Widowiskowe ściganie na Torze Poznań

W dniach 05-06.08.2017 r. na Torze "Poznań" Automobilklub Wielkopolski zorganizował w sobotę V Rundę Pucharu Polski kl. 125, Moto3, SST 300 i III Rundę Classic, a w niedzielę VI Rundę Mistrzostw Polski Supermoto.

W sobotę jako pierwsi emocji kibicom dostarczyli zawodnicy klasy Moto 3. Kamil Barcik goniący lidera upadł i został wyprzedzony przez całą stawkę. Nie dał jednak za wygraną i odzyskał wcześniejszą pozycję kończąc wyścig na II. miejscu. Liderem został Łukasz Wieczorek, a podium uzupełnił Krzysztof Borys. W klasie Open 125 pierwsza trójka zameldowała się na mecie w takiej samej konfiguracji jak w kwalifikacjach - pierwsze miejsce: Ciężka Magdalena, drugie miejsce: Tomaszewski Marek, trzecie miejsce - Widawski Radosław.

W klasie Classic 175 Mateusz Widawski startując z PolePosition popełnił falstart. Mimo odbytej kary przejazdu przez depot jako pierwszy przejechał linię mety, za nim uplasował się Krzysztof Banyś i Mateusz Łuczak. W Moped 100 Paweł Roszkowski oraz Dariusz Pająk w wyścigu obronili swoje pierwsze i trzecie miejsce wywalczone w kwalifikacjach. Podium uzupełnił Patryk Wojtala, a startujący z drugiej pozycji Dawid Radwan został wykluczony z wyścigu za nieodbycie kary przejazdu przez depot.

Podium z kwalifikacji w klasie Classic 250, po wyścigu wyglądało tak samo. Pierwszy - Bartłomiej Tazbir, drugi - Maciej Gonciarz, trzeci - Bartosz Smyrd. Klasa Postclassic 580 jeszcze przed startem zmniejszyła się o dwóch zawodników. Rafał Chomicz nie wystartował, a Łukasz Szynkowski miał defekt podczas okrążenia wyjazdowego. Czołówka z kwalifikacji jedynie zamieniła się miejscami. Sebastian Kapusta z trzeciej pozycji wskoczył na pierwszą. Lider - Dariusz Ziętkowski, przyjechał na metę jako drugi, a Tomasz Dudziak trzeci.

Filip Kurek w klasie SST 300 przewodził stawce i wygrał wyścig. Drugi był Piotr Romejko, a trzeci Mateusz Durynek. Michał Żbikowski nie miał możliwości obrony wywalczonego w kwalifikacjach drugiego miejsca, gdyż nie został dopuszczony do wyścigu.

Sobotnie podium klasy Classic 500 zaprezentowało się następująco; pierwsze miejsce zdobył Bartłomiej, drugie - Kamil Grochowski, a trzecie Maciej Mączyński. Startujący z Pole Position Marcin Magdzik nie ukończył wyścigu. Sobotnie zmagania zakończyła klasa Youngtimer 500. Krzysztof Dzikowski nie oddał rywalom pierwszego miejsca. Kamil Lewandowski natomiast ustąpił miejsca Tomaszowi Jagielskiemu przekraczając linię mety jako trzeci.

W niedziele przy pięknej pogodzie na Torze „Poznań” odbyła się VI Rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski SUPERMOTO. Podczas wyścigów Mistrzostw Polski klasy S2 Erik Provaznik okazał się niedościgniony i mimo nieudanego startu w drugim wyścigu na metę przyjechał jako pierwszy. Wojciech Mańczak reprezentujący Automobilklub Wielkopolski w pierwszym wyścigu po upadku w części terenowej musiał nadrobić utraconą pozycje i w rezultacie przyjechał na metę 5.  W drugim wyścigu reprezentant naszego klubu po pięknym starcie wysunął się na prowadzenie, lecz niestety nie udało mu się dowieźć pierwszego miejsca do mety i ostatecznie zakończył wyścig na miejscu 3, co w rezultacie w łącznej klasyfikacji zawodów dało mu 4 miejsce.

W Pucharze Polski Klasy C2 najlepszy okazał się niemiecki zawodnik - Kevin Chadrysiak wygrywając bezkonkurencyjnie oba wyścigi. W klasie C4 zwycięzcą został Mieszko Laszecki z Wallrav Racing Club, natomiast w klasie Amator zwyciężył Michał Kocjan reprezentujący BKM Bielsko Biała jadąc na motocyklu Kawasaki.

W Pucharze Pitbike MRF triumfował reprezentant Automobilklubu Wielkopolski Mateusz Wąsowski wygrywając w pięknym stylu oba wyścigi. W kategorii Junior zwycięzcą  został Dominik Zientara, a w kategorii kobiet najlepsza okazała się Daria Leba.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a kibiców zapraszamy na ostatnią odsłonę zawodów motocyklowych na Torze „Poznań”, która odbędzie się w dniach 26-27.08.2017 r.

Piotr Podemski

Motocykle:
Źródło newsa:
Źródło zdjęcia:

News

Polacy po pierwszej rundzie Mistrzostw Europy Enduro we Włoszech
Kadra Enduro Team Poland M. Wróbel w składzie: Maciej Więckowski, Dawid... więcej
Polacy rozpoczęli rywalizację na Mistrzostwach Europy Enduro – co pokazał im pierwszy dzień zawodów?
Za nami pierwszy dzień rywalizacji podczas 1. rundy Mistrzostw Europy... więcej
Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Okres rozliczania dochodów za 2023 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Przed Polakami 1. runda Mistrzostw Europy Enduro we Włoszech
Już w najbliższy weekend (23-24 marca) we Włoszech rusza sezon... więcej
Rajdy Baja: ostatnie szlify i przygotowania przed sezonem
W mistrzostwach bez zmian, w Pucharze Polski nowości dla początkujących. ... więcej
Zgromadzenie Ogólne MACEC w Rumunii
16 marca w Bukareszcie w Rumunii odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego... więcej
FIM-FIA W2RC 2024: Abu Dhabi Desert Chaallenge Al-Attiyah wygrywa, Dąbrowski na podium!
Abu Dhabi Desert Challenge był tradycyjnie drugą rundą sezonu W2RC. Jego wyniki... więcej
Kursokonferencja sędziowska w Bydgoszczy 2-3 marca 2024 (Harmonogram)
Zaktualizowany program kursokonferencji sędziów sportu motocyklowego:Harmonogram... więcej
Maciej Więckowski trzeci w SuperEnduro Cup! Hubert Żbikowski czwarty
Piąta runda Mistrzostw Świata SuperEnduro, która odbyła się w miniony weekend w... więcej