68. Rajd Energetyków „POKRZYWNA 2017” - relacja

W dniach 23 - 24 września 2017 roku Automobilklub Kędzierzyńsko Kozielski przy wsparciu Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego oraz Starostwa Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego  zorganizował 68-ty Samochodowy Turystyczno Nawigacyjny Rajd Energetyków „Pokrzywna 2017”, który był współfinansowany ze środków Gminy Kędzierzyn-Koźle i był objęty Honorowym Patronatem Prezydenta  Miasta Kędzierzyn-Koźle.
Rajd ten był też XX rundą Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Polski i Turystycznego Pucharu Polski, oraz VI rundą Turystyczno-Motorowych Mistrzostw Okręgu Opolskiego.
W rajdzie wzięło udział 35 załóg samochodowych tj. 116 osób w tym 18 dzieci.
Rajd składał się z dwóch etapów:
I – etap o długości 25 km z czasem przejazdu 60 min - prowadził ulicami Kędzierzyna-Koźla, przez Reńską Wieś, Bytków, Gościecin z metą w Kózkach w pobliżu kościoła pw.               św. Brykcjusza .
Tam przygotowano odcinek pieszy do pokonania w czasie 25 min – w trakcie którego uczestnicy rajdu zwiedzili zabytki w pobliżu kościoła i zapoznali się z jego  historią.
Przed startem do II etapu o długości 55 km odpowiadali na pytania testu turystycznego. Etap ten prowadził z Kózek przez Kazimierz, Klisino, Pomorzowiczki, Vysoka, Trzebina, Prudnik, Dębowiec do Pokrzywnej z czasem przejazdu 100 min. Duża część tego etapu prowadziła przez Czechy.
Przed startem do I etapu pod Pływalnią w Kędzierzynie –Koźlu przeprowadzono próbę sprawnościową jazdy samochodem.
Na trasie rajdu załogi miały do wykonania szereg zadań turystycznych. Na mecie drugiego etapu przeprowadzono test z przepisów ruchu drogowego i pomocy przedmedycznej.
Wszystkie etapy zgodnie z przepisami o rajdach nawigacyjnych w Polsce odbywały się przy normalnym ruchu drogowym, bez jakich kolwiek wyłączeń.
Bazą noclegowo – wyżywieniową był Hotel Chrobry w Pokrzywnej.

Zwycięzcami rajdu - XX rundy Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz VI rundy Turystyczno-Motorowych Mistrzostw Okręgu Opolskiego zostali:

1. Maciejec Krzesimir – Dronia Katarzyna
2. Piśniak Roman – Piśniak Izabela
3. Radomski Lech – Sokołowski Wacław
     
W próbie sprawnościowej jazdy samochodem najlepszymi okazali się:

1. Baran Jakub
2. Pulkowski Rafał
3. Zborowski Adam

W klasyfikacji zespołowej zwyciężył Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski, drugie miejsce zajęło Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów, a trzecie przypadło dla Automobilklubu Mysłowickiego.

Wyniki szczegółowe.

Galeria zdjęć.

W sobotę w godzinach popołudniowych, zorganizowano ognisko-kolację z bogatą konsumpcją i dobrym piwkiem. Dzieci otrzymały słodycze i napoje. O godzinie 19.30 ogłoszono wyniki prowizoryczne klasyfikacji.
Poza konkursem odbył się tzw. IV etap nocny już tylko dla dorosłych – zabawa z pełną konsumpcją, w której uczestniczyło 98 osób. Do tańca przygrywał Zespół Muzyczny.
W niedzielę, korzystano ze spacerów po okolicznych lasach pasma Gór Opawskich oraz po rozległym terenie Sieci Hoteli Gorzelanny zapoznając się z oferowanymi atrakcjami.
Na zakończenie imprezy około godziny 14.30 w niedzielę - ogłoszono wyniki oficjalne w punktacji generalnej Rajdu – XX rundy Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz VI rundy Turystyczno-Motorowych Mistrzostw Okręgu Opolskiego. Zwycięzcy otrzymali puchar przechodni Dyrektora Elektrowni Blachownia, Pierwsze trzy załogi otrzymały puchary i dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe.
Dzięki hojności sponsorów nagrodzono wszystkie sklasyfikowane załogi. Mistrzowie kierownicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Przygotowano  również puchary dla najmłodszego kierowcy oraz dla najmłodszego pilota. Natomiast dzieci obdarowano słodyczami oraz dużą ilością gadżetów
Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali v-ce prezesi Automobilklubu Kędzierzyńsko Kozielskiego Zdzisław Maciejec oraz Józef Lipski.
 68-my Rajd Energetyków należy uznać za udany mimo, że w sobotę padał deszcz.
Uczestnicy Rajdu otrzymali koszulki i okolicznościowe znaczki oraz gadżety z logo Automobilklubu Kędzierzyńsko Kozielskiego i miasta Kędzierzyna Koźla, które – pozwolą uczestnikom, wracać wspomnieniami, w oczekiwaniu na kolejne rajdy energetyków.

Share

News

Rajd W Ciemno - 30. r. TSMP/TPP i 17 r. NSMP/NPP
Automobilklub Wielkopolski zaprasza na “Rajd W Ciemno”, który odbędzie się w... więcej
Rewolucja w motoryzacji - PZM na konferencji Impact mobility rEVolution’19
Katowicka konferencja Impact mobility rEVolution’19 (9 – 10 października),... więcej
RAJD 3*P” - 12 runda NSMP, NPP
Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów zaprasza do udziału w samochodowej... więcej
XXVII runda TSMP/TPP - Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej
Automobilklub Toruński Delegatura Grudziądz zaprasza w sobotę dnia 12... więcej
Rajd Samochodowy Bałtrowskie Bezdroża Dragon Winch
w dniach 4-6 października 2019 r. w Bałtowie odbedzie się Rajd Samochodowy... więcej
Światowid 2019
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski, na zlecenie... więcej
Odwołania rund TSMP, TPP
Na wniosek organizatorów rund GKSPiT informuje o odwołaniu:- 25 rundy TSMP,... więcej
Biuletyn PZM Nr 16 - Wrzesień 2019
Wrzesień - prawie cały tegoroczny sezon już nam odjechał! W najnowszym numerze... więcej
Uroki Lubelszczyzny - relacja
W Gminnej Bibliotece w Jabłoni, 1 września, na starcie 21 Rundy Turystyczno... więcej
Turystyczny Rajd Samochodowy Szwendaczek - relacja
14.09.2019 na terenie Powiatu Bieruńsko – Lędzińskiego odbył się Turystyczny... więcej

Strony

- Archiwum

Strony