14. Dahlie Rallye 2010 - Roźnov pod Radhośtem

W 2010 roku do organizacji 14. Dahlie Rallye zgłosił się Czeski Klub z Roźnova. Miejscem imprezy są dwa campingi w Roźnovie.  Standard campingów zadawalający, ale nie zwalający z nóg. Wjeżdżam jako druga załoga z Polski na teren zlotu. Jestem zdziwiony przede wszystkim rozparcelowaniem terenów przeznaczonych do biwakowania. Każda załoga ma wyznaczoną, onumerowaną parcelę. Robi wrażenie.                                                                                                                                                   Biuro zlotu znajduje się na parkingu oddalonym od campingu ok. 300 m. Niby nic złego, a jednak w przypadku deszczowej pogody spacery nie są przyjemne.

Wracam do momentu wjazdu na teren campingu. Niestety, podróż z Polski do Roźnova odbywała się w akompaniamencie deszczu. Deszcz towarzyszył nam również podczas ustawiania przyczepy na parceli, i wieczorem, i w nocy, i kolejnego dnia. Po prostu lało non stop przez kilkadziesiąt godzin. Całe szczęście teren campingu był zdrenowany i woda deszczowa na bieżąco była odprowadzana przy pomocy instalacji kanalizacji deszczowej. 

2 września 2010 r.

Od samego rana zaczynają wjeżdżać na camping załogi zgłoszone na zlot. 270 załóg to niezły wynik, ale obserwując pogodę nie wierzyłem, że wszyscy przyjadą. Z Polski zdeklarowało swój przyjazd prawie 40 załóg.  Dzień pierwszy to dzień zakwaterowywania przyjeżdżających załóg oraz spotkania w podgrupach. Jest to również dzień konferencji przedstawicieli klubów państw czwórki wyszehradzkiej.  Z PZM delegatem jestem ja, natomiast z PFCC kol. Józef Kłosok. Toczą się rozmowy na temat współpracy turystycznej, wspólnego kalendarza imprez,  przyszłorocznego zlotu z cyklu Dahlie Rallye oraz sympozjum  w 2011 roku. Konferencję kończy wspólny obiad.

W godzinach popołudniowych odbywa się posiedzenie Prezydium Dahlie, na którym dokonano wyborów nowych władz na kolejne lata działalności. Prezydentem Dahlie Rallye zostaje wybrany jednogłośnie kol. Zdenek Vanura z Czech. Zgodnie z statutem wiceprezydentami zostają osoby reprezentujące kraje organizujące w kolejnych latach zloty: Józef Kłosok (Polska), Laszlo Gurky (Węgry)

3 września 2010 r.

W programie w tym dniu przewidziano czas na wycieczki i indywidualne zwiedzanie regionu,                          a w godzinach wieczornych oficjalne rozpoczęcie 14. Dahlie Rallye. Dzień wykorzystany jest głównie na poznawanie walorów turystycznych regionu  oraz spotkania  towarzyskie. Wieczorem spotykamy się w hali, gdzie Prezydent Dahlie Rallye oficjalnie rozpoczyna zlot. Towarzyszy mu występ regionalnego młodzieżowego zespołu oraz grupa młodych muzyków. Przy wejściu poczęstowano wszystkich kieliszkiem śliwowicy a na stołach czekał chleb oraz smażony boczek, specjały opisywanego regionu.

4 września 2010 r.

Kolejny dzień przeznaczony na zwiedzanie. Część osób pojechało na wycieczki przygotowane przez organizatorów, kolejni indywidualnie zwiedzali region, jeszcze inni wypoczywali na campingu. Po południu w hali przygotowano gry i zabawy dla dzieci oraz rajd dla dorosłych. Ciekawe konkurencje spowodowały wzrost adrenaliny u zawodników oraz wiele emocji.  Interesujące rozrywki, miła atmosfera i deszczowa aura spowodowały, że większość zlotowiczów spotkała się w hali. W rajdzie pierwsze trzy miejsca należały dla uczestników z Polski: Dariusz Jajko I m. ; Tomasz Kwiecień II m. ; Artur Kwiecień III m.

W godzinach wieczornych dla zlotowiczów przygotowano Dahlie Ball, który został poprzedzony teletombolą, czyli losowaniem zakupionych wcześniej przez uczestników zlotu losów.

5 września 2010

Dzień zakończenia imprezy.

Oficjalne zakończenie przewidziano na godzinę 11:00, ale już od 10:00 na hali zgromadzili się uczestnicy zlotu - szczególnie ci, którzy wykupili losy. Odbyła się bowiem druga część losowania nagród.

O godzinie 11:00 Prezydent rozpoczął oficjalne zakończenie zlotu, podając kilka informacji, w tym statystykę. Okazało się, że pomimo tak niesprzyjającej pogody na zlot przyjechały 202 załogi. Z Polski dojechało tylko 28 załóg.

P. Vanura podziękował wszystkim za uczestnictwo w zlocie  i łamiącym się głosem zamknął oficjalnie 14. Dahlie Rallye. Ponieważ nie przewidziano czasu na podziękowania, poprosiłem o mikrofon. Dziękując za zaproszenie i za zorganizowanie zlotu, przekazałem na ręce Prezydenta Vanury  w imieniu ZG PZM oraz wszystkich polskich załóg pamiątkową statuetkę w kształcie samochodu campingowego z wygrawerowanym tekstem.

Do godzin wieczornych większość uczestników wyjechało pomimo tego, że oficjalnie zlot trwał                   do 06 września 2010 roku.

Kolejny zlot z cyklu Dahlie Rallye w kolejnym roku zaprowadził nas na Węgry, do miejscowości Papa, gdzie na nasz przyjazd oczekiwali przyjaciele z MCCC.

 

 

Dariusz Jajko 

Caravaning: 
Share

News

Szlakiem Zabytków Małopolski - relacja
Camping Przystań Podwierzbie, Małopolska Organizacja Turystyczna, Urząd Miasta... więcej
Ruszyła rejestracja na 24. Dahlie Rallye
Informujemy, że została uruchomona rejestracja na 24. Dahlie Rallye... więcej
Komunikat nr 6/2021 - I runda CMP i MKC PZM
Informujemy, że w zakładce Komunikaty opublikowano Komunikat nr 6/2021... więcej
Zakończenie sezonu caravaningowego w Thermálcamping Papa
Choć w tym roku przez pandemię Covid19 Czechom z Camping Club Rožnov... więcej
Jubileuszowy XXXV Zlot Campingu i Caravaningu ŁKCC "Zdwórz 2021"
Informujemy, że w dniach 27-29.08.2021 roku Łódzki Klub Caravaningu i... więcej
52 narodowy zlot turystów caravaningowych Republiki Słowackiej i 53 zlot Campingu i Caravaningu
Nasi południowi sąsiedzi ze Słowacji zapraszają na 52 Zlot Turystów... więcej
III edycja DOMETIC Przygoda na 4 kołach - relacja
III edycja wydarzenia pod nazwą „DOMETIC Przygoda na 4 kołach”... więcej
Odwołano 40-te Jubileuszowe Ogólnopolskie Caravaningowe Świętojanki
Automobilklub Kielceki informuje, że w związku z sytuacją ... więcej
Odwołano II rundę CMP i MKC PZM 2021
Informujemy, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym oraz ograniczeniami... więcej
Niebawem koniec viaTOLL. Startuje e-TOLL
W czerwcu 2021 r. startuje nowy System Poboru Opłat Elektronicznych ... więcej

Strony

- Archiwum