Kolejne dwa zwycięstwa Basza!

Karol Basz wraz z Andrzejem Lewandowskim dopisali do swojego konta kolejne zwycięstwa w Lamborghini Super Trofeo Europe. W ten weekend zawodnicy startujący w pucharze włoskiego producenta zmierzyli się na niemieckim torze Nurburgring, a polska załoga ponownie była najlepsza w klasie Pro-Am!
 
Krakowianin i jego zmiennik od samego początku potwierdzali swoją wysoką dyspozycję i podczas treningów wpisali się na trzecie oraz drugie miejsce w tabeli z czasami, co bez problemów przełożyło się na czołowe pozycje w klasie. 
 
Podczas kwalifikacji Basz znów dał popis swoich możliwości i okazał się najszybszy z całej stawki sięgając po pierwsze pole startowe przed pierwszy wyścigiem! Andrzej Lewandowski również zaliczył bardzo mocną czasówkę i wpisał swoje nazwisko na 10. miejsce w tabeli z czasami. 
 
Pierwszy wyścig rozpoczął się od kontaktu w pierwszym zakręcie, kiedy jeden z rywali delikatnie stuknął w tył samochodu Basza. Obyło się bez poważniejszych uszkodzeń, jednak wystarczyło to do utraty prowadzenia. Podczas kolejnych minut Karol jak cień podążał za liderem i oddał samochód na drugiej pozycji. Lewandowski pomimo wyjazdu samochodu bezpieczeństwa, co pozbawiło go całej przewagi wypracowanej przez Basza, był w stanie skutecznie bronić się przed rywalami i białe Lamborghini minęło linię mety jako czwarte w generalce oraz pierwsze w klasie Pro-Am. 
 
W drugim wyścigu Andrzej startował z 10. pozycji, którą udało mu się utrzymać aż do zmiany kierowców. Po wyjeździe na tor Karol zdołał pokonać w walce czterech rywali i finiszować na szóstej pozycji w generalce. Oczywiście ta pozycja była bardziej niż wystarczająca, aby sięgnąć po kolejne z rzędu zwycięstwo w Pro-Am. 
 
Z Niemiec wracamy z dwoma zwycięstwami, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Rywale w Super Trofeo Europe są bardzo mocni, jednak kolejne pole position pokazuje, że nasze Lamborghini jest świetnie przygotowane, a my potrafimy je w pełni wykorzystać. Pewnie prowadzimy w naszej klasie i mam nadzieję, że podczas kolejnych weekendów będzie dokładnie tak samo! Na koniec chciałbym podziękować moim partnerom – firmie Cronic, właściciela sklepu RallyShop.pl, a także firmom Gama oraz Gonga” – powiedział Karol Basz po weekendzie na Nurburgringu.

Samochody: 
Share

News

Komunikat Federacji Słowackiej SAMS w sprawie odwołania zawodów Rallycross/Autocross
Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego publikuje poniżej treść... więcej
4 runda MPRC i PPAC na Autodromie Słomczyn
Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje, że Prezydium Zarządu Głównego Polskiego... więcej
Deszczowy finisz Mistrzostw Polski
Deszczowa aura towarzyszyła kierowcom podczas ostatniej rundy Wyścigowych... więcej
Rekordowy finał WSMP. Mistrzowie wyłonieni w deszczu
Rekordowa frekwencja finałowej rundy, mocno obsadzone puchary i walka koło w... więcej
Sukces Kajetanowicza i Szczepaniaka, drugie miejsce w Rajdzie Sardynii!
Kolejny świetny występ Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka w... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak wiceliderami przed finałowym etapem Rajdu Sardynii
Sobota świetnie układała się dla polskich sportowców.Na szutrowych drogach... więcej
Pierwszy raz Przygońskiego – Rajd Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2020 rozstrzygnięty
Kuba Przygoński i Timo Gottschalk w Toyocie Hilux wygrali rajd Wysoka Grzęda... więcej

Strony

- Archiwum