13 Adria Rallye

 W 2012 roku, 13 Adria Rallye został zorganizowany na wyspie KRK, w miejscowości Njivice na campingu, który od 2011 roku jest wciąż modernizowany, ulepszany i upiększany.

Turyści, którzy przyjechali na camping przed zlotem, mieli okazję zapoznać się z technologią wykonywania prac ziemnych J gdyż część dróg była dopiero utwardzana i pokrywana nowym dywanikiem asfaltowym. Otwarcie zmodernizowanego budynku socjalnego miało miejsce 22 czerwca br., czyli w przeddzień oficjalnego otwarcia zlotu. Powodem opóźnień w pracach była tegoroczna, długo trzymająca zima. Zresztą należy wyjaśnić jedną kwestię związaną z pracami i zlotem: 23 czerwca 2012 roku, czyli w dniu oficjalnego rozpoczęcia przyjmowania uczestników imprezy, prace na campingu zostały zakończone. Wprawdzie jeszcze kilka dni poprawiano pewne niedociągnięcia np. związane z oświetleniem w budynku sanitarnym, ale to już nie przeszkadzało w campingowaniu.

 

Jeszcze kilka zdań o samym campingu.

Podczas spotkania przedstawicieli Związków, Federacji, Klubów czy Stowarzyszeń, których członkowie uczestniczyli w zlocie, została wyświetlona prezentacja obrazująca ogrom prac wykonanych w przeciągu jednego roku. Aspiracją kadry menadżerskiej campingu jest modernizacja całego campingu (w tej chwili wyremontowano tylko część) z remontem 4 budynków sanitarnych oraz budową basenów. Planuje się, aby camping w Njivicach należał do ścisłej czołówki i został sklasyfikowany w piątce najlepszych campingów w Chorwacji, czego z całego serca właścicielom campingu życzymy.

 

Przejdźmy teraz do samego zlotu.

Głównym założeniem 13 Adria Rallye, podobnie jak w latach poprzednich, było plażowanie i wypoczynek. Program zlotu proponował udział w porannej gimnastyce na plaży, w aqua aerobiku, w grach i zabawach dla dzieci, oraz w wycieczkach. Jednak większość turystów wybierała plażowanie i błogie leniuchowanie.

 

Ceremonia otwarcia zlotu.

Dla wszystkich dorosłych uczestników zlotu organizatorzy przygotowali koszulki oraz identyfikatory prosząc, aby w tym stroju wystąpić na rozpoczęciu i zakończeniu zlotu. Zgodnie z prośbą organizatora, grupa polskich turystów wyruszyła w kierunku recepcji w otrzymanych koszulkach, machając wesoło biało czerwonymi flagami i wzbudzając zainteresowanie pozostałych uczestników imprezy. W wyznaczonym miejscu powitali nas dwaj młodzi Chorwaci, wręczając wszystkim napój bezalkoholowy, zaznaczyć należy, że schłodzony, co przy ponad 30 stopniach Celsjusza wywołało uśmiech na twarzach większości z nas. Następnie, po uformowaniu pochodu wszyscy wyruszyliśmy w kierunku miasteczka, gdzie czekali na nas zaproszeni goście. I tu zaskoczenie J każdy, dosłownie każdy uczestnik ceremonii miał możliwość poczęstowania się kilkoma smakami trunku zwanego RAKIJA, mógł napić się zimnych napojów (coca cola, sprite, fanta, woda mineralna), następnie przechodząc dalej w kierunku sceny, częstowani byliśmy faworkami. Po zajęciu miejsc w wyznaczonych częściach nabrzeża rozpoczęła się część oficjalna czyli przemówienia. I tu kolejne zaskoczenie J do godziny 21:15 było wydawane bezpłatnie lane piwo, wino białe, wino czerwone oraz posiłek w trzech rodzajach: tzw. mule, małe rybki z grilla oraz makaron z mięsem. Pomimo dużych kolejek, nikomu nie brakło ani jedzenia, ani picia. Po 21:15 wszystko jak przy pomocy magicznej różdżki stało się płatne J

O godzinie 22:00 po wspólnym odliczaniu z podkładem muzycznym oglądaliśmy przepiękny pokaz sztucznych ogni. Do późnych godzin nocnych na nabrzeżu Adriatyku słychać było muzykę.

Udana pogoda (średnio 30 stopni Celsjusza), ciepły Adriatyk oraz dobre towarzystwo spowodowały, że dzień po dniu zbliżaliśmy się nieubłaganie do końca zlotu. W piątkowy poranek duża grupa uczestników zlotu, szkoda, że nie wszyscy, udali się na plażę, gdzie po prawie 30 minutowym układaniu uczestników przedsięwzięcia zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.

Kończąc, przed podaniem statystyki zlotowej, chciałbym wszystkim uczestnikom grupy polskiej serdecznie podziękować. Z powodu awarii samochodu na zlot nie dojechał komandor, tak więc nieoczekiwanie i bez przygotowania byłem zobligowany zająć się grupą PZM.

Dziękuję za bezkonfliktowy, spokojny i bezpiecznie zakończony zlot.

 

Dariusz Jajko

 

Statystyka zlotowa.

W zlocie uczestniczyło ponad 780 osób, 93 dzieci, 285 załóg. W tym wg otrzymanych informacji na zlot przyjechało 111 samochodów kampingowych, 143 przyczepy kampingowe, 13 namiotów. Pozostała część uczestników mieszkała w domkach.

Poszczególne państwa z ilością reprezentujących załóg:

Bułgaria – 1, Czechy – 46, Finlandia – 3, Chorwacja – 4, Włochy – 20

Węgrzy – 75, Polska – 40, Rumunia – 9, Rosja – 6, Słowacja – 29

Słowenia – 27, Turcja – 1, Ukraina – 23

Caravaning: 
Share

Zdjęcia

fot. Dariusz Jajko

News

Przygoda na 4 kołach - II edycja
Zapraszamy do udziału w II edycji polskiej imprezy będącej połączeniem targów... więcej
Zlot Caravaningowy podczas Camper & Caravan Show 2020
Zapraszamy na Zlot Caravaningowy podczas Camper & Caravan Show 2020.Zlot... więcej
Caravaning Summer Show 2020 - relacja
W dniach 24-26.07.2020 w Jastarni odbyła się III edycja targów caravaningowych... więcej
Biuletyn PZM Nr 19 - Lipiec 2020
Lipiec zawsze był środkiem sezonu. W tym roku to dopiero początek!Nie tak... więcej
Wczasy w Chorwacji w dniach 15-22.08.2020r.
PZM Travel zaprasza do udziału w zlocie wczasowym organizowanym w dniach... więcej
Europa Rally 2023 w Polsce
Ostatnimi czasy w kalendarzu zlotów z cyklu Europa Rally zaszło wiele zmian.... więcej
Caravaning Summer Show 2020
Zapraszamy na III edycję pierwszych w Polsce targów caravaningowych,... więcej
Caravan Salon Düsseldorf 2020
Mimo trudnego dla wszystkich okresu pandemii, organizator największych targów... więcej
90th F.I.C.C. International Rally 2021 w Hiszpanii
Jak już wcześniej informowaliśmy, 90 Światowy Zlot Caravaningowy F.I.C.C... więcej
Informacja prasowa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej
Chorwacka Wspólnota Turystyczna z przedstawicielstwem w Polsce nadesłała... więcej

Strony

- Archiwum