Biuro wyłączone z obsługi petentów do dnia 26.04.2024 r.
Zarząd Okręgowy PZM w Zielonej Górze informuje, iż w dniach od 28.03.2024 r. do... więcej
#ZIEOST| W piątek kolejny sparing przy W69. Zielonogórzanie w pełnym składzie
W piątek 29 marca kolejny test mecz NovyHotel Falubazu Zielona Góra. Tym razem... więcej
Wyniki 35. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda w Bydgoszczy
Wyniki 35. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda w... więcej
Karnety na mecze Stali Gorzów w sprzedaży
Trwa otwarta sprzedaż karnetów na sezon 2024. To już ostatnie dni by wybrać... więcej
Nowa data meczu sparingowego w Ostrowie Wielkopolskim
Terminarz pojedynków sparingowych NovyHotel Falubazu Zielona Góra ponownie się... więcej
Już dziś na Jancarzu Sparing Z FOGO Unią Leszno!
Już dziś tj. 27.03.2024r. na Jancarzu pierwszy sparing w tym roku! Żółto-... więcej
NovyHotel Sponsorem Tytularnym Falubazu Zielona Góra w sezonie 2024
NovyHotel Falubaz Zielona Góra - pod taką nazwą zielonogórscy żużlowcy powalczą... więcej
Zgłoszenia do Finałów Wojewódzkich Turniejów BRD
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Zielonej Górze informuje, iż w... więcej
Gala KSF24, czyli prezentacja drużyny Falubazu już 22 marca!
Na to wydarzenie kibice Enei Falubazu Zielona Góra czekają z niecierpliwością.... więcej
Znana pełna obsada XVIII Memoriału E. Jancarza
W sobotę 30.03.2024r. na stadionie przy ul. Śląskiej rozegrany zostanie XVIII... więcej

Motocrossowe rekordy we Wschowie

Przy pięknej słonecznej pogodzie rekordowo 228 zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie, które odbyły się 29 i 30 sierpnia na torze motocrossowym "Kacze Doły" koło Wschowy. Nie tyko rekord ilości zawodników został poprawiony, został pobity również dotychczasowy rekord toru. Nowy rekord toru został ustanowiony przez obecnie najszybszego polskiego zawodnika Łukasza Lonkę i wynosi 1:57,294 s.

Organizator Wschowski Klub Motorowy świetnie przygotował obiekt do zawodów, mimo panującej suszy tor został odpowiednio nawilżony. Po sobotnich wyścigach tor został wyrównany, a w niedzielę Straż Pożarna perfekcyjnie nawilżała tor dbając o odpowiednią przyczepność motocykla do podłoża oraz o komfort oglądania zawodów przez kilku tysięczną publiczność.

Bardzo dobrze we Wschowie zaprezentowali się zawodnicy z Okręgu Zielonogórskiego zajmując czołowe lokaty w następujących klasach :

MX65 :        3 miejsce Mikołaj Stasiak                  -        Automobilklub Gorzowski

MX85 :        1 miejsce Wojciech Kucharczyk         -        Automobilklub Gorzowski

2 miejsce Jakub Miśkowiak               -        WKM Wschowa

MX Kobiet : 2 miejsce Wiktoria Grabowska           -        Automobilklub Gorzowski

MX2 Junior : 3 miejsce Igor Zienkiewicz               -        WKM Wschowa

MX1 C :       2 miejsce Dominik Kaźmierczak         -        WKM Wschowa

MX Masters : 3 miejsce Marek Kreczetowski        -        WKM Wschowa

MX Quad :   1 miejsce Paweł Bartkowiak              -        WKM Wschowa

Klasyfikację klubową wygrali z dużą przewagą zawodnicy Wschowskiego Klubu Motorowego.

Zawodnicy, którzy zajęli w poszczególnych klasach 3 pierwsze miejsca otrzymali na podium puchary okolicznościowe oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmy : MOTUL – oleje silnikowe, FILTRON – filtry dla motoryzacji, ORLEN OIL – oleje silnikowe, SCOTT – ubrania motocyklowe, ENERVIT -  odżywki dla sportowców, X-CROSS – magazyn sporów motocyklowych, ZEM RACING – odzież dla sportowców.

Szczegółowe wyniki z zawodów znajdują się TUTAJ .