Sezon żuzlowy oficjalnie otwarty! Mecz Pólnoc - Południe w Łodzi

Mecz otwierający sezon żużlowy w Polsce zakończył się zwycięstwem ekipy Południa, która pokonała Północ 48:42. Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród zwycięzców był zdobywca 11 punktów – Peter Ljung. W drużynie prowadzonej przez Lecha Kędziorę najwięcej punktów na swoim koncie zgromadził Hans Andersen.

Punktacja:

Północ – 42

9. Hans Andersen – 11+1 (3,2,2*,1,3)

10. Timo Lahti – 7 (1,0,3,3)

11. Adrian Gała – 8+1 (1*,1,3,3,t)

12. Krystian Pieszczek – 8+1 (2,0,2*,3,1)

13. Rafał Okoniewski – 6 (1,1,1,0,3)

14. Karol Żupiński – 1 (0,0,1,0)

15. Dawid Wawrzyniak – 1 (1,0,0)

Południe – 48

1. Grzegorz Walasek – 9+1 (2,3,3,d,1*)

2. Tomasz Gapiński – 8+2 (d,2*,2*,2,2)

3. Troy Batchelor – 8+1 (3,3,1,1*,-)

4. Kacper Woryna – 2+1 (0,2*,0,0)

5. Peter Ljung – 11 (3,3,1,2,2)

6. Mateusz Cierniak – 5+1 (2*,1,2,0)

7. Robert Chmiel – 5+1 (3,2*,0)

Bieg po biegu:

1. (63,77) Andersen, Walasek, Lahti, Gapiński (d/4) – 4:2 – (4:2)

2. (64,78) Chmiel, Cierniak, Wawrzyniak, Żupiński – 1:5 – (5:7)

3. (63,49) Batchelor, Pieszczek, Gała, Woryna – 3:3 – (8:10)

4. (62,97) Ljung, Chmiel, Okoniewski, Wawrzyniak – 1:5 – (9:15)

5. (62,21) Walasek, Gapiński, Gała, Pieszczek – 1:5 – (10:20)

6. (62,12) Batchelor, Woryna, Okoniewski, Żupiński – 1:5 – (11:25)

7. (60,87) Ljung, Andersen, Cierniak, Lahti – 2:4 – (13:29)

8. (62,16) Walasek, Gapiński, Okoniewski, Wawrzyniak – 1:5 – (14:34)

9. (61,15) Lahti, Andersen, Batchelor, Woryna – 5:1 – (19:35)

10. (61,87) Gała, Pieszczek, Ljung, Chmiel – 5:1 – (24:36)

11. (61,92) Lahti, Gapiński, Batchelor, Okoniewski – 3:3 – (27:39)

12. (62,00) Gała, Cierniak, Żupiński, Walasek (d/4) – 4:2 – (31:41)

13. (61,77) Pieszczek, Ljung, Andersen, Woryna – 4:2 – (35:43)

14. (61,32) Okoniewski, Gapiński, Pieszczek, Cierniak – 4:2 – (39:45)

15. (61,78) Andersen, Ljung, Walasek, Żupiński – 3:3 – (42:48)

Widzów: około 5 000

Sędzia: Krzysztof Meyze

NCD: uzyskał Peter Ljung – 60,78 s. w biegu 7.

Żużel: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Biuletyn PZM Nr 14 - Kwiecień 2019
Po zimowej przerwie wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy wiosny. Do życia... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2018 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Brązowy Kask - Pólfinały w Gdańsku i Rybniku - listy startowe
Półfinały Brązowego Kasku zgodniez Kalendarzem Sportu Żużlowego 2018 odbędą się... więcej
Smektała z dziką kartą w Boll Warsaw FIM SGP of Poland
Bartosz Smektała otrzymał przechodnią dziką kartę na 2019 Boll Warsaw FIM... więcej
Boll partnerem tytularnym Grand Prix w Warszawie
Firma Boll została po raz drugi z rzędu partnerem tytularnym inauguracji... więcej
Egzamin na na licencje Ż i mini żużla
W dniu 7 kwietnia 2019 r. w Toruniu, odbył się egzamin na licencję "Ż... więcej
Srebrny Kask - eliminacje - listy startowe
Eliminacje Srebrnego Kasku, które zgodniez Kalendarzem Sportu Żużlowego 2018... więcej
Finał Złotego Kasku w Pile -lista startowa
Finału Złotego Kasku zgodnie z Kalendarzem Sportu Żużlowego odbędzie się w... więcej
Zgrupowanie i turnieje Zaplecza Kadry Juniorów w Poznaniu
ZGRUPOWANIE ZAPLECZA KADRY JUNIORÓWTermin: 9-10.04.2019 (wtorek – środa)... więcej
Listy startowe Złotego Kasku
Podajemy listy startowe eliminacji Złotego KaskuEliminacje Złotego Kasku 02.04.... więcej

Strony

- Archiwum