Przygoński zmniejsza stratę przed ORLEN Baja Poland

(29.07.2019) Jakub Przygoński i Timo Gottschalk (Mini John Cooper Works Rally) zajęli trzecie miejsce w Baja Aragon – czwartej rundzie tegorocznego Pucharu Świata FIA w rajdach Baja. Dzięki temu wynikowi Polak zmniejszył stratę do Władimira Wasiliewa – lidera punktacji cyklu.

Do rywalizacji na bezdrożach Aragonii zgłosiło się łącznie dziewięciu Polaków. Oprócz Przygońskiego, na liście zgłoszeń byli Sebastian Rozwadowski – pilot Benediktasa Vanagasa (Toyota Hilux), Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow (Dacia Duster), Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz (Can-Am Maverick X3), a także motocykliści: wicelider Pucharu Świata w rajdach Baja Jakub Piątek oraz dwójka reprezentantów ORLEN Team – Adam Tomiczek i Maciej Giemza.

Przygoński rozpoczął Baja Aragon od drugiego czasu na otwierającym rajd odcinku specjalnym. Niestety, na kolejnej próbie sportowej, polsko-niemiecka załoga złapała kapcia i spadła na trzecie miejsce, a wkrótce także na czwarte – po tym, jak na OS 3 wyprzedzili ich Hiszpanie – Nani Roma i Alex Haro (również Mino John Cooper Works Rally). Udany kontratak na finałowym oesie zawodów pozwolił Przygońskiemu przeskoczyć Martina Prokopa i Jana Tomanka (Ford Raptor) i ukończyć hiszpańską rundę Pucharu Świata na podium. Vanagas i Rozwadowski nie dotarli do mety po awarii silnika. Piąte miejsce zajęli liderzy Pucharu Świata – Władimir Wasiliew i Konstantin Żilcow (Toyota Hilux).

Baja Aragon była także czwartą odsłoną walki w mistrzostwach Hiszpanii w rajdach terenowych. Białkowski i Baśkiewicz zwyciężyli w klasie Open, a ósme miejsce w tej kategorii wywalczyli Rzeżuchowski i Jermakow.

W motocyklowym Pucharze Świata najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Maciej Giemza, który zajął szóstą lokatę. Jedenasty finiszował Adam Tomiczek – o jedną pozycję wyżej niż Jakub Piątek.

Po Baja Aragon w punktacji Pucharu Świata w rajdach Baja prowadzi Wasiliew (64 pkt). Cztery punkty mniej ma Argentyńczyk Orlando Terranova. Przygoński (46 pkt) zmniejszył stratę do lidera o sześć oczek. Kolejną odsłoną walki o punkty w tym cyklu będzie Hungarian Baja (8-11 sierpnia). Następnie uczestnicy Pucharu Świata zmierza się w ORLEN Baja Poland (29 sierpnia – 1 września).

Samochody:

Wystartował Rajd Safari, Kajetanowicz liderem w WRC2 Challenger!
Z tradycyjnym dopingiem tłumu fanów rozpoczęła się rywalizacja w ... więcej
Wśród afrykańskiej fauny i flory – WRC Rajd Safari 2024 na żywo w Motowizji
Po ponad miesięcznej przerwie do rywalizacji powracają najlepsze... więcej
Rajd Polski: 300 kilometrów oesowych i 70 widowiskowych stref kibica
Ponad 300 kilometrów na trasach dziewiętnastu, szutrowych odcinków... więcej
Komunikat GKSS PZM nr 5/2024
Informujemy, że Komunikat Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM nr 5/2024... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 06-07.04.2024, Olsztyn
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU KANDYDATÓW NA LICENCJĘ ZAWODNIKA I LICENCJĘ... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 06.04.2024, Olsztyn
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU NA LICENCJĘ SĘDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO STOPNIA... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-C, NDJ-C, 14-15.04.2024, Tor Kielce
1. Termin: 14 - 15 kwietnia 2024 r. (niedziela i poniedziałek) 2.... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, szkolenie na licencje stopnia ND-R, 03.04.2024, Gdynia
Szkolenie sędziów sportu samochodowego oraz szkolenie na licencję stopnia ND-R... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak już w Kenii, czas na legendarne Safari!
Gdyby kibice mieli wybierać rajdy według klucza: najbardziej ikoniczne,... więcej