KOMUNIKAT Nr 2/2015
Głównej Komisji Sportów Popularnych i Turystyki

GKSPiT przypomina o obowiązku ścisłego przestrzegania zapisów Kodyfikatora 2014 przy opracowywaniu tras imprez TPP i NPP.

GKSPiT nie dopuszcza stosowania w imprezach pucharowych zapisów niewystępujących w KODYFIKATORZE 2014.

Podstawowym celem cyklów pucharowych jest przyciągnięcie do startów w imprezach turystycznych i nawigacyjnych nowych zawodników, o małym doświadczeniu w czytaniu zapisów trasy (tzw. 2 liga). W opisach tras na rundach pucharowych powinny być wykorzystywane przede wszystkim podstawowe elementy zapisu trasy, przedstawione w aktualnym zbiorze zasad opisów tras (kodyfikatorze).
 Elementy trudniejsze powinny być stosowane, po uprzednim przedstawieniu uczestnikom rund, zasad ich realizacji w praktyce.

Opisy tras imprez TPP powinny posługiwać się najprostszymi elementami kodyfikatora, zwracając główny nacisk uwagę na elementy turystyki.

GKSPiT zaleca przeprowadzanie szkoleń przed rundami pucharowymi, na których powinny być omówione elementy zapisu trasy występujące na danej rundzie, a także poinformowanie uczestników gdzie mogą znaleźć teoretyczne materiały szkoleniowe.

Informacje o imprezach zgłoszonych do kalendarza imprez GKSPiT powinny, na min. 3 tygodnie przed imprezą, zostać przesłane do publikacji na stronie internetowej PZM (z logo imprezy, ew. zdjęciem).

Nieprzestrzeganie powyższych zasad spowoduje unieważnienie imprezy jako rundy pucharowej i pozbawienie dotacji.

Główna Komisja Sportów Popularnych i Turystyki PZM
Warszawa, 06.02.2015 r.

Pobierz: 
ZałącznikWielkość
PDF icon komunikat22015.pdf168.39 KB
Komisje: