Lider wirtualnych mistrzostw Polski Dominik Blajer na Hungaroringu zmierzy się z Gosią Rdest - 12 sierpnia o godz. 20

Poznań. W dwóch wyścigach na cyfrowym Salzburgringu Dominik Blajer z zespołu DV1 Triton Racing nie miał problemów z obronieniem pozycji lidera Mistrzostw Polski Digital Motorsport. Zajął w nich pierwsze i drugie miejsce, zwiększając przewagę nad drugim w tabeli Mateuszem Tyszkiewiczem, reprezentującym team Actina Pact, do 80 punktów. Na trzecie miejsce wskoczył Konrad Żerebiec z Pachura Moto Center E-Sports.

Teraz Porsche Esports Sprint Challenge Poland przenosi się (przynajmniej wirtualnie) na Węgry, gdzie 12 sierpnia o godz. 20 odbędzie się kolejna runda mistrzostw. Gościnnie wystąpi w niej Gosia Rdest, świetna sportsmenka, ścigająca się między innymi w topowej kobiecej rywalizacji W Series. Wirtualne wyścigi nie są jej obce, w tym roku ścigała się już w esportowych W Series. Gosia jest również ambasadorką Porsche Esports Sprint Challenge Poland.

Hungaroring, na którym ścigać się będą zawodnicy, to najbardziej znany tor w Europie Wschodniej – to tu po raz pierwszy za żelazną kurtyną odbywały się wyścigi Formuły 1. Główna nitka liczy 4381 m i składa się dziś z 14 zakrętów. Niektóre z nich są wyjątkowo ciasne, dlatego do toru przylgnęła łatka „Monaco bez budynków”. To gwarantuje sporo emocji i zaciekłą walkę kierowców jadących cyfrowymi wersjami Porsche Cayman GT4 Clubsport.

Po Węgrzech esportowcy odwiedzą czeski Autodrom Most, a potem 9 września zakończą mistrzostwa na Torze Poznań. Zwycięzca całej rywalizacji będzie nagrodzony tytułem Mistrza Polski, pierwsza trójka klasyfikacji generalnej dostanie zaproszenie do udziału w programie Porsche on Track w ramach Porsche Experience w Porsche Experience Center Silesia Ring. Prekwalifikacje do trzech ostatnich wyścigów będą jeszcze otwarte, można się zapisywać na stronie http://www.porscheesports.pl/. Nowością są wyścigi Fun Race (dzień przed każdym wyścigiem), w których może wziąć udział każdy zarejestrowany i zgłoszony do rundy kierowca.

Organizatorem i promotorem Porsche Esports Sprint Challenge Poland jest Ragnar Simulator, a patronem – Porsche Polska. Aby zagrać, należy mieć zainstalowaną na komputerze PC grę „Assetto Corsa” wraz ze specjalnymi dodatkami (szczegóły na stronie https://porscheesports.pl/#/how-to). Wyścigi są transmitowane na żywo na profilach społecznościowych Eleven Sports (Facebook i YouTube) i Polskiego Związku Motorowego (Facebook).

Samochody: 
Share

News

Peterhansel pisze historię, świetne wyniki Polaków!
Najważniejsze fakty: ➢  30 lat po swoim pierwszym dakarowym zwycięstwie na... więcej
Kurs na licencję RN 20-21.02.2021 r. Tychy
Kurs na certyfikat i licencję RN 20-21.02.2021 r. Tychy Termin: 20-21.02.... więcej
Jesienią druga edycja Igrzysk Sportów Motorowych – weź udział!
W dniach 20-24 października 2021 r. w Marsylii odbędą się drugie Igrzyska... więcej
DAKAR 2021 Przed ostatnią prostą
W centrum uwagiJedenasty etap Dakaru, chociaż skrócony o około 50 kilometrów... więcej
Kurs na licencję B,C; B,C Junior 12-13.02.2021 r., Słomczyn
SZKOLENIE NA LICENCJĘ B,C; B,C Junior1. Termin: 12-13 lutego  2021 (piątek... więcej
DAKAR 2021 Słodko-gorzki dzień Hondy
W centrum uwagiTrasa 10. etapu znów wiodła wśród niezwykłej scenerii i... więcej
DAKAR 2021 Dzień dramatów na trasie
W centrum uwagiWtorek był na Dakarze wymarzonym dniem dla fotografów, ale... więcej
DAKAR 2021 Nasser po raz czterdziesty
W centrum uwagiPlanowane miasto przyszłości Neom nie wyszło jeszcze z piasku i... więcej
DAKAR 2021 Odszedł Hubert Auriol
Hubert Auriol wygrał Dakar trzy razy, najpierw na motocyklu (1981 i 1983), a... więcej

Strony

- Archiwum