Regionalna konferencja “Child Safety in Cars”

Polski Związek Motorowy uczestniczył w regionalnej konferencji “Child Safety in Cars” organizowanej przez białoruską federację BKA we współpracy z FIA. W konferencji uczestniczyli koledzy zajmujący się „Mobility” z Finlandii, Szwajcarii, Łotwy, Estonii, Azerbejdżanu, Mołdawii i Rosji oraz reprezentantka FIA z Francji. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnych mediów,  nauka przewożenia dzieci w międzynarodowej oprawie znacznie wzmocniła przekaz docierając do rodziców, kierowców przewożących dzieci.

Została również zwrócona uwaga na inny aspekt przewożenia dzieci poza samochodem, zwłaszcza w terenach wiejskich, gdzie dostęp do wiedzy, fotelików jest ograniczony, bądź nie skupia dostatecznej uwagi. Polski Związek Motorowy rozpoczął konferencję prrzedstawiając pogląd i wkład w kwestię przewożenia dzieci do szkoły, ale... na skuterze. Przedstawiono program “Od Skutera do Harleya”, wspierany przez FIA.

Dlaczego o skuterze? Trochę pod włos. Wszyscy mówią o wożeniu dzieci, myśląc przedszkolach i fotelik, a nikt nie mówi o nastolatkach, które dostają pierwsze maszyny za zdanie egzaminu do gimnazjum i same wożą się do szkoły, szczególnie w terenach podmiejskich. Są to dzieci, mimo że mają 14, 15 lat, które chroni kask i zdrowy rozsądek, którego trzeba nauczyć, wpoić pewne nawyki braku zaufania, które młodzież, mimo wszystk, ma do dorosłych.

Gospodarze konferencji zaplanowali każdą minutę wizyty. Uczestnicy byli na torze doskonalenia jazdy, gdzie próbowano jeździć na lodzie. Najlepiej wypadli Finowie. Odiwedzono również siedzibę BKA oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Share

News

Biuletyn PZM - Nr 8
Drodzy Czytelnicy! Pierwszy sezon wydawniczy Biuletynu Polskiego Związku... więcej
Magia Świąt z MotoMikołajami
600 motocyklistów wzięło udział w sobotniej paradzie ulicami Warszawy. To... więcej
MotoMikołajki 2017 już w sobotę!
Rozpoczął się okres świąteczny, a wraz z nim sezon akcji charytatywnych. Jedna... więcej
Msza i wypadek ku pamięci ofiar
Msza Święta i pokaz to główne wydarzenia z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar... więcej
WDR po warszawsku.
Warszawski Zarząd Okręgowy PZM, wspólnie z Fundacją „Drogi Mazowsza... więcej
Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.
Trzecia niedziela listopada została ustanowiona Dniem Pamięci tych, którzy... więcej

Strony

- Archiwum