Mistrzowskie ściganie w MP i PP w Cross Country w Lidzbarku Warmińskim

Warmiński Auto - Moto Klub już po raz trzeci z rzędu organizował MP i PP w Cross Country. Do trzech razy sztuka, mówi przysłowie. I tak też się stało. Mistrzowski cel został osiągnięty. Organizatorzy w opinii wielu obserwatorów i zawodników wspięli się na najwyższy poziom organizacyjny. Do atrybutu posiadania doskonałego terenu do Cross Country, dodali doskonałe przygotowanie trasy oraz zabezpieczenie miejsc niebezpiecznych.  Ponad to zabezpieczyli padok dla zawodników, wyznaczyli strefę kibica z masą atrakcji oraz strefę VIP, tak by każdy z uczestników i kibiców mógł czuć się usatysfakcjonowany.

Poziom sportowy wzniósł się na szczyt możliwości zawodników. Trudna około 10 km trasa z elementami motocrossu i leśnymi odcinkami typowymi dla enduro , wymagała koncentracji i szybko pozbawiała sił 120 zawodników.

Dzięki podwójnej wygranej Łukasz Kurowski reprezentujący Pruszkowski Klub Motocyklowyjuż w Lidzbarku Warmińskim wywalczył tytuł Mistrza Polski w klasie Senior 2. Podczas obydwu wyścigów nie pozostawił złudzeń drugiemu Sylwestrowi Jędrzejczykowi  z KKM Kwidzyn i trzeciemu Tomaszowi Wikowicz z KM Wisła Chełmno deklasujących ich o jedno okrążenie. W MP w klasie Senior 1 bezapelacyjnie w obydwu rundach zwyciężył Paweł Szturomski reprezentujący Automobilklub Głogów przed Dawidem Mordasiewiczem z KKM Kwidzyn i Grzegorzem Antoniakiem z KM Cross Lublin. Klasa Junior podczas „padła łupem” Alana Barszczewskiego z KM CROSS TEAM STARE BABICE. Drugie miejsce na pudle zajął Szymon Wójcik z RTM Radom a na najniższym stopniu podium stanął Erwin Barszczewski z KM CROSS TEAM STARE BABICE. W klasie Quad Open bezapelacyjnie zwyciężył Dawid Kalinowski z TM DROGBUD CROSS ATV Piła przed Wiesławem Bilińskim  z Motoklubu Oborniki i Kacprem Wójcikiem z TM DROGBUD CROSS ATV Piła.

Puchar Polski zdominowała rodzina Gotkowskich. W klasie Junior swoje pierwsze zwycięstwo odniósł Aleksander Gotkowski z PKS Korona Elbląg przed Tomaszem Krawczykiem z KM CROSS TEAM STARE BABICE i Sebastianem Miotk z Człuchowskiego AutoMotoKlubu Poltarex. Zaś w klasie Masters Mieszko Gotkowski reprezentujący PKS Korona Elbląg dodał kolejne zwycięstwo do swojego bogatego życiorysu. Podium uzupełnili odpowiednio Mirosław Kowalski z Człuchowskiego AutoMotoKlubu Poltarex i Piotr Kamiński z Motoklubu Oborniki. W klasie senior 1 zwyciężył Marcin Skrzypczak z Motoklubu Oborniki przed Michałem Wyszomirskim z KM X Racing Lesznowola a trzecie miejsce zajął Leszek Skierka z Gdańskiego AutoMotoKlubu. Senior 2 to wewnętrzna walka klubu KM X Racing Lesznowola, którą wygrał Leszek Gałązka przed Mirosławem Pleskotem i Łukaszem Suchorowskim. W klasie Amator organizator wręczał puchary zarówno za udział w I, jak i II dniu. W sobotę wygrał Jakub Świder przed Dariuszem Sylwanowiczem i Pawłem Grzymkowskim z TNT Motocross. W niedzielę podium wyglądało podobnie. Przy absencji Dariusza Sylwanowicza ostatnie miejsce uzupełnił Ariel Kowalski. Klasę Quad 2k Junior wygrał Eryk Walter z Motoklubu Oborniki przed Dawidem Grylewiczem z MX Koszalin. Quad Open zdominował Maks Szulc z LKT Wyczół Gościeradz na co dzień startujący w Niemczech. Drugie miejsce zdobył Mariusz Siejka z ATV Racing Team Kielce. Podium uzupełnił Mateusz Gajewski z TMSM Sparta Wrocław. Wśród Quadowych Mastersów I miejsce zdobył Dariusz Biliński z Motoklubu Oborniki przed swoim klubowym kolegą Maciejem Buczkowskim i Wojciechem Szłapką z Grudziądzkiego Towarzystwa Żużlowego. Wśród amatorów zwyciężył Tomasz Olszewski przed Robertem Baek i Marcinem Woźniakiem.

Na wszystkich zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez ORLEN OIL oraz prezenty od firmy POLMLEK.

Szczegółowe wyniki na http://wyniki.motoresults.pl/?r=2016&t=Cross%20Country&lang=pl

Galerie na FB https://web.facebook.com/WAMKlw/

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Pit Bike Cup jedzie do Leszna! Ta runda to nowość w kalendarzu
Sezon przewidywał tylko i wyłącznie rozgrywki na dobrze znanym zawodnikom... więcej
Znamy zdobywców Pucharu Polski w Motocrossie!
Do Lipna w miniony weekend zjechało się około 120 zawodników, by rywalizować w... więcej
MIROSŁAW MALEC
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 15 października 2020 roku zmarł w wieku 84 lat... więcej
Czas na ostateczną rozgrywkę Pucharu Polski
Motocrossowy sezon zmagań na szczeblu centralnym kończymy drugą i jednocześnie... więcej
Deszczowy finał Pucharu Polski Pit Bike SM w Bydgoszczy
Ciężkie warunki czekały na zawodników dyscypliny pit bike. Na mokrym torze do... więcej
Ekipa ORLEN Team na mecie Rajdu Andaluzji
Odbywający się między 6 a 10 października rajd Andaluzji można unać za udany,... więcej
Pierwszy raz Przygońskiego – Rajd Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2020 rozstrzygnięty
Kuba Przygoński i Timo Gottschalk w Toyocie Hilux wygrali rajd Wysoka Grzęda... więcej
e-Trial sportem pokazowym podczas III Igrzysk Europejskich
Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki spotkał się z Jorge Viegas’em –... więcej
Ostateczna rozgrywka. Czas na finałową rundę Pucharu Polski Pit Bike SM!
Przed setką zawodników biorących udział w tegorocznym Pucharze Polski Pit Bike... więcej
Polscy Juniorzy imponują w Aragonii
Młodzi motocykliści Wójcik Racing Junior Teamu wystartują w najbliższy weekend w... więcej

Strony

- Archiwum