Eliminacje powiatowe w powiecie bytowskim odbędą się w:Szkoła Podstawowa im. św... więcej
II Runda Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Okręgu
13 kwietnia br. w Elblągu na terenie Spółki PZM OZDG (Fiat, Jeep, Peugeot)... więcej
W dniu wczorajszym, 11 kwietnia 2024 roku, pracownicy toru kartingowego w... więcej
Dziś na zaproszenie Miejskiego Przedszkola w Skórczu Miejskie Przedszkole w... więcej
Pierwsza runad MSPP
Już za tydzień 14.04.2024 rozpoczynamy wielkie ściganie! W tym roku... więcej
Komunikat OKSM
KOMUNIKAT nr.1/2024 W celu ujednolicenia regulaminów zawodów strefowych... więcej
Komunikat Organizacyjny II Rundy NSMO
Komunikat OrganizacyjnyII Rundy NSMOElbląg, 13 kwiecień... więcej
Wesołego Alleluja!
Z okazji Świąt Wielkanocnych, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w... więcej
OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY 1. Eliminacje wojewódzkie: – odbędą się 20... więcej

MACIEK WYGRYWA W POZNANIU!

Po prawie miesięcznej przerwie, w wyścigach serii ROK CUP POLAND, kolejne dwie rundy odbyły się na kartingowej nitce toru Poznań. W zmaganiach nie mogło zabraknąć zawodników Automobilklubu Morskiego z Gdyni braci Szyszko. Jak każdy wyścigowy weekend zaczęli od wolnych treningów, które częściowo odbyły się w deszczu. W X rundzie Maciek stanął na najwyższym stopniu podium, natomiast Szymon zajął 9 miejsce.

Sobotnie zmagania rozpoczęła czasówka kategorii MINI ROK, w której Maciek wywalczył 3 pole do półfinału. Po bardzo dobrym starcie, kierowca szybko przebijał się na przód stawki, niestety, podczas ostatniego okrążenia, w wyniku uderzenia przez Gustasa Grimbergasa stracił swoje wysokie miejsce. W finale odrobił 8 pozycji i finiszował na 9 pozycji.
Kolejny dzień i kolejną rundę Maciek rozpoczął od zdobycia pole position, oznaczało to start z pierwszego miejsca. Biegi finałowe również zostały zdominowane przez Maćka, który na koniec dnia stanął na najwyższym stopniu podium.
Bardzo dobre wyniki podczas treningów uzyskiwał Szymon, plasując się w czołówce. Niestety podczas sobotniego warm-up’u dopadły go problemy techniczne, które towarzyszyły mu także w trakcie czasówki, podczas której wywalczył dopiero 16 pole. Sytuacja uległa poprawie w półfinale. Zawodnik w trakcie wyścigu awansował o 8 oczek. W finale natomiast wystąpiły problemy z gaźnikiem, pomimo tego Szymon ukończył bieg z minimalną stratą, mijając linię metę na 10 pozycji.
X rundę kierowca zaczął od bardzo dobrego wyniku w czasówce. Wywalczył 1 linię startową, ze stratą do lidera 0.202s. Ponowne komplikacje ze sprzętem ujawniły się w półfinale i pomimo wielu starań, oraz podejmowanych prób wyprzedzania, półfinał zakończył na 10 miejscu. W finale awansował o jedną lokatę.

W klasyfikacji generalnej Maciek utrzymuje pozycję lidera w klasie MINI ROK. Szymon w JUNIOR ROKU spadł na 6 miejsce. Kolejny wyścigowy weekend już za dwa tygodnie w Gostyniu. Serdeczne podziękowania kierujemy do zespołu Speedkarta, Kamila Wódki, Paola Zani’ego, dziadków, rodziców oraz wszystkich tych, którzy na bieżąco śledzą i dopingują braci Szyszko.