ORLEN MX MP – Przystanek Głogów!

Runda Mistrzostw Polski w Motocrossie ORLEN MX MP tym razem gościła w Głogowie. Starszym kibicom motocrossu tego obiektu nie trzeba przedstawiać a odbywające się tam jakiś czas temu Mistrzostwa Polski czy Mistrzostwa Europy zawsze stały na przyzwoitym poziomie. 18-19 czerwca 2016 roku, po kilku latach przerwy, do Głogowa powróciła impreza rangi „centralnej” czyli Mistrzostwa Polski. 

Łatwego zadania organizatorzy nie mieli, ponieważ nocne opady deszczu kompletnie zniszczyły przygotowywany od tygodnia tor „Górków”. Wyglądało to naprawdę źle, a co poniektórzy wątpili w możliwość rozegrania zawodów na tak zniszczonym torze. Spływająca woda na podjazdach i zeskokach zrobiła wyrwy a nawet swojego rodzaju głębokie leje w kształcie skalnych jaskiń, do których można było się schować.  Jednak działacze klubu zbyt wiele pracy włożyli w przygotowania, żeby poddać się „bez walki”  i wcześnie rano w sobotę ciężki sprzęt wjechał na trasę. Udało się tor naprawić i lekko przesunięty harmonogram pozwolił zawodnikom i kibicom cieszyć się dobrymi zawodami.

W klasie MX2 od samego początku sezonu można było liczyć na pełną emocji walkę. I tym razem była to gratka dla kibiców i miłośników tego wyjątkowego sportu. W pierwszym wyścigu na starcie w wyniku kolizji spora część czołówki klasyfikacji musiała gonić stawkę, co jeszcze bardziej uatrakcyjniło te zmagania. W obu wyścigach zwyciężył Karol Kędzierski (KM Cross Lublin). Drugi sklasyfikowany został Dominik Małecki( KM Cross Lublin)  a trzeci Jakub Barczewski (AMK Poltarex Człuchów).

W klasie MX Masters piękną walkę zaprezentowali Jacek Lonka (AMK Poltarex Człuchów) i Konstantin Utkin z Ukrainy. Serca do walki, nie brakuje im o to sportowcy z doświadczeniem , ale trzeba przyznać,  że i „zdrowie” dopisuje im również. Po błędach Ukraińca w pierwszym wyścigu do walki o „pudło” włączył się również Waldemar Lonka. Jacek, ku uciesze polskich kibiców, wygrał oba wyścigi , na drugim miejscu ukończył brat Jacka - Waldemar Lonka a trzeci sklasyfikowany został Utkin.

W klasie MX Kobiet bez niespodzianki wygrała Joanna Miller (GAMK Gdańsk), a za jej plecami rozegrała się ciekawa walka. Około 5-ciu zawodniczek walczyło bardzo wyrównanie o „pudło”. Ostatecznie z Joanną stanęły na podium Karolina Liszewska (KM Cross Lublin) i Alina Łaszcz (Pruszkowski Klub Motocyklowy).

W klasie „królewskiej” MX Open -kolejny raz ujrzeliśmy pełną maszynę zawodników , którzy musieli walczyć o występ w treningach kwalifikacyjnych. Swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zalicza Łukasz Kurowski (Pruszkowski Klub Motocyklowy), który jak wspomina  20 lat temu na tym torze pierwszy raz startował w klasie 80 . Zacięta walka z drugim w klasyfikacji zawodów Karolem Kędzierskim mogła się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Do wygranej „Qrak” dorzuca również Holeshota i zgarnia nagrodę – gogle marki Scott.  Na najniższym stopniu podium stanął zadowolony z wyścigów Luis Carstens ( WKM Więcbork), który dwukrotnie do mety przyjeżdżał na trzeciej pozycji.

