Polacy w finałach mistrzostw Europy w Sarno

Czterech polskich kierowców wystartowało we włoskim Sarno w kolejnej rundzie Kartingowych Mistrzostw Europy. Wszyscy pojawili się w najważniejszych wyścigach weekendu. Piątą pozycję w kategorii OK Junior zajął Karol Pasiewicz.

Oliwier Pyłka, Tymoteusz Kucharczyk, Karol Pasiewicz i Gustaw Wiśniewski wystartowali w kolejnej odsłonie Kartingowych Mistrzostw Europy na torze we włoskim Sarno. Ścigający się w obu kategoriach OK i OK Junior Polacy awansowali do wyścigów finałowych. Najwyższą pozycję uzyskał reprezentujący Tony Kart Racing Team Karol Pasiewicz. Łodzianin zajął piąte miejsce. Tymoteusz Kucharczyk (Birel ART) zameldował się na mecie OK Junior na 10. miejscu, a Gustaw Wiśniewski (Forza Racing) był 22.

Oliwier Pyłka, który reprezentuje Sauber Karting Team uplasował się na 23. pozycji w kategorii seniorskiej.

Imprezę wygrali Brytyjczyk Taylor Barnard (Rosberg Racing Academy) w OK oraz Amerykanin Ugo Ugochukwu (Sauber Karting Team) w OK Junior.