Zwycięstwo Killera, rekord Nagórskiego

Rafał Grzesiński odniósł pierwsze zwycięstwo w generalce GSMP. "Killer" przerwał serię Tomasza Nagórskiego, pokonując opolanina o 1,593 sekundy w sobotniej części LOTOS Grand Prix Sopot. Na trzecim stopniu podium stanął Aleksander Michałowski, który rozpoczyna sezon w Sopocie. Za Andrzejem Szepieńcem i Igorem Widłakiem, na szóstej pozycji znalazł się triumfator N-ki, Michał Sowa, również zaliczający pierwszy start w tym roku.

Najszybszy na treningach, Grzesiński w pierwszym podjeździe wyścigowym uzyskał 1.32,459. Zostawił za sobą Nagórskiego (+1,223), Michałowskiego (+3,172), Szepieńca (+3,871), Widłaka (+5,945) i Bełtowskiego (+7,308). W drugiej próbie "Killer" poprawił czas na 1.31,151. Nagórski zbliżył się na 0,370 sekundy. Kolejne miejsca zajęli Michałowski (+3,944), Szepieniec (+4,487), Widłak (+5,342) i Łata (+6,245).

Grupę A wygrał Grzegorz Kozioł, ośkę - Paweł Stefanicki. W stawce kierowców samochodów historycznych górą był Krzysztof Rosa w Lancerze, piętnasty w generalce.

W niedzielę Rafał Grzesiński wywiózł komplet punktów z Sopotu i awansował na piąte miejsce w GSMP. "Killer" powtórzył sobotnie zwycięstwo w LOTOS Grand Prix Sopot, wyprzedzając o 7,778 sekundy Andrzeja Szepieńca. Na trzecim stopniu podium stanął Igor Widłak, kolega Grzesińskiego z zespołu Vacat Serwis.

W pierwszym podjeździe wyścigowym Rafał Grzesiński uzyskał 1.27,665 i zostawił za sobą w wynikach Szepieńca (+2,022), Widłaka (+4,007), Damiana Łatę (+4,273) i Marcina Bełtowskiego (+4,691).

Subaru Tomasza Nagórskiego zostało usprawnione po awarii. W drugim podjeździe Nagórski pobił o 94 tysięczne swój rekord z ubiegłego roku. Przejechał 3,050-kilometrową trasę w 1.26,555. Grzesiński był wolniejszy o 0,683 sekundy. Kolejne miejsca zajęli Szepieniec (+4,439), Łata (+4,941) i Widłak (+5,162). Awaria wyeliminowała Marcina Bełtowskiego.

7 RUNDA GSMP
1. Rafał Grzesiński - Mitsubishi Lancer Evo IX 3.03,610 (1. Open+2000)
2. Tomasz Nagórski  - Subaru Impreza WRX STI +1,593 (2. Open+2000)
3. Aleksander Michałowski - Mitsubishi Lancer Evo HKS +7,116 (3. Open+2000)
4. Andrzej Szepieniec - Mitsubishi Lancer Evo IX +8,358 (4. Open+2000)
5. Igor Widłak - Mitsubishi Lancer Evo IX +11,287 (5. Open+2000)
6. Michał Sowa - Mitsubishi Lancer Evo IX +14,460 (1. N+2000)
7. Damian Łata - Mitsubishi Lancer Evo IX +15,020 (2. N+2000)
8. Marcin Bełtowski - Subaru Impreza WRX STI +16,336 (6. Open+2000)
9. Artur Rowiński - Audi Quattro +16,680 (7. Open+2000)
10. Marcin Słobodzian - Mitsubishi Lancer Evo IX +16,727 (3. N+2000)

8 RUNDA GSMP
1. Rafał Grzesiński - Mitsubishi Lancer Evo IX 2.54,903 (1. Open+2000)
2. Andrzej Szepieniec - Mitsubishi Lancer Evo IX +7,778 (2. Open+2000)
3. Igor Widłak - Mitsubishi Lancer Evo IX +8,486 (3. Open+2000)
4. Damian Łata - Mitsubishi Lancer Evo IX +8,531 (1. N+2000)
5. Adam Tomaszek - Mitsubishi Lancer Evo IX +15,444 (2. N+2000)
6. Michał Sowa - Mitsubishi Lancer Evo IX +15,889 (3. N+2000)
7. Piotr Ruciński - Fiat Seicento +18,934 (1. Open-2000)
8. Artur Rowiński - Audi Quattro +16,680 (4. Open+2000)
9. Christian Zaleski - Porsche 911 SC +22,571 (1. HS/H1+2500)
10. Paweł Stefanicki - Honda Civic +22,773 (1. A-2000)

PUNKTACJA GSMP
1. Nagórski 96, Szepieniec 96, 3. Bełtowski 73, 4. Łata 70, 5. Grzesiński 67, 6. Kozioł 52, 7. Widłak 43, 8. Świerkowski 23, 9. Duda 14, Ostrowski 14.

Samochody:
Źródło zdjęcia:

Rajd Chorwacji 2024: Jakub Matulka i Daniel Dymurski z trudną lekcją na chorwackich asfaltach
Jakub Matulka i Daniel Dymurski w miniony weekend rywalizowali w... więcej
Szkolenie sędziów technicznych sportu samochodowego, 04-05.05.2024, Łódź
1. Zakres szkolenia: Szkolenie dla Sędziów Technicznych Sportu Samochodowego w... więcej
Rallycross i Autoccross wracają na Tor Poznań
Po wielomiesięcznej przerwie na Tor Poznań wracają wyścigi Rallycross... więcej
Nowości, powroty i niespodzianki – kto wystartuje w 52. Rajdzie Świdnickim?
77 załóg, w tym 26 w rajdówkach sprzed lat, zadeklarowało start w... więcej
Powracamy na asfalty – WRC Rajd Chorwacji na żywo w Motowizji
Padok Rajdowych Mistrzostw Świata powrócił już z wyprawy do Afryki.... więcej
Millers Oils partnerem tytularnym HRSMP
Nowym partnerem tytularnym Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw... więcej
Szkolenie na licencję stopnia N-Drift, 22.04.2024, Autodrom Słomczyn
1. Termin: 22 kwietnia 2024 (poniedziałek)2. Miejsce: – Autodrom Słomczyn... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 23-25.04.2024, Mikołajki
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU NA LICENCJĘ SĘDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO STOPNIA... więcej