Powroty na lubelski tor - turniej o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej

Już w najbliższą niedzielę (14.08.2016 r.) na lubelskim torze odbędzie się turniej o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej, który będzie stanowił indywidualne mistrzostwa bezpośredniego zaplecza Ekstraligi. Przed lubelską publicznością zaprezentują się zawodnicy, których w przeszłości mieli już okazję dopingować kibice z Lublina.

Aż siedmiu zawodników, którzy w niedzielę staną na starcie zawodów o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej, miało okazję chociażby przez jeden sezon jeździć w plastronie lubelskich klubów. Najdłuższym stażem, a tym samym najlepszą znajomością toru, może pochwalić się Daniel Jeleniewski, który otrzymał dziką kartę na niedzielne zawody. Popularny Jeleń reprezentował barwy swojego rodzinnego miasta w latach 1999-2007, a następnie w sezonach 2012-2013.

Paweł Miesiąc to drugi zawodnik, który może pochwalić się lepszą znajomością toru przy Alejach Zygmuntowskich. Zawodnik, który w tym sezonie jest bezsprzecznym liderem Kolejarza Opole, reprezentował barwy Lublina w latach 2011-2013. Dwuletnie epizody z lubelskim klubem zapisali w swoich karierach uważani za jednych z faworytów do zwycięstwa: Robert Miśkowiak (sezony 2012 i 2014) oraz Magnus Zetterstroem (1999 i 2002). Z kolei trójka zawodników, którzy znajdują się na liście startowej niedzielnych zawodów, przez rok była związana kontraktem z klubem z Lublina. Są to: Dawid Lampart (2014), Joonas Kylmaekorpi (2005) oraz Hans Andersen (2003).

Przypominamy, że już w niedzielę do Lublina zawitają najlepsi zawodnicy Nice Polskiej Ligi Żużlowej pod względem średniej biegopunktowej. Zgromadzona stawka jest na tyle atrakcyjna, że trudno wymienić jednego faworyta do zwycięstwa. Zawody odbędą się w międzynarodowej obsadzie. Oprócz Polaków w zawodach udział wezmą reprezentanci Łotwy, Szwecji oraz Danii. Start do pierwszego biegu o 16:30. Bramy stadionu będą otwarte od godziny 15:00.

Bilety na to atrakcyjnie zapowiadające się wydarzenie znajdują się już w przedsprzedaży na stronie eventim.pl oraz w sieci sklepów Empik, MediaMarkt oraz Saturn na terenie całej Polski. Organizatorzy, z myślą o kibicach, przygotowali niezwykle atrakcyjne ceny biletów: 25 zł bilet normalny oraz 15 zł bilet ulgowy (przysługuje młodzieży uczącej się do 26-ego roku życia, a także kobietom, emerytom i rencistom). Przedsprzedaż biletów w dniu zawodów (niedziela, 14.08.2016 r.) będzie prowadzona także w jednej z kas od godziny 10:00. Program zawodów do nabycia w cenie 5 zł.

W dalszym ciągu dostępne są również pakiety, które zawierają wejściówki na dwie imprezy: Puchar Nice PLŻ oraz mecz Polska - Dania. Dostępne są one wyłącznie w przedsprzedaży internetowej w cenach: 50 zł pakiet normalny, 30 zł pakiet ulgowy. W dniu zawodów o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej w kasach będzie można także nabywać bilety na mecz Polska - Dania, ale nie będą już dostępne pakiety.

www.nice.pl

Żużel: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Żużlowe ostatki w Lublinie – zapowiedź FIM Speedway of Nations
Już 16 i 17 października FIM Speedway Of Nations. Dwudniowe finały zostaną... więcej
eWinner Apator Toruń - I miejsce w DM I Ligi
Drużyna eWinner Apator Toruń w poniedziałek 12 października -  bez... więcej
Wilki Krosno - I miejsce w DM II Ligi
Wilki Krosno zajęły I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach II Ligi i tym samym... więcej
Jakub Miśkowiak ze srebrem!
Marcus Birkemose Indywidualnym Mistrzem Europy Juniorów! Jakub Miśkowiak ze... więcej
Jakub Miśkowiak ze srebrem IMEJ
Siedemnastoletni Duńczyk, Marcus Birkemose wygrał finał Indywidualnych... więcej
Trzech Polaków powalczy o medale. Biało-Czerwoni mierzą wysoko. 
Trzech Polaków powalczy o medale. Biało-Czerwoni mierzą wysoko. Już dziś,... więcej
FOGO Unia Leszno mistrzem Polski! Znamy Laureatów Szczakieli 2020 - nagród PGE Ekstraligi
Za nami najważniejsze rozstrzygnięcia w sezonie 2020 PGE Ekstraligi. Złoty... więcej
Egzamin na licencję Ż i 250cc
W dniu 6.10.2020 na torze w Lublinie odbył się egzamin na licencję "Ż... więcej
Michał Sikora: Polacy uratowali żużel
Maciej Kmiecik, WP SportoweFakty: Za nami magiczny wieczór w Toruniu podczas... więcej
Bartosz Zmarzlik ponownie Indywidualnym Mistrzem Świata na żużlu!
Tegoroczny cykl FIM Speedway Grand Prix zakończył się sobotnią ósmą rundą na... więcej

Strony

- Archiwum