Rozstrzygnięcia coraz bliżej

5. i 6. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, jaka odbyła się na Torze Poznań Automobilklubu Wielkopolski w dniach 18-20 września br., przybliżyła kierowców do ostatecznych rozstrzygnięć tego sezonu. Zawody były wyjątkowo emocjonujące, toczyły się przy dobrej pogodzie, a kierowcy mogli wykazać się sporymi umiejętnościami.

Jak zwykle emocji nie brakowało podczas wyścigu Endurance. Tym razem safety car wyjeżdżał na tor aż cztery razy. Z 26 aut, jakie stanęły do rywalizacji, sklasyfikowano dwadzieścia. Pięć nie ukończyło zawodów, natomiast duet Zielonka/Litwin jadący Radicalem został zdyskwalifikowany. Najlepszą okazała się załoga Maciej Błażek i Mateusz Lisowski. Drugie miejsce zajęli Janusz Szymański i Małgorzata Rdest, a trzecie załoga Mariusz Miękoś i Andrzej Lewandowski.

Interesujące były też inne wyścigi. W najmocniejszych autach triumfowali Janusz Szymański, a następnego dnia Mariusz Miękoś. W D4 3500 wygrywali Łukasz Stolarczyk oraz Małgorzata Rdest. W D4 2000 dwukrotnie najlepszy był Bartosz Walkowiak, wyprzedzając Katarzynę Terlikowską. W pucharze Toyota Racing Cup pierwszy wyścig należał do Bartłomieja Czwartosza, który wyprzedził Jacka Jureckiego i Dawida Czarnika. W drugim wyścigu po pasjonującej walce zwyciężył Czarnik, minimalnie wyprzedzając Tomasza Tomczaka i Aleksandra Szandrowskiego.

Emocjonująca była walka młodych kierowców w Kia Picanto. W pierwszym wyścigu dosłownie na finiszowych metrach zwyciężył, po raz pierwszy, Alan Czyż, który wyprzedził Filipa Zagórskiego i Aleksa Sówkę. Następnego dnia ponownie najlepszy był 14-letni Alan Czyż, przed Sówką i Zagórskim. Między tą trójką rozstrzygnie się walka o tytuł mistrzowski podczas ostatniej, tegorocznej rundy Mistrzostw Polski.

Twarda walka toczyła się w OMM Super S Cup. Kierowcy jadący Mini Cooper’ami, ponownie toczyli pasjonującą walkę. Pierwszy wyścig wygrał lider klasyfikacji Bartosz Alejski, który z kolei nie ukończył drugiego wyścigu. W nim triumfował Adrian Lewandowski. Co prawda Alejski ma bezpieczną przewagę punktową, ale z pewnością podczas ostatniej tegorocznej rundy, walka będzie twarda.

W Maluch Trophy w DN3-0 dwukrotnie triumfował Jacek Chojnacki i powiększył swoją przewagę nad Markiem Kurzętkowskim. Z kolei w DN3-1 dwa razy najlepszy był Maciej Wielgosz i zmniejszył dystans punktowy do lidera Jakuba Sykuckiego.

Na poznańskim obiekcie rywalizowali teraz również kierowcy z niemieckiego cyklu ADAC Haigo. W wyścigach formuł zwyciężyli Jens Kaute i Falk Schwraze pierwszego dnia oraz ponownie Kaute i Nils-Holger Wilms drugiego dnia. Natomiast w rywalizacji aut turystycznych triumfowali Uwe Hahn oraz Rocco Berger.

Ostatnie, decydujące dwie rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań Automobilklubu Wielkopolski, już w dniach 8-10 października 2020 roku.

Samochody:
Źródło newsa:
Źródło zdjęcia:

Szkolenie sędziów technicznych sportu samochodowego, 13-14.04.2024 r., Katowice
1. Zakres szkolenia:Szkolenie dla Sędziów Technicznych Sportu Samochodowego w... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 06.04.2024, Katowice
1. Termin:06 kwietnia 2024r. (sobota)2. Miejsce:Polski Związek Motorowy Zarząd... więcej
Gwiazdy motorsportu wracają do Wieliczki
Organizowane przez Automobilklub Krakowski Rajdy – Memoriały Janusza... więcej
Maciej Gładysz sięga po tytuł mistrzowski w Formule 4
15-letni Maciej Gładysz wywalczył trzecie miejsce w klasyfikacji... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 23.03.2024r., Olsztyn
Organizatorem szkolenia jest Automobilklub Warmiński w Olsztynie. Głównym celem... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 23-24.03.2024r., Olsztyn
1.Termin szkolenia: 23 – 24 .03. 2024 roku  /sobota- niedziela... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 21.03.2024, Mielec
I. Cele szkolenia:- przeprowadzenie szkoleń i egzaminów na licencje sędziowskie... więcej
Rozszerzone relacje z sezonu 2024 World Endurance Championship w Motowizji!