To była emocjonująca runda wyścigów samochodowych na Torze Poznań!

Rumieńców nabiera tegoroczna rywalizacja w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Na Torze Poznań Automobilklubu Wielkopolski, przez dwa dni 28 i 29 sierpnia, toczyła się interesująca walka o kolejne punkty do klasyfikacji sezonu w 3. i 4. rundzie WSMP, 5. i 6. rundzie Mistrzostw Polski 318 IS Cup PL, 3. i 4. rundzie Mistrzostw Polski OMM Super S Cup oraz 2. rundzie Mistrzostw Polski Endurance. Kierowcom nie ułatwiała walki kapryśna aura, ale po raz pierwszy w tym sezonie ich zmagania mogli na żywo obserwować fani motoryzacji, poddani sanitarnym rygorom, podobnie jak uczestnicy zawodów.

W klasach mistrzowskich było sporo emocji. W klasie D4 +3500 po raz pierwszy do rywalizacji stanął Andrzej Lewandowski (A. Wielkopolski) w Lamborghini i wygrał obie rundy ze sporą przewagą nad Mariuszem Miękosiem i Maciejem Błażkiem. Ale liderem klasyfikacji pozostał Miękoś, który wygrał dwie pierwsze rundy.

W klasie D4 3500 zwycięstwami podzielili się Jacek Wiśniowski i Łukasz Stolarczyk (obaj A. Wielkopolski). Z kolei w klasie D5 2000, jadący Radicalami Przemysław Pieniążek i Jacek Zielonka w takiej kolejności zakończyli oba wyścigi. W klasie D4 2000 pierwszy wyścig wygrała Katarzyna Terlikowska przed Aleksandrem Olejniczakiem, natomiast w drugim triumfował Bartosz Walkowiak przed Terlikowską.

W DN4, oba wyścigi wygrał Bartłomiej Czwartosz (A. Polski) i prowadzi w klasyfikacji sezonu Toyota Racing Cup. Ciekawie rozwija się sytuacja w DN 1, w której kieorwcy rywalizują Kia Picanto. Pierwszy z wyścigów wygrał Filip Zagórski przed Aleksem Sówką i Alanem Czyżem, natomiast w drugim triumfował Aleks Sówka przed Czyżem i Zagórskim. Walka o tytuł mistrzowski potrwa do ostatniego wyścigu w sezonie.

W klasie DN 2 triumfowali Krystian Ciesiółka i Przemysław Kaźmierczak. Obaj też znajdują się na czele klasyfikacji generalnej sezonu, ale losy tytułu rozstrzygną się zapewne dopiero podczas ostatnich rund.

Zacięta walka toczy się w rywalizacji Mini Cooper'ów, czyli w Mistrzostwach Polski OMM Super S Cup. Pierwszą z rund wygrał Bartosz Alejski, a drugą Tomasz Pawlaczyk. Ta dwójka jest też na czele klasyfikacji sezonu, ale do ostatecznych rozstrzygnięć jeszcze daleko. Z kolei w rywalizacji BMW, dość wyraźnie warunki na torze dyktują Artur i Marcin Lempertowie, którzy byli na czele pierwszego wyścigu. W drugim najlepszy był Karol Mirowski, który odpierał skutecznie zaciekłe ataki Lempertów.

Emocji nie zabrakło także w wyścigu dwugodzinnym Endurance. Najwięcej zamieszania wprowadzili kierowcy Radicali. Już na trzecim okrążeniu jazdę zakończyło auto Grzeleckiego i Madziary. Potem kłopoty mieli Zielonka i Litwin w drugim Radicalu. Trzykrotnie na tor wyjeżdżał safety car. Krótko przez końcem czasu dwóch godzin wyścigi zatrzymano, a najlepsi w poszczególnych klasach byli: Błażek i Lisowski, Bielecki i Kubicki, Walkowiak i Kaźmierczak oraz Mirecki i Jabłoński. Szczegółowe wyniki tej rundy Mistrzostw Polski można znaleźć na stronie internetowej PZM: http://www.tomexwyniki.pl/20_S_POZ_3.HTM

Następna runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań już w dniach 18-20 września 2020 roku.

 

Samochody: 
Share

News

Komunikat Federacji Słowackiej SAMS w sprawie odwołania zawodów Rallycross/Autocross
Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego publikuje poniżej treść... więcej
4 runda MPRC i PPAC na Autodromie Słomczyn
Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje, że Prezydium Zarządu Głównego Polskiego... więcej
Deszczowy finisz Mistrzostw Polski
Deszczowa aura towarzyszyła kierowcom podczas ostatniej rundy Wyścigowych... więcej
Rekordowy finał WSMP. Mistrzowie wyłonieni w deszczu
Rekordowa frekwencja finałowej rundy, mocno obsadzone puchary i walka koło w... więcej
Sukces Kajetanowicza i Szczepaniaka, drugie miejsce w Rajdzie Sardynii!
Kolejny świetny występ Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka w... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak wiceliderami przed finałowym etapem Rajdu Sardynii
Sobota świetnie układała się dla polskich sportowców.Na szutrowych drogach... więcej
Pierwszy raz Przygońskiego – Rajd Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2020 rozstrzygnięty
Kuba Przygoński i Timo Gottschalk w Toyocie Hilux wygrali rajd Wysoka Grzęda... więcej

Strony

- Archiwum