W klasie MX2 Junior pierwszy wyścig i holeshota wygrywa faworyt te klasy Jakub Barczewski (AMK Poltarex Człuchów), ale awaria motocykla wyklucza go z walki w drugim wyścigu. Pech nie opuszcza również jego kolegę klubowego Patryka Zdunka, który nie kończy pierwszego wyścigu. Patryk w drugim wyścigu dojeżdża drugi. Klasyfikację zawodów wygrywa Wojtek Kucharczyk (Automobilklub Gorzowski) , drugi jest Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn) a trzeci Dariusz Rapacz. Liderem pozostaje Kuba Barczewski przed Cezarym Lewko i Patrykiem Zdunkiem.

W klasie MX Quad zawody wygrywa Roman Gwiazda (KM Chojna) przed Kacprem Mieszkowskim (WKM Wschowa) i trzecim Arturem Szczebakiem (KM Cross Lublin). Lider klasyfikacji Litwin Tomas Zigmantas kończy zawody na czwartej pozycji. 

W zorganizowanym dla licencji B i C wyścigu o Puchar Głogowa zwycięzcą zostaje zawodnik WKM Wschowa Dominik Kaźmierczak. 

Publiczność z Głogowa trzeba przyznać bardzo żywiołowo reagowała na wszelkie wydarzenia w trakcie wyścigów. Zwycięzcy klas dostąpili zaszczytów rodem z życia gwiazd sportu , składając autografy najmłodszym uczestnikom widowiska.

Podsumowując kolejną rundę ORLEN MX MP można śmiało stwierdzić , że impreza stała na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Słoneczna pogoda w sobotę i niedzielę  oraz emocje na torze sprawiły , że dla każdego kibica zawody motocross okazały się dobrym pomysłem na spędzenie wolnego weekendu. 

Przystanek ORLEN MX MP Głogów już za nami, a za tydzień zawody w Olsztynie. Do zobaczenia na torach MX!!!

Motocrossowe Mistrzostwa Polski wspiera strategiczny partner PKN ORLEN . Szczegółowe informacje dotyczące ORLEN MX Mistrzostw Polski są dostępne na: facebook.com/ORLENMXMP.

 

Motocykle: 
Share

News

Szkopek, Pasek, Kosa i Wielebski będą ścigać się na Verva Street Racing!
To będzie niecodzienne show! Na Skwerze Kościuszki w Gdyni zobaczymy czołowych... więcej
Motocyklowe ostatki w Poznaniu
Choć lato jeszcze w pełni, to sezon wyścigów motocyklowych nieuchronnie zbliża... więcej
Międzynarodowe Drużynowe Mistrzostwa Czeskiej Republiki
W sobotę 17 sierpnia 2019 roku, w miejscowości Dalecin, odbyły się Drużynowe... więcej
Zmarzlik na kolanie! Czyli rewanż ze Szkopkiem na torze w Poznaniu
Wszystkich, którzy bali się o bezpieczeństwo żużlowego wicemistrza świata,... więcej
Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Supermoto w Słomczynie – pełny sukces nowego organizatora
Rekordowa frekwencja zawodników, trybuny pełne kibiców, wspaniałe nagrody i... więcej
Krajowy Finał WMMP w Poznaniu
W dniach 10-11.08.2019 r. Automobilklub Wielkopolski zaprasza wszystkich... więcej
Zawieszenie rozgrywania zawodów motocyklowych w konkurencji Motocross do 1 września 2019
Polski Związek Motorowy informuje o bezwzględnym zawieszeniu rozgrywania zawodów... więcej
Zmarła Wiktoria Wicińska
DLACZEGO...? DLACZEGO...? DLACZEGO...? Kiedy na pogrzebie Łukasza Lonki... więcej
IV runda Motocrossowych Mistrzostw Polski ORLEN MXMP w Lipnie!
Po ponad miesiącu przerwy najlepsi motocrossowcy wracają do rywalizacji o... więcej
Finał EWC: Wójcik Racing Team na torze Suzuka
To jedyny wyścig mistrzostw świata w motocyklowych długodystansowych... więcej

Strony

- Archiwum