Powroty na lubelski tor - turniej o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej

Już w najbliższą niedzielę (14.08.2016 r.) na lubelskim torze odbędzie się turniej o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej, który będzie stanowił indywidualne mistrzostwa bezpośredniego zaplecza Ekstraligi. Przed lubelską publicznością zaprezentują się zawodnicy, których w przeszłości mieli już okazję dopingować kibice z Lublina.

Aż siedmiu zawodników, którzy w niedzielę staną na starcie zawodów o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej, miało okazję chociażby przez jeden sezon jeździć w plastronie lubelskich klubów. Najdłuższym stażem, a tym samym najlepszą znajomością toru, może pochwalić się Daniel Jeleniewski, który otrzymał dziką kartę na niedzielne zawody. Popularny Jeleń reprezentował barwy swojego rodzinnego miasta w latach 1999-2007, a następnie w sezonach 2012-2013.

Paweł Miesiąc to drugi zawodnik, który może pochwalić się lepszą znajomością toru przy Alejach Zygmuntowskich. Zawodnik, który w tym sezonie jest bezsprzecznym liderem Kolejarza Opole, reprezentował barwy Lublina w latach 2011-2013. Dwuletnie epizody z lubelskim klubem zapisali w swoich karierach uważani za jednych z faworytów do zwycięstwa: Robert Miśkowiak (sezony 2012 i 2014) oraz Magnus Zetterstroem (1999 i 2002). Z kolei trójka zawodników, którzy znajdują się na liście startowej niedzielnych zawodów, przez rok była związana kontraktem z klubem z Lublina. Są to: Dawid Lampart (2014), Joonas Kylmaekorpi (2005) oraz Hans Andersen (2003).

Przypominamy, że już w niedzielę do Lublina zawitają najlepsi zawodnicy Nice Polskiej Ligi Żużlowej pod względem średniej biegopunktowej. Zgromadzona stawka jest na tyle atrakcyjna, że trudno wymienić jednego faworyta do zwycięstwa. Zawody odbędą się w międzynarodowej obsadzie. Oprócz Polaków w zawodach udział wezmą reprezentanci Łotwy, Szwecji oraz Danii. Start do pierwszego biegu o 16:30. Bramy stadionu będą otwarte od godziny 15:00.

Bilety na to atrakcyjnie zapowiadające się wydarzenie znajdują się już w przedsprzedaży na stronie eventim.pl oraz w sieci sklepów Empik, MediaMarkt oraz Saturn na terenie całej Polski. Organizatorzy, z myślą o kibicach, przygotowali niezwykle atrakcyjne ceny biletów: 25 zł bilet normalny oraz 15 zł bilet ulgowy (przysługuje młodzieży uczącej się do 26-ego roku życia, a także kobietom, emerytom i rencistom). Przedsprzedaż biletów w dniu zawodów (niedziela, 14.08.2016 r.) będzie prowadzona także w jednej z kas od godziny 10:00. Program zawodów do nabycia w cenie 5 zł.

W dalszym ciągu dostępne są również pakiety, które zawierają wejściówki na dwie imprezy: Puchar Nice PLŻ oraz mecz Polska - Dania. Dostępne są one wyłącznie w przedsprzedaży internetowej w cenach: 50 zł pakiet normalny, 30 zł pakiet ulgowy. W dniu zawodów o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej w kasach będzie można także nabywać bilety na mecz Polska - Dania, ale nie będą już dostępne pakiety.

www.nice.pl

Żużel: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Kibice na żużlowym PGE Narodowym (wideo)
Kibice dopingujący żużlowców na PGE Narodowym co roku tworzą niezapomnianą... więcej
Złoty Kask wygrywa Krzysztof Kasprzak
Krzysztof Kasprzak wygrał - z kompletem punktów - finał Złotego Kasku w Gdańsku... więcej
Polska wygrywa z Resztą Świata w Rybniku
Piękne sobotnie wczesne przedpołudnie sprzyjało wielkiemu speedwayowi w Rybniku... więcej
Mecz Żużlowej Reprezentacji w Rybniku
Mecz Żużlowej Reprezentacji: Polska – Reszta Świata odbędzie się w... więcej
Złoty Kask - Finał w Gdańsku 11.10.2019
Finału Złotego Kasku odbędzie się w Gdańsku w dniu 11.10.2019 r. (piątek)... więcej
Rewolucja w motoryzacji - PZM na konferencji Impact mobility rEVolution’19
Katowicka konferencja Impact mobility rEVolution’19 (9 – 10... więcej
Speedway Grand Prix 2020 - lista startowa ...
FIM w poniedziałek 7 października ogłosił listę zawodników, którzy wystartują w... więcej
Ruszyła sprzedaż biletów na 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND na PGE Narodowym
Szósta edycja żużlowego turnieju Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie... więcej
Zmarzlik spełnił polski sen o złocie! Został Mistrzem Świata jak Gollob i Szczakiel
Bartosz Zmarzlik został trzecim w historii Polski indywidualnym mistrzem świata... więcej
Maksym Drabik mistrzem świata juniorów! Bartosz Smektała ze srebrem, Dominik Kubera z brązem
Maksym Drabik został nowym Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów. Całe podium... więcej

Strony

- Archiwum