Polski reprezentant udanie w FIA Academy Trophy

W miniony weekend we włoskiej Adrii zakończył się pierwszy weekend wyścigowy FIA Academy Trophy. Polski reprezentant Bartłomiej Piekutowski uplasował się w TOP10 stawki akademików. To jeden z najlepszych rezultatów w ostatnich latach.

W Adrii reprezentant Polski radził sobie bardzo dobrze. Bartłomiej Piekutowski uplasował się na 10. pozycji w czasówce, natomiast w heatach kwalifikacyjnych zajmował kolejno 4., 7. i 14. miejsce, co dało mu 16. lokatę w rankingu eliminacyjnym. W finale Polak zaprezentował się znakomicie, ruszając z 16. pola startowego zdołał zakończyć wyścig na 9. miejscu, czyli w TOP10.

Rywalizację wygrał Amerykanin Connor Zilish, również najszybszy w heatach. Czasówkę w rywalizacji akademików wygrał reprezentujący Zjednoczone Emiraty Arabskie Keanu Al Azari.

Kierowcy FIA Karting Academy ścigają się w tym sezonie na podwoziach Exprit, wykorzystują silniki Vortex (OKJ) oraz opony Vega. Dla Bartka Piekutowskiego udział w tegorocznej FIA Karting Academy Trophy jest drugim w karierze. W minionym sezonie polski kierowca zanotował 19. miejsce wśród kierowców z całego świata.

Impreza była rozgrywana w ramach pierwszej rundy Kartingowych Mistrzostw Europy kategorii KZ i KZ2.