14. Dahlie Rallye 2010 - Roźnov pod Radhośtem

W 2010 roku do organizacji 14. Dahlie Rallye zgłosił się Czeski Klub z Roźnova. Miejscem imprezy są dwa campingi w Roźnovie.  Standard campingów zadawalający, ale nie zwalający z nóg. Wjeżdżam jako druga załoga z Polski na teren zlotu. Jestem zdziwiony przede wszystkim rozparcelowaniem terenów przeznaczonych do biwakowania. Każda załoga ma wyznaczoną, onumerowaną parcelę. Robi wrażenie.                                                                                                                                                   Biuro zlotu znajduje się na parkingu oddalonym od campingu ok. 300 m. Niby nic złego, a jednak w przypadku deszczowej pogody spacery nie są przyjemne.

Wracam do momentu wjazdu na teren campingu. Niestety, podróż z Polski do Roźnova odbywała się w akompaniamencie deszczu. Deszcz towarzyszył nam również podczas ustawiania przyczepy na parceli, i wieczorem, i w nocy, i kolejnego dnia. Po prostu lało non stop przez kilkadziesiąt godzin. Całe szczęście teren campingu był zdrenowany i woda deszczowa na bieżąco była odprowadzana przy pomocy instalacji kanalizacji deszczowej. 

2 września 2010 r.

Od samego rana zaczynają wjeżdżać na camping załogi zgłoszone na zlot. 270 załóg to niezły wynik, ale obserwując pogodę nie wierzyłem, że wszyscy przyjadą. Z Polski zdeklarowało swój przyjazd prawie 40 załóg.  Dzień pierwszy to dzień zakwaterowywania przyjeżdżających załóg oraz spotkania w podgrupach. Jest to również dzień konferencji przedstawicieli klubów państw czwórki wyszehradzkiej.  Z PZM delegatem jestem ja, natomiast z PFCC kol. Józef Kłosok. Toczą się rozmowy na temat współpracy turystycznej, wspólnego kalendarza imprez,  przyszłorocznego zlotu z cyklu Dahlie Rallye oraz sympozjum  w 2011 roku. Konferencję kończy wspólny obiad.

W godzinach popołudniowych odbywa się posiedzenie Prezydium Dahlie, na którym dokonano wyborów nowych władz na kolejne lata działalności. Prezydentem Dahlie Rallye zostaje wybrany jednogłośnie kol. Zdenek Vanura z Czech. Zgodnie z statutem wiceprezydentami zostają osoby reprezentujące kraje organizujące w kolejnych latach zloty: Józef Kłosok (Polska), Laszlo Gurky (Węgry)

3 września 2010 r.

W programie w tym dniu przewidziano czas na wycieczki i indywidualne zwiedzanie regionu,                          a w godzinach wieczornych oficjalne rozpoczęcie 14. Dahlie Rallye. Dzień wykorzystany jest głównie na poznawanie walorów turystycznych regionu  oraz spotkania  towarzyskie. Wieczorem spotykamy się w hali, gdzie Prezydent Dahlie Rallye oficjalnie rozpoczyna zlot. Towarzyszy mu występ regionalnego młodzieżowego zespołu oraz grupa młodych muzyków. Przy wejściu poczęstowano wszystkich kieliszkiem śliwowicy a na stołach czekał chleb oraz smażony boczek, specjały opisywanego regionu.

4 września 2010 r.

Kolejny dzień przeznaczony na zwiedzanie. Część osób pojechało na wycieczki przygotowane przez organizatorów, kolejni indywidualnie zwiedzali region, jeszcze inni wypoczywali na campingu. Po południu w hali przygotowano gry i zabawy dla dzieci oraz rajd dla dorosłych. Ciekawe konkurencje spowodowały wzrost adrenaliny u zawodników oraz wiele emocji.  Interesujące rozrywki, miła atmosfera i deszczowa aura spowodowały, że większość zlotowiczów spotkała się w hali. W rajdzie pierwsze trzy miejsca należały dla uczestników z Polski: Dariusz Jajko I m. ; Tomasz Kwiecień II m. ; Artur Kwiecień III m.

W godzinach wieczornych dla zlotowiczów przygotowano Dahlie Ball, który został poprzedzony teletombolą, czyli losowaniem zakupionych wcześniej przez uczestników zlotu losów.

5 września 2010

Dzień zakończenia imprezy.

Oficjalne zakończenie przewidziano na godzinę 11:00, ale już od 10:00 na hali zgromadzili się uczestnicy zlotu - szczególnie ci, którzy wykupili losy. Odbyła się bowiem druga część losowania nagród.

O godzinie 11:00 Prezydent rozpoczął oficjalne zakończenie zlotu, podając kilka informacji, w tym statystykę. Okazało się, że pomimo tak niesprzyjającej pogody na zlot przyjechały 202 załogi. Z Polski dojechało tylko 28 załóg.

P. Vanura podziękował wszystkim za uczestnictwo w zlocie  i łamiącym się głosem zamknął oficjalnie 14. Dahlie Rallye. Ponieważ nie przewidziano czasu na podziękowania, poprosiłem o mikrofon. Dziękując za zaproszenie i za zorganizowanie zlotu, przekazałem na ręce Prezydenta Vanury  w imieniu ZG PZM oraz wszystkich polskich załóg pamiątkową statuetkę w kształcie samochodu campingowego z wygrawerowanym tekstem.

Do godzin wieczornych większość uczestników wyjechało pomimo tego, że oficjalnie zlot trwał                   do 06 września 2010 roku.

Kolejny zlot z cyklu Dahlie Rallye w kolejnym roku zaprowadził nas na Węgry, do miejscowości Papa, gdzie na nasz przyjazd oczekiwali przyjaciele z MCCC.

 

 

Dariusz Jajko 

Caravaning: 
Share

News

Uwaga - kradzieże !
Szanowni turyści, W ostatnim czasie napłynęło do nas sporo informacji o... więcej
Ogólnopolski Jesienny Zlot Caravaningowy "Pokrzywna 2019"
Śląski Klub Motorowy zaprasza na Ogólnopolski Jesienny Zlot Caravaningowy... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy - III Runda CMP i MKC PZM
Łódzki Klub Campingu i Caravaningu zaptrasza w dniach 27.09.2019 do... więcej
Zlot caravaningowy Eko Moto Show 2019
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza na Ogólnopolski Zlot... więcej
Komunikat 5/2019
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje o opublikowaniu Komunikatu nr 5/2019,... więcej
Informacja dotycząca Dahlie Rallye – Węgry 2019
Informujemy że 30.07.2019r. organizator zlotu na Węgrzech - MCCC oraz... więcej
Przed nami organizacja Dahlie Rallye 2020 i Europa Rally 2022
5 sierpnia 2019 roku członkowie Głównej Komisji Caravaningu Polskiego Związku... więcej
Caravans Salon Poland 2019
Caravans Salon Poland 2019 zaprasza na X Ogólnopolski Zlot CaravaningowyW... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy - II Runda CMP i MKC PZM
Klub Turystyki Caravaningowej "Gwarek" z Tarnowskich Gór zaprasza... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy "Ochaby 2019"
Klub Motorowy Górników "Jarząbek" zaprasza w dniach 13.09.2019... więcej

Strony

- Archiwum