Przeprawowe Mistrzostwa Polski ATV PZM Dragon Winch 2016

Nowa, interesująca lokalizacja czeka na quadowców i ich rodziny.

Wielkimi krokami zbliża się dzień, na który quadowcy od miesięcy czekają wyrywając kartki z kalendarza. Dla wielu z nich jest to najważniejszy dzień w roku, od którego zależy często cały sezon. Dlatego przygotowania do jego nadejścia bardzo często okupione są litrami potu, setkami godzin spędzonych na siłowni, dziesiątkami kilometrów pokonanych w trudnym terenie. Tym wyczekiwanym dniem jest dzień rozpoczęcia nowego sezonu Przeprawowych Mistrzostwa Polski oraz Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch.

To już piąty rok zawodów, organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Czterokołówców – ATV Polska pod patronatem Polskiego Związku Motorowego, o miano najlepszych kierowców quadowych w naszym kraju. W ubiegłym roku po raz pierwszy  w historii wyłonieni zostali także Mistrzowie Polski Przepraw Quadowych. Zostali nimi Oskar Pieprzak oraz Piotr Kurek. Komu przypadnie tytuł w tym roku nie wiadomo, bo mamy w Polsce potężną grupę rewelacyjnych kierowców i wspaniałych teamów, z których każdy ma duże szanse na zdobycie tegoż prestiżowego tytułu.

W zamyśle organizatorów całego cyklu Przeprawowych Mistrzostw Polski każda z trzech rund miała zawsze inny charakter i teren. Rozpoczęcie sezonu odbywało się w górskim terenie polskich Bieszczad, runda letnia gościła w rejonach centralnej Polski, gdzie było często bardzo mokro i bagniście. Z kolei jesienią quadowcy gościli na terenach poligonu w Drawsku Pomorskim. W tym roku nowy sezon quadowego offroadu rozpocznie się także w górach, jednak nie będą to Bieszczady, a Karkonosze w rejonie gminy Mysłakowice k. Karpacza.

To niezwykle ciekawe pod względem przeprawy tereny, należące do byłego poligonu wojskowego, położonego w bliskim sąsiedztwie Jeleniej Góry. Nie tylko miłośnicy quadowej rywalizacji będą czuć się tam jak w raju. Dzięki bazie rajdu, umiejscowionej w nowoczesnym i luksusowym kompleksie wypoczynkowym Osada Śnieżka, każdy członek wielkiej quadowej rodziny znajdzie coś dla siebie, nie wykluczając towarzyszących zawodnikom osób. W Osadzie Śnieżka znajdziemy liczne atrakcje, które pozwolą wspaniale spędzić czas. Będzie można skorzystać z takich atrakcji jak: sauny, baseny, łaźnie, strefy wellness&spa czy medi-care.

Ogromne możliwości terenu oraz wysoki standard bazy noclegowej potwierdza Jacek Bujański, pełniący funkcję Głównego Sędziego rajdu, który wraz z Kierownikiem parku maszyn, Norbertem Mikulskim oraz grupką quadowców gościł jesienią ubiegłego roku na terenach, gdzie odbędą się zawody. Oto co powiedział na temat zbliżających się zawodów:

“Jako organizatorzy najwyższych rangą zawodów przeprawowych dla quadów w Polsce staramy się podnosić poprzeczkę nie tylko zawodnikom, ale także i sobie. Dlatego też nieustannie szukamy nowych, ciekawych i zarazem przyjaznych quadowcom miejsc, do jazdy, a także wypoczynku po ciężkich zawodach. Bieszczady i ośrodek Natura Park kochamy i pewnie nie raz tam wrócimy, ale chcemy również sami sprawdzać się w nieznanych nam terenach. Patronat Honorowy nad I rundą Przeprawowych Mistrzostw oraz Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch 2016 objął Burmistrz Miasta Karpacz, Wójt Gminy Mysłakowice oraz organizacja Events4x4. Będzie ona również pomagać nam w jej realizacji, aby wszystko przebiegło możliwie jak najlepiej. Same zawody będą podzielone na etap nocny oraz dzienny, z wydzielonymi odcinkami specjalnymi, aby również kibice mogli podziwiać kunszt jazdy najlepszych kierowców quadowych w Polsce. Podczas etapu nocnego zawodnicy będą poruszać się po całym poligonie w poszukiwaniu pieczątek, natomiast za dnia uczestnicy klasyfikacji mistrzowskiej będą mieli do pokonania trzy odcinki specjalne, natomiast pucharowcy walczyć będą na dwóch OSach.

Zmianom uległ również sam regulamin, tak aby liczba uczestników obu klas była zbliżona. Dlatego z klasyfikacji Pucharu Polski każdy, kto choć raz stanął na podium lub zajął w zestawieniu generalnym sezonu miejsce w pierwszej piątce, automatycznie trafi w kolejnym sezonie do kategorii Mistrzostw Polski. Start oraz meta będą zlokalizowane na poligonie. Tam też powstanie strefa serwisowa, aby czas dotarcia do niej oraz powrotu na trasę był krótszy. Więcej dowie się każdy stając na starcie rajdu.”

Przeprawowe Mistrzostwa Polski oraz Przeprawowy Puchar Polski ATV PZM Dragon Winch tworzą:

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców- ATV Polska / Polski Związek Motorowy
Dyrektor: Dorota Lechowicz-Gustab
Sędzia Główny: Jacek Bujański
Kierownik ds. Trasy: Tomasz Kudełka ATV Bieszczady
Kierownik Parku Maszyn: Norbert Mikulski Motomikulski.pl
Przewodniczący Komisji Obliczeń: Monika Mańkowska
Członek Komisji Obliczeń: Patryk Woźniak
Zespół Sędziów: Kacper Grabowski, Marcin Krukar, Michał Włochal
Strefa Serwisowa: PerfectMoto
Zabezpieczenie medyczne: Off-Road Rescue Team
Obsługa medialna: Bartek Guz AdventureMedia, Bartek Fabiszewski, Marta Markuszewska, Krzysztof Sutkowski Motorsport Media
Sponsor Tytularny: Dragon Winch
Sponsorzy Wspierający: Taurus Sea Power/Can-Am, Garmin, oponyquad.pl/Maxxis, Motomaniak.eu, ASP Group/ MAXIMA Racing Oils, ATV Bieszczady, Moto Mikulski, Seven Guard 

 

Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców ATV Polska to największe w Polsce stowarzyszenie skupiające miłośników quadów. Powstało w roku 2001, a rok później stało się Członkiem Rzeczywistym Polskiego Związku Motorowego. Z inicjatywy ATV Polska w 2003 r. klasy quadowe dołączyły do klasyfikacji Mistrzostwa Polski oraz Pucharu PZM (późniejszego Pucharu Polski) w Motocrossie, Enduro oraz Cross Country. Dzięki staraniom Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska w roku 2013 powstał Przeprawowy Puchar Polski, a od roku 2015 najlepsi polscy kierowcy quadów przeprawowych walczą również o tytuł Mistrza Polski.

Motocykle: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Biuletyn PZM nr 20 - Wrzesień 2020
Szanowni Czytelnicy,Dopiero rozpoczynaliśmy tegoroczny, opóźniony sezon, a ten... więcej
Team LRP Poland w nowym składzie w finale FIM EWC
Podczas finału motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC w portugalskim Estorilu... więcej
Wójcik Racing Team jedzie po miejsca na podium w Mistrzostwach Świata FIM EWC
Dwie załogi Wójcik Racing Team wystartują w najbliższą sobotę w finale... więcej
Puchar Polski Pit Bike SM w Koszalinie. Znamy zwycięzców drugiej rundy!
Przewrotna i zaskakująca druga runda tegorocznego cyklu rozegrała się na... więcej
Adam Tomiczek i Maciej Giemza w czołówce rajdu Baja TT do Pinhal
Zawodnicy ORLEN Team bardzo dobrze rozpoczęli rywalizację w tegorocznym Pucharze... więcej
Wielkie emocje podczas czwartej rundy ORLEN MXMP w Strykowie
Seria ORLEN Mistrzostw Polski w Motocrossie zbliża się ku końcowi. Za nami... więcej
Maciej Giemza i Adam Tomiczek wracają do rywalizacji w Pucharze Świata
Bardzo nietypowo, bo dopiero we wrześniu, rozpoczną się tegoroczne zmagania o... więcej
Seria ORLEN MXMP nabiera tempa przed ostatnią prostą
Czwarta, a zarazem przedostatnia, runda ORLEN Mistrzostw Polski w Motocrossie... więcej
Widowiskowa trzecia runda ORLEN MXMP w Gdańsku za nami
W miniony weekend Gdańsk gościł trzecią rundę ORLEN Mistrzostw Polski w... więcej
Odwołana 5 runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro w Ziębicach
Główna Komisja Sportu Motocyklowego informuje o odwołaniu, na wniosek... więcej

Strony

- Archiwum