosza Bańbora (LAMBA PITBIKE), a tuż za nimi Patryka Brydaka, także z LAMBA PITBIKE. Klasa JUNIOR to dwa wyścigi z tą samą historią, najlepszym był Patryk Barczyński z SKM MAD MOTORS, drugi Marcel Malepszy z Pitbike 51, a trzeci Filip Trzeciak z LAMBA PITBIKE. Najmłodsi zawodnicy, czyli klasa KADET zgromadziła 13 zawodników, spośród których najszybszy był Kuba Świerczyński z LAMBA PITBIKE, o włos za nim Filip Kopacz i trzeci Franciszek Pięta z OTS Motoklub Oborniki.

Niedziela to zawody Enduro. Trasa składała się z odcinków MX oraz typowego terenowego sprawdzianu. W klasie OLDBOY zwyciężył Piotr Szkoła, drugi był Piotr Urban, trzeci Jacek Malepszy (Pitbike 51), który wcześniejsze prowadzenie stracił z powodu problemów technicznych swojego motocykla. Najszybszym w OPEN był Antek Bąk z Pitbike 51, drugi Mikołaj Barczyński i trzeci Łukasz Wanik. JUNIOR PRO to ponownie piękna walka Bartosza Bańbora z LAMBA z Antonim Michalskim z SKM, gdzie zwycięża Bartek po awarii Antka, a za nimi dojeżdża jako trzeci Patryk Brydak także z Lamby. W JUNIOR najskuteczniejszym okazał się Marcel Malepszy, za nim ze stratą 1 okrążenia dojeżdżają Patryk Barczyński i Filip Trzeciak. Najszybszą kobietą ponownie była Julia Pieprzyk, za nią Oliwia Barczyńska (obie SKM MAD Motors), a trzecia na metę wjechała Laura Mucha. W najmłodszej kategorii wygraną powtarza Kuba Świerczyński, za nim Kuba Barczyk z SKM MAD Motors, a trzeci Maciej Mularczyk z Automobilklubu Śląskiego.

Nie można zapomnieć o przyszłych zawodnikach, najmłodszych uczestnikach imprezy, czyli klasie „Wyścig Pokazowy”. Tam najpiękniejszą jazdą wykazał się Tymek Andrzejewski, który wspólnie z pozostałymi uczestnikami pokazał, że mając 6-7 lat można zadziwić starszych kolegów umiejętnościami i odwagą na torze.

Dziękujemy Wszystkim za udział w ostatniej rundzie tego sezonu oraz za wspaniałą, rodzinną i sportową atmosferę podczas całego cyklu.

Obserwujcie nasz profil, na którym pojawią się pierwsze informacje na temat sezonu 2022. 

Źródło newsa: 
Share

News

Referent ds. sportu motocyklowego poszukiwany! Dołącz do naszego zespołu!
Poszukujemy osoby na stanowisko referenta ds. sportu motocyklowego do biura ZG... więcej
73 międzynarodowy Rajd Sudecki - Memoriał Lucjana Korszka
Memoriał Lucjana Korszka został zorganizowany przez TMSM Sparta Wrocław jako IX... więcej
ORLEN MXMP: tytuły Mistrzostw Polski w Motocrossie rozdane w Więcborku
Finałowa runda Mistrzostw Polski w Motocrossie ORLEN MXMP za nami. W miniony... więcej
Rajd Maroka: etapowe podium, Rafał Sonik nadal na czele Pucharu Świata
Po wtorkowej awarii quada, Rafał Sonik zgodnie z oczekiwaniami otrzymał potężną... więcej
Konrad Dąbrowski dzięki pomocy Rafała Sonika wygrywa Rajd Maroka!
13 października to wyjątkowo szczęśliwy dzień dla DUUST DIVERSE Rally Team, a... więcej
ORLEN MXMP: wielki finał sezonu odbędzie się w Więcborku
Finałowa runda tegorocznej serii Mistrzostw Polski w Motocrossie ORLEN MXMP... więcej
Finałowa runda PITBIKE GP za nami!
Do Dąbrowy Górniczej przyjechali zawodnicy z całej Polski i zapewnili widzom... więcej
Zakończyli sezon wyścigów pit bike na asfalcie
Czwarta runda sezonu zakończyła tegoroczne zmagania w Pucharze Polski Pit Bike... więcej
Rajd Maroka 2021: Konrad Dąbrowski z cenną wiedzą zmierza do mety
Trzeci etap Rajdu Maroka był zupełnie inny niż poprzednie. Organizatorzy... więcej
Piąte miejsce Wójcik Racing Teamu w MŚ FIM EWC w Czechach
Motocykliści polskiego Wójcik Racing Teamu zakończyli sezon mistrzostw świata... więcej

Strony

- Archiwum