Pomoc

Pomoc ofiarom wypadków drogowych w procesie leczenia i rehabilitacji więcej

KIBICE SOLIDARNIE Z ŻUŻLOWCAMI

Rozmowa z Cezarym Droszczem - prezesem Fundacji Polskiego Związku Motorowego

CZĘŚĆ 1, CZĘŚĆ 2

Upowszechniamy wiedzę o zasadach:

  • udzielania pierwszej pomocy
  • bezpieczeństwa w ruchu drogowym więcej

NOWA AUKCJA DLA MISTRZA NA ALLEGRO CHARYTATYWNI

Tym razem konto zawodnika wspomogą środki z licytacji plakatu. Plakat przedstawia w grafice wektorowej ostatnie okrążenie finałowego biegu Grand Prix 1999 we Wrocławiu, podczas którego Gollob na ostatnich metrach pokonał Jimmy Nilsena. Wykonawcą plakatu jest grafik Robert Nagrodzki.

Plakat wykonany jest w formacie A1 i znajdzie się na nim również  dedykacja mistrza świata dla triumfatora licytacji. 

Bez wątpienia będzie to  idealna pamiątka zwycięstwa Tomasza Golloba we wrocławskim Grand Prix dla każdego fana żużla.

O LICYTACJI PISZE  RÓWNIEŻ PRZEGLĄD SPORTOWY

„ Mogę tylko pochwalić każdą inicjatywę,  która służy pomocy Tomaszowi Gollobowi. Plakat faktycznie jest nietypowy i bardzo atrakcyjny. Ten wyścig pamięta chyba każdy fan Golloba.  Mam nadzieję iż aukcja będzie cieszyła się sporym zainteresowaniem. Jednocześnie dziękuje redakcji  Przeglądu Sportowego wieloletniemu partnerowi polskiej reprezentacji na żużlu  iż obok pracy dziennikarskiej  występuje ze szlachetnymi inicjatywami. Każda mająca dobry cel  jest godna dużej pochwały. Osobiście mam nadzieję iż Tomek systematycznie będzie wracał do zdrowia.” - mówi Piotr Szymański przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. 

Zadowolenia z kolejnej inicjatywy pomocy nie ukrywa również Jerzy Kanclerz  prezes Polonii Bydgoszcz, oraz organizator charytatywnego turnieju Asy dla Golloba „ Powiem tylko tyle iż wraz z Tomkiem dziękuje za inicjatywę. Plakat faktycznie nietypowy ale stanowi gratkę dla każdego fana Tomka. W tym biegu Tomasz pokazał niesamowity kunszt. Wciąż liczy się każda złotówka na jego  rehabilitację  i to nie kolokwializm.  Dla zwycięzcy licytacji Tomasz Gollob podpisze plakat z odpowiednią dedykacją a klub bydgoski dołoży od siebie  zestaw gadżetów” - kończy Jerzy Kanclerz 

Osoba która wygra licytację proszona jest o wpłatę środków w ciągu 7 dni na podane niżej konto. Po potwierdzeniu otrzymania wpłaty przez Fundację PZM podpisany przez Tomasza Golloba plakat trafi do zwycięzcy.

Fundacja Polskiego Związku Motorowego
ul. Górczewska 228F
01-460 Warszawa
Santander Bank Polska S.A.
 24 1090 2590 0000 0001 3520 7574

z dopiskiem "Pomoc dla Tomasza Golloba"

Zapraszamy do licytacji 

https://charytatywni.allegro.pl/plakat-w-grafice-wektorowej-tomasz-gollo...

Wspieranie fundacji

W imieniu osób poszkodowanych w wypadkach drogowych i na zawodach dyscyplin motorowych Fundacja Polskiego Związku Motorowego kieruje do Państwa prośbę o przekazanie darowizny w postaci wpłat pieniężnych, dzięki którym będzie mogła organizować pomoc ofiarom nieszczęśliwych wypadków. Liczy się każda wpłata, każdy grosz.

Działalność Fundacji byłaby niemożliwa, gdyby nie Wasza pomoc. Pomoc, od której zależy zdrowie i sprawność wielu osób poszkodowanych w wypadkach, ich dalsze funkcjonowanie w społeczeństwie.

Każdy z nas kierowca, pasażer czy pieszy może stać się ofiarą wypadku drogowego. I TY możesz potrzebować pomocy. Bądź solidarny - pomóż innym, a oni w razie potrzeby pomogą Tobie.

Dzięki Państwa wsparciu możemy propagować i inicjować programy podnoszące bezpieczeństwo na polskich drogach, realizować kursy edukacyjne poświęcone zasadom pierwszej pomocy na drodze, organizować i wspierać wychowanie komunikacyjne dzieci i młodzieży.

Możemy wspierać Waszych ulubionych sportowców, którzy uczestnicząc w sporcie ulegają także nieszczęśliwym wypadkom. Dzięki Państwa darowiznom pomagamy ratować ich życie i zdrowie, powrócić do kariery sportowej.

Jak przekazać wsparcie

Darowiznę prosimy przelać na konto Fundacji:

Konto bankowe: 61 1500 1777 1217 7009 2474 0000
Santander Bank Polska S.A. 66 Oddział w Warszawie pl. Powstańców Warszawy 2

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych darowizny na rzecz organizacji pozarządowych do jakich należy Fundacja Polskiego Związku Motorowego oraz organizacji pożytku publicznego przeznaczone na cele związane z ochroną i promocją zdrowia, działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych, nauką, edukacją, oświatą i wychowaniem oraz ratownictwem i ochroną ludności podlegają odliczeniu odpowiednio do wysokości 6% lub 10% uzyskanego dochodu.

Jeśli chcieliby Państwo nawiązać współpracę zgodną z celami Fundacji prosimy o kontakt:

ul.Górczewska 228F
01-460 Warszawa

Tel. +48 (022) 5 32 85 03
Fax +48 (022) 5 32 85 58
fundacja@pzm.pl

REGON: 141379600
NIP: 5222884640

Konto bankowe: 61 1500 1777 1217 7009 2474 0000
Santander Bank Polska S.A. 66 Oddział w Warszawie pl. Powstańców Warszawy 2

 

Pomoc poszkodowanym żużlowcom

W styczniu 2013 roku Fundacja Polskiego Związku Motorowego rozpoczyna akcję "pomoc poszkodowanym żużlowcom". Prośba do zainteresowanych darczyńców o wpłaty na rachunek bankowy fundacji z dopiskiem "żużel" lub "sport żużlowy". Kwoty otrzymane na ten cel fundacja przekaże żużlowcom, którzy ulegli wypadkom podczas zawodów, jako pomoc w procesie i rehabilitacji. Fundacja (okresowo w zależności od wpłat - kwartalnie lub raz na pół roku) będzie zamieszczać informacje o wysokości otrzymanych i rozdysponowanych kwot. Uprzejmie prosiłaby, jeśli istnieje taka możliwość o dopisanie pod tym tekstem poniższej informacji:

Osobami uprawnionymi do reprezentowania Fundacji na rzecz poszkodowanych żużlowców są:

Angelika Nowak
Agnieszka Ratowska - Gniadek

 

 

Pomoc sportowcom sportów

motorowych, którzy ulegli wypadkom podczas zawodów więcej

1% Podatku

W formularzu PIT prosimy wpisać:
Fundacja Polskiego Związku Motorowego

KRS 0000302278

- sport żużlowy