Zmarł JAN SOLAREWICZ

Z głębokim żalem i wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 3 stycznia 2021 r. zmarł w wieku 78 lat Jan SOLAREWICZ – zasłużony działacz Polskiego Związku Motorowego i Automobilklubu Rzeszowskiego. Od młodości był związany z motoryzacją. Działalność społeczną w Polskim Związku Motorowym rozpoczął w 1969 r. zostając członkiem Automobilklubu Rzeszowskiego. Od tego czasu należał do grona najaktywniejszych działaczy realizujących zadania w zakresie sportu samochodowego i kartingowego. W 1975 r. współorganizował społeczny ruch ratownictwa drogowego PZM na Rzeszowszczyźnie. W latach 1978-1983 pracował zawodowo w strukturach Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie, realizując wzorowo i z pełnym zaangażowaniem zadania na stanowisku Sekretarza Zarządu Okręgowego tej organizacji. Członkiem Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie był nieprzerwanie do 2019 r., pełniąc głównie funkcję Przewodniczącego Okręgowego Kolegium Sędziów Sportowych. Od 1984 r. był Członkiem Zarządu Automobilklubu Rzeszowskiego, a w latach 1991 – 2015 realizował społecznie zadania jako Wiceprezes tego stowarzyszenia. Jego osobisty wkład pracy w organizowane przez Automobilklub Rzeszowski zawody popularne oraz o charakterze ogólnopolskim w sporcie samochodowym i kartingowym miał zawsze pozytywny wpływ na oczekiwaną jakość i rangę imprez. Przy Jego wydatnym współudziale w 1999 r. – po kilkunastoletniej przerwie – reaktywowano organizację Rzeszowskiego Rajdu Samochodowego, który od 2001 r. stanowi jedną z eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a w ostatnich kilku latach stanowił także eliminację Mistrzostw Europy. Przyczynił się wydatnie do wyszkolenia licznej kadry sędziowskiej w sporcie samochodowym.
W środowisku cieszył się dużym autorytetem, zaufaniem i poważaniem. Za swoją działalność zawodową i społeczną odznaczony został wieloma odznaczeniami państwowymi, resortowymi i związkowymi.

Uroczystości pogrzebowe Jana Solarewicza odbędą się w czwartek 7 stycznia 2021 r. na cmentarzu Pobitno w Rzeszowie i rozpoczną się mszą świętą żałobną o godz. 14:30 w Kaplicy Cmentarnej.

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Przyjaciele z Polskiego Związku Motorowego i Automobilklubu Rzeszowskiego, dla których pamięć o Koledze Janku pozostanie na zawsze.

Samochody: 
Share

News

Pilarczyk, Giemza i Kajetanowicz w "Jaka to melodia?"
Uczestnikami sobotniego (17.04) odcinka teleturnieju „Jaka to melodia... więcej
Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie. Sukces Hołowczyca i Kurzei na inaugurację sezonu
Zwycięstwem Krzysztofa Hołowczyca i Łukasza Kurzei zakończył się w sobotę rajd... więcej
Warunki prowadzenia treningów i wydarzeń sportowych
Polski Związek Motorowy informuje, że na podstawie Rozporządzenia Rady... więcej
ORLEN sponsorem tytularnym jubileuszowego Rajdu Polski
(08.04.2021) Sześć samochodów wyruszyło 23 lipca 1921 roku z Warszawy na... więcej
Ponad 100 zawodników w Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie
Do rywalizacji na najtrudniejszych i najbardziej wymagających trasach w Polsce... więcej
FENIX RALLY 2021: POLSKA SZARŻA NA SAHARZE
A jednak nawet w czasie światowej pandemii można cieszyć się życiem,... więcej
Zmarł ANDRZEJ KARACZUN
W wieku 66 lat zmarł Andrzej Karaczun (24.09.1954 – 3.04.2021). Był... więcej
Spokojnych Świąt Wielkanocnych
Spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych
Warunki prowadzenia treningów i wydarzeń sportowych
Polski Związek Motorowy informuje, że na podstawie Rozporządzenia Rady... więcej

Strony

- Archiwum