Projekt #PzmDbamOŚrodowisko podczas The Girls On Track – Karting Challenge w Rzeszowie

Deszczowa pogoda nie była straszna dziewczynom, które pojawiły się w sobotę, 11 sierpnia przy Galerii Nowy Świat w Rzeszowie, żeby spróbować swoich sił w slalomie kartingowym.

W Rzeszowie odbyły się drugie i ostatnie polskie eliminacje projektu Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA „The Girls On Track – Karting Challenge”. Organizatorem tych eliminacji był Polski Związek Motorowy we współpracy z Automobilklubem Rzeszowskim. Projekt skierowany do dziewcząt w wieku 13-18 lat, cieszył się dużym zainteresowaniem również w szerszej grupie wiekowej. Pomimo okropnej pogody – błota i ciągłego deszczu – odnotowano 70 przejazdów na ustawionym specjalnie na potrzeby eliminacji slalomie kartingowym. Dziewczyny przekonały się, że strach ma wielkie oczy, a karting slalom to nic trudnego. Większość uczestniczek chętnie wracała na tor po chwili odpoczynku. W maju odbyły się pierwsze eliminacje w Tychach.

Projekt #PzmDbamOŚrodowisko był również obecny podczas tych eliminacji. Przy skrajnie różnych warunkach pogodowych – upał i słońce w Tychach i ciągły deszcz i błoto w Rzeszowie odbyliśmy wiele bardzo udanych spotkań edukacyjnych z młodymi uczestniczkami, ich rodzinami i gośćmi.

Cieszy nas ich ekologiczna świadomość oraz odpowiedzialne zachowanie.  

Jak zwykle rozdawaliśmy nasze „zielone” gadżety.

14 polskim finalistkom , które od września do listopada tego roku wezmą udział w eksperckich szkoleniach życzymy powodzenia w rywalizacji o miejsce w Europejskim Finale w Le Mans, który odbędzie się w marcu 2019 roku.

Warto dodać, że ambasadorem polskiej odsłony programu jest także Rafał Sonik, najlepszy polski quadowiec, zwycięzca Rajdu Dakar oraz sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM oraz Ambasador Ochrony Środowiska PZM .

Komisje: