Rok Cup Poland w Starym Kisielinie

Uczestnicy tegorocznej serii Rok Cup Poland tym razem spotkali się na torze Wallrav Race Center w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry. Piąta runda najliczniejszych rozgrywek kartingowych w naszym kraju przebiegała pod znakiem ciekawych pojedynków i anomalii pogodowych, które utrudniały zawodnikom jazdę zwłaszcza podczas wyścigów kwalifikacyjnych.

Na szczęście nazajutrz aura okazała się bardziej łaskawa i nad okolicą zaświeciło piękne słońce. Przed startem do wyścigów przedfinałowych i finałowych, po raz kolejny w tym roku, zawodnicy nominowani do Akademii Orlen Team otrzymali po komplecie opon. Ufundował je partner strategiczny serii Rok Cup Poland – koncern PKN Orlen.

W przeciwieństwie do poprzedniej rundy na Torze Poznań, rywalizacja na trudnym technicznie obiekcie w Starym Kisielinie preferowała nie tyle prędkość, ile bezbłędną jazdę i umiejętność wykorzystania całej szerokości toru. Jak się okazało, nie mieli z tym problemów czołowi zawodnicy nawet w najmłodszej kategorii Baby Rok. Tutaj swoją klasą pokazał Mikołaj Kania (A. Wielkopolski/Elite Racing Development), który po nieco słabszym występie w Przeźmierowie triumfował zarówno w przedfinale, jak i w finale 5. rundy. Na drugim stopniu podium stanął Antoni Derebecki (A. Rzemieślnik/ST-Racing Maranello Polska), a na trzecim zwycięzca poprzedniej rundy – Franciszek Czapla (A. Leszczyński/Bambini Racing), który pozycję wicelidera stracił na ostatnim okrążeniu.

Pojedynek o zwycięstwo w klasie Mini Rok toczyli ze sobą: Piotr Protasiewicz (Wallrav Racing Club) i Karol Pasiewicz (A. Wielkopolski/V-Kart Racing Team). Podobnie jak na Torze Poznań, przedfinał wygrał Protasiewicz, ale w finale, po zaciętym i wyrównanym pojedynku, szybszy był Pasiewicz. Na trzecim miejscu w obu wyścigach finiszował Maciej Banaś (A. Leszczyński/V-Kart Racing Team).

W klasie Junior Rok tym razem obyło się bez niespodzianki. Kolejność czołowej trójki dwukrotnie była identyczna: triumfował Adrian Janicki (A. Zielonogórski Duet/Jastrzębski Racing) przed Adamem Szydłowskim (A. Leszczyński/D&D Motorsport) i Franciszkiem Palmirskim (A. Wielkopolski/D&D Motorsport). Rewelacyjny w Przeźmierowie Jakub Szablewski (A. Leszczyński/KRT Exprit Polska) tym razem musiał zadowolić się czwartą lokatą w półfinale i dopiero ósmą w finale. Tuż za zdobywcami miejsc na podium zawody ukończył Filip Zagórski (A. Wielkopolski/ACR), za którym linię mety przejechali: Aleksander Klimaszewski (A. Polski/D&D Motorsport) i Mateusz Lenart (TMSM Sparta Wrocław/Birel Art Poland).

Jak na razie nie ma mocnych na Igora Lejko (Wallrav Racing Club/AMO Racing Team) w klasie Rok GP14. Za liderem klasyfikacji sezonu w Starym Kisielinie dwukrotnie finiszowali: Kacper Szczurek (TTSK K-Team Tarnów/Speed Kart) i Marcin Zając (Wallrav Racing Club/D&D Motorsport). Z kolei w kategorii dla najstarszych zawodników, Rok GP25, dwa zwycięstwa odniósł Adrian Marcinkiewicz (A. Zielonogórski Duet/ACR) przed Danielem Zającem (Wallrav Racing Club/D&D Motorsport) i Mariuszem Szymczakiem (A. Leszczyński). Co ciekawe, na siódmej pozycji wyścig finałowy ukończył Grzegorz Protasiewicz (Wallrav Racing Club) – brat znanego żużlowca, Piotra Protasiewicza (który także startował w kartingu), i wujek Piotra – juniora z kategorii Mini Rok.

Pod nieobecność Lukasa Korbeli, w kategorii Shifter Rok dwa zwycięstwa odniósł Wojciech Grzyb (A. Wielkopolski/MG Racing Team). W finale pokonał on Mikołaja Cegielskiego (A. Wielkopolski/ST-Racing Maranello Polska) i swojego starszego brata, Michała Grzyba (A. Wielkopolski/MG Racing Team), który nie wystartował do przedfinału z powodu problemów technicznych.

Następna runda Rok Cup Poland odbędzie się w dniach 21-23 lipca na Torze Poznań, gdzie rozegrana zostanie także druga seria Kartingowych Mistrzostw Polski.

GKSK.

Karting: 
Share

News

Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
Komunikat 1.2020
Komunikat 1.2020 - Akademia Karting FIA 2020, Kalendarz 2020, Licencja... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Życzy Polski Związek Motorowy - Zarząd Główny     ... więcej
Głosujmy na Michalinę
Michalina Sabaj, polska finalistka w projekcie FIA Girls on Track -... więcej
Już po raz 17 poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa
 Poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa na rok 2019. Już po raz 17... więcej
Gala sportu kartingowego 2019
 W minioną sobotę, 23 listopada 2019, zawodnicy uroczyście zakończyli... więcej
ROTAX GRAND FINALS 2019 ZA NAMI
Sezon kartingowy ROTAXa dobiegł końca, jego zwieńczeniem był rozgrywany we... więcej
Mamy srebro na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA!
W niedzielę, 3 listopada na torze Vallelunga srebrny medal w pierwszych... więcej
Na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA nasi reprezentanci brylowali w sobotę w Pucharze GT
Sobota, 2 listopada, kolejny dzień pierwszych Igrzysk Sportów Motorowych FIA,... więcej
Dzień treningów na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA
Piątek, 1 listopada minął na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA w Rzymie pod... więcej
Pierwsze Igrzyska Sportów Motorowych FIA otwarte!
Inauguracyjne Igrzyska Sportów Motorowych Międzynarodowej Federacji... więcej

Strony

- Archiwum