Kinga Wójcik w specjalnym programie FIA

W niedzielę, 11 października na dobre rozpoczął się program Komisji FIA Women in Motorsport w wykrywaniu i pielęgnowaniu talentów, kiedy to wybrane młode zawodniczki z całego świata spotkały się na francuskim torze Circuit Paul Ricard na pierwszych eliminacjach i zgrupowaniu.

W czerwcu 2020 r. Komisja Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA Women in Motorsport uruchomiła program „FIA Girls on Track - Rising Stars” we współpracy ze swoim partnerem, Scuderią Ferrari. Projekt ma na celu wyłonienie najlepszych kobiet-kierowców w wieku 12–16 lat z całego świata i wsparcie ich w karierze zawodowej w sporcie motorowym w najbardziej krytycznym dla rozwoju wieku. Z zastrzeżeniem ostatecznej oceny pod koniec tegorocznego programu, jedna z kierowców może otrzymać roczny kontrakt z Akademią Kierowców Ferrari na sezon FIA Formuły 4 w 2021 r. z potencjalnym przejściem do historii, stając się pierwszą kobietą ścigającą się w barwach Ferrari.

Z nominowanych przez 145 krajowe federacje sportowe najbardziej obiecujących młodych talentów, 19 kierowców z pięciu kontynentów bierze udział w pierwszych dwudniowych eliminacjach (12-13 października). Eliminacje przeprowadzane są przez Winfield Racing School, kultową i historyczną szkołę wyścigową z siedzibą na francuskim torze Circuit Paul Ricard. Uczestniczki będą oceniane na torze w identycznych gokartach, a także poza torem w warsztatach obejmujących psychologię, trening fizyczny i medialny.

We Francji kolory Polski i Polskiego Związku Motorowego reprezentuje zawodniczka kartingowa Kinga Wójcik, która w poprzednich latach brała również udział w projekcie FIA Girls on Track – Karting Challenge. Trzymamy kciuki! Przez selekcję FIA przeszła również Natalia Gładysz, natomiast nie zdecydowała się uczestniczyć w eliminacjach w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną zarówno w Polsce, jak i we Francji. Natalia najprawdopodobniej będzie miała szansę na udział w kolejnej edycji programu.

Po dwudniowych eliminacjach w Francji, maksymalnie dwunastu kierowców zostanie wybranych do udziału w trzydniowym zgrupowaniu, również w Winfield Racing School, które odbędzie się bezpośrednio po eliminacjach (14-16 października). Po raz kolejny ocenione zostaną umiejętności jazdy i postępy, a dziewczyny wezmą również udział w dalszych warsztatach z zakresu odżywiania i radzenia sobie ze stresem oraz treningu na symulatorze. Następnie zostanie wybrana grupa maksymalnie ośmiu kierowców, którzy zakwalifikują się na drugie zgrupowanie mające miejsce na torze Circuit Paul Ricard w dniach 2-4 listopada.

Po zakończeniu drugiego zgrupowania Formuły 4, maksymalnie czterech kierowców zostanie wybranych do udziału w Akademii Kierowców Ferrari w Maranello, również w listopadzie, na ostatnią część ich przygody FIA Girls on Track - Rising Stars.

Karting: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2021
życzyPolski Związek MotorowyZarząd Główny 
Biuletyn PZM nr 21 - Grudzień 2020
Cóż to był za rok! Przekładanie zawodów, ograniczenia, brak pewności, reżim... więcej
Komunikat 19.2020
Komunikat 19.2020, zakończenie sezonu 2020 odwołane.
Polskie trofea w WSK Open Cup.
Polskie trofea w WSK Open Cup.Dziesięciu polskich kierowców wystartowało w... więcej
EGZAMIN NA LICENCJE w SPORCIE KARTINGOWYM.
EGZAMIN NA LICENCJE w SPORCIE KARTINGOWYM - 22.11.2020r. tor SŁOMCZYN.
Polacy w Kartingowych Mistrzostwach Świata
Czterech Polaków wystartowało w miniony weekend w portugalskim Portimão w... więcej
Polacy w Kartingowych Mistrzostwach Świata.
Polacy w Kartingowych Mistrzostwach Świata.Czterech Polaków wystartowała w... więcej
Komunikat 18.2020
Wyniki ROK CUP POLAND i ROTAX MAX CHALLENGE POLAND 2020.
Czwórka Polaków w Portimao. Ostatni szlif przed KMŚ.
Czwórka Polaków w Portimao. Ostatni szlif przed KMŚ.W Portimao rozpoczynają się... więcej
Poznaliśmy zwycięzców Rotax Max Challenge Poland 2020.
Poznaliśmy zwycięzców Rotax Max Challenge Poland 2020.W Bydgoszczy zakończyła... więcej
Polski weekend we Włoszech. Najlepszy finał światowy w historii.
Polscy kierowcy podbili tegoroczny finał światowy Rok Cup Superfinal, rozegrany... więcej

Strony

- Archiwum