Polacy po 2. rundzie Mistrzostw Europy Enduro w Bacau

Sześciu zawodników i jedna zawodniczka reprezentowali Polskę podczas drugiej rundy mistrzostw Europy Enduro rozegranej w rumuńskiej miejscowości Bacau.

Biało-czerwoni pokazali się z dobrej strony na wymagających karpackich trasach. Sebastian Krywult, kapitan polskiej kadry, pewnie wygrał rywalizację w klasie Senior. Młodsi koledzy starali się dotrzymać mu tempa i również zanotowali niezłe rezultaty indywidualne. Rafał Bracik w sobotę zameldował się na 4 pozycji a w niedziele na 6 w klasie 2504T. Jego młodszy brat Aleksander ukończył odpowiednio na 8 i 10 miejscu w klasie Junior do lat 20. Kamil Szuta zajął 6 i 9 miejsce, a Jakub Kucharski był dwukrotnie ósmy. Najmniej szczęścia miał Damian Magierowski, który zanotował groźnie wyglądający upadek na jednym ze skoków i złamał nogę. Agnieszka Smolińska po przygodach na bardzo trudnej dla klasyfikacji kobiet trasie ukończyła sobotnie zawody na 11, a niedzielne na 10 pozycji.

Kolejna runda w połowie sierpnia w Szwecji, a finał zmagań odbędzie się w Kielcach w dniach 14-16 września.