Federacja Zmotoryzowanych serdecznie zaprasza na III Turystyczną Retro Majówkę... więcej
Automobilklub Bialskopodlaski zaprasza na Turystyczny Rajd Samochodowy, 2 rundę... więcej
III Super Sprint Puchar Budomex 24.03.2024
W ramach Pucharu Budomex odbędzie się:III Super Sprint – Amatorska... więcej
W ramach Pucharu Elizówka(I runda) odbędzie się:II Super Sprint –... więcej
Podsumowanie sezonu 2023
Już w najbliższą sobotę tj. 3 lutego w siedzibie PZM  w Lublinie, odbędzie... więcej
Bartosz Zmazlik o krok od zdobycia tytułu Najlepszego Sportowca Roku 2023
Bartosz Zmarzlik, podobnie jak rok temu, zajął 2. miejsce w Plebiscycie... więcej
Relacja z 5 Rajdu Bialskiego
5. Rajd Bialski odbył się 30 grudnia 2023, tuż przed nowym rokiem:-) Impreza... więcej

Relacja z ostatniej Rundy MML w motocrossie

Klub Motorowy Cross Lublin w minioną niedzielę zorganizował finałową rundę Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny. Szósta eliminacja w sezonie 2016 odbyła się na torze Karolin pod Łęczną, gdzie zjechali zawodnicy i zawodniczki z całej Polski oraz goście z Białorusi i Ukrainy. Mimo niekorzystnych zapowiedzi pogoda dopisała i trasa była odpowiednio przygotowana. Wyścigi rozpoczęły najmniejsze motocykle z klasy MX Mini, które wygrała Dawid Zaremba, pozostałe miejsca na podium zajęli zawodnicy z Białorusi – Mark Rusecki i Artur Stepańczuk.Dawid Zaremba raz jeszcze stanął na podium. Dokonał tego w klasie MX65 gdzie zajął trzecie miejsce. Zawody pewnie wygrał Piotr Kajrys z KTM Warszawa przed Bartoszem Popielnickim z Gdańska. W klasie MX85 zawody wygrał Aleksander Świrczak z KTM Warszawa, drugie miejsce zajął Kamil Pawłowski z Łęcznej, a na trzecim miejscu uplasował się Wiktor Małecki.Klasę MX Kobiet wygrała Eliza Kubera z KM Cross, drugie miejsce zajęła  Aleksandra Szymuś z KM Cross,trzecia była Aleksandra Sowińska z KM Cross.Klasę Początkujących wygrał Kamil Paszkowski przed Karolem Grochowskim i Rafałem Cudo. W klasie Open C zwyciężył Piotr Mirek,  drugi był Aleksander Stepańczuk a trzeci Maksymilian Malinowski.W klasie Weteranów nie było niespodzianki, zasłużenie wygrał Piotr Morawski przed Lesławem Oczosiem i Ireneuszem Demianiukiem. W klasie Open A triumfował Karol Kędzierski, drugie miejsce zajął Patryk Zdunek z Gdańska a trzeci był Paweł Płochocki z Warszawy.W klasie Open B  wygrał Damian Musiał przed Arkadiuszem Prykiem i Grzegorzem Antoniakiem.

Na zakończenie każdej z serii wyścigów na torze pojawiały się quady. W Karolinie walkę o zwycięstwo stoczyli między sobą zawodnicy gospodarzy z KM Cross Lublin. Najlepszy okazał się Artur Szczebak, drugi był Łukasz Tyndel, a miejsce na podium uzupełnił Jarosław Wiśniewski. Niedzielne zmagania nie były jednak ostatnimi organizowanymi przez KM Cross Lublin w tym sezonie. Pod koniec października, w sobotę 29.10.2016 w Wierzchowinie odbędą się zawody Hard Enduro Cegielnia.