Bartosz Derek najszybszy na pit bike! Torunianin zdobył mistrzostwo na domowym torze

Choć mają po kilka lat już rywalizują na bardzo wysokim poziomie. Różnica jest jedna, nieco mniejsze dwa kółka. Minimotocykle pit bike zawojowały cały kraj, a dyscyplina wywodzi się właśnie z Torunia. Również tu odbyły się pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Pit Bike SM.

W klasie Stock 90- czyli najmłodszej stawce kierowanej do dzieci od 8 do 12 roku życia wygrał torunianin, Bartosz Derek. Mimo silnej konkurencji, która na Awix Racing Arenę zjechała w pierwszy weekend września z całego kraju, młody przedstawiciel toruńskiego klubu MX Otopit Toruń był bezkonkurencyjny. -Czuję ogromną radość ze zdobytego tytułu, mimo, że dużo czasu minęło zanim uświadomiłem sobie, że zostałem Mistrzem Polski. Jestem bardzo szczęśliwy, ale od czasu do czasu muszę zerknąć ma puchar, żeby mieć pewność, że to nie jest sen- mówi nam Bartek.  -Awix to mój ukochany obiekt. Jest to niezwykle trudny tor, tu nie wystarczy tylko odkręcić gaz. Trzeba mieć bardzo dobrze opanowaną technikę, ponieważ tor składa się z wielu ciasnych zakrętów. Deszcz to prawdziwy sprawdzian dla każdego ridera. Trzeba walczyć z przeciwnikami jednocześnie uważając na śliską nawierzchnię, bo tutaj każdy uślizg motocykla może nas kosztować stratę pozycji oraz kontuzję. W słońcu jest nieco łatwiej, bo nawierzchnia jest sucha, ale przez to trzeba być przygotowanym na naprawdę dużą prędkość. Cieszę się, że zawody odbyły się zarówno na suchym jak i mokrym torze, ponieważ Mistrz musi umieć poradzić sobie w każdych warunkach. Im trudniejsze warunki tym większa satysfakcja.

Bartek po szkole lubi grać w piłkę, jeździć na hulajnodze, ale jego główna pasja to pit bike. Systematycznie trenuje. Jest także fanem żużla. Minimotocykle pit bike to najmłodsza dyscyplina motorsportu w naszym kraju. Uczestnicy startujący w zmaganiach to licencjonowani zawodnicy. Żeby startować w tych wyścigach trzeba mieć skończone osiem lat. To właśnie Toruń jest kolebką dyscypliny i siedzibą organizatora ogólnopolskich cykli: Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike.

Share

News

Peterhansel pisze historię, świetne wyniki Polaków!
Najważniejsze fakty: ➢  30 lat po swoim pierwszym dakarowym zwycięstwie na... więcej
Spełnione marzenie- Konrad Dąbrowski z DUUST RALLY TEAM na podium Rajdu Dakar 2021
Mamy za sobą ostatni, 12 etap, rajdu Dakar 2021. Jedyny pozostały w stawce... więcej
DAKAR 2021 Przed ostatnią prostą
W centrum uwagiJedenasty etap Dakaru, chociaż skrócony o około 50 kilometrów... więcej
W morzu wydm – Konrad Dąbrowski z DUUST RALLY TEAM awansuje po wymagającym 11. etapie Rajdu Dakar 2021
Rajd Dakar 2021 jest już na ostatniej prostej. To jednak bardzo długa i bardzo... więcej
DAKAR 2021 Słodko-gorzki dzień Hondy
W centrum uwagiTrasa 10. etapu znów wiodła wśród niezwykłej scenerii i... więcej
DAKAR 2021 Dzień dramatów na trasie
W centrum uwagiWtorek był na Dakarze wymarzonym dniem dla fotografów, ale... więcej
Im dalej w las… - Konrad Dąbrowski z DUUST RALLY TEAM puka do top 30 po 9. etapie Rajdu Dakar 2021
Jeśli ktoś myślał, że im bliżej końca Rajdu Dakar 2021, tym łatwiej, to etap 9.... więcej
DAKAR 2021 Nasser po raz czterdziesty
W centrum uwagiPlanowane miasto przyszłości Neom nie wyszło jeszcze z piasku i... więcej

Strony

- Archiwum