„RALLY GALA” - relacja

W dniu 25 marca 2018 roku Automobilklub Kędzierzyńsko Kozielski przy wsparciu Gminy Kędzierzyn-Koźle i Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego, zorganizował  samochodowy nawigacyjny  rajd „RALLY GALA 2018”, który objęty był Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Rajd ten był 2 rundą Nawigacyjnego Pucharu Polski oraz 2 rundą Pucharu Śląska w rajdach nawigacyjnych. W rajdzie wzięło udział 17 załóg samochodowych tj. 38 zawodników reprezentujących czołowe kluby krajowe oraz z Czeskiej Republiki. Na wiele tygodni przed imprezą została utworzona strona internetowa rajdu (www.rajd.galaserwis.pl), gdzie uczestnicy i kibice mogli otrzymać informacje o imprezie, a po jej zakończeniu przeglądać wyniki i galerie zdjęć. Zostały również wydrukowane kolorowe plakaty, oraz ulotki informacyjne z programem imprezy i informacją o instytucjach wspierających oraz patronach, które zostały rozkolportowane na terenie naszego województwa.

Rajd składał się z  3 odcinków nawigacyjnych o długości łącznie 74 km, które prowadziły ulicami Kędzierzyna-Koźla (Koźle, Kłodnica, Kędzierzyn, Azoty, Sławięcice), Brzeziec, Zalesia, Kluczy, Olszowej do mety w Czarnocinie. Honorowy start rajdu odbył się z przystani „Szkwał” w Koźlu. Przed startem do 2 odcinka  przed zakładami ZAK SA przeprowadzono próby sportowe. Na wymagającej technicznie trasie kierowców podziwiało i dopingowało spore grono kibiców. Wszystkie etapy zgodnie z przepisami o rajdach nawigacyjnych odbywały się przy normalnym ruchu drogowym.

Na zakończenie imprezy około godziny 16.30 ogłoszono wyniki oficjalne w punktacji generalnej Rajdu. Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej otrzymali okolicznościowe szklane statuetki i dyplomy.
Rajd „Rally Gala 2018” należy uznać za udany. Mimo niskiej temperatury dopisało wiosenne słoneczko, a piękna okolica pozwoli uczestnikom wracać wspomnieniami do zakończonego rajdu w oczekiwaniu na kolejne imprezy.

Galeria zdjęć: http://rajdy.galaserwis.pl/rajdy/2018/gala/index.html

Dyrektor Rajdu
Wojciech Kluk                

Turystyka: 
Share

News

XI "Rajd Eleganta z Mosiny"
Automobilklub Wielkopolski - Delegatura Mosina zaprasza do udziału w kolejnej... więcej
Biuletyn PZM Nr 14 - Kwiecień 2019
Po zimowej przerwie wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy wiosny. Do życia... więcej
Przasnyska Majówka
Moto-Auto Klub oraz AMK Rzemieślnik zapraszają dnia 18.05.2019r. na  imprezę "... więcej
Rally Gala 2019
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza do udziału w międzynarodowej... więcej
Bebok 2019
Automobilklub Mysłowicki zaprasza na Rajd Turystyczny "Bebok 2019".W ramach... więcej
22 Rajd Zagłębiowski - relacja 
Rajd stanowił 7 rundę Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz... więcej
Królewski Puchar Turystyczny 2019” II runda
Automobilklub Królewski zaprasza do udziału w imprezie turystyczno-... więcej
Karlik 2019
Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów i Zarząd Okręgowy PZM w Opolu... więcej
Szkolenie OSP w Opolu
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego , Okręgowa Komisja Sportów... więcej

Strony

- Archiwum