Znakomite wyniki polskich zawodników na mistrzostwach Europy Enduro.

Podczas niezmiernie wymagających zawodów w czeskich Uhlirskich Janovicach ze znakomitej strony pokazali się polscy zawodnicy. Finał mistrzostw przebiegł podczas zmiennych warunków atmosferycznych, które spowodowały że przygotowana przez organizatorów bardzo trudna trasa nie pozwalała na jakiekolwiek błędy.
Podczas tych zawodów w galerii sław mistrzostw Europy zostało zapisane nowe polskie nazwisko. Do dotychczasowych mistrzów Europy polskiego pochodzenia, czyli Stanisławie Olszewskim, Ryszardzie Augustynie i Michale Szusterze, do listy dołączył Paweł Szymkowski - tegoroczny zdobywca mistrzostwa Europy klasy Junior E2/E3. „Pawka” po latach konsekwentnego dążenia do najwyższych europejskich laurów, wywalczył swój upragniony tytuł już rundę przed zakończeniem mistrzostw. W niedzielę podczas ostatniego przejazdu Enduro Testu, jadąc  głównie dla reprezentacji Polski, Paweł zaliczył bardzo groźnie wyglądający wypadek, który na szczęście zakończył się bez poważniejszych konsekwencji.
Reprezentacja Polski, w składzie Sebastian Krywult, Marcin Frycz, Adam Tomiczek oraz Paweł Szymkowski, zajęła znakomite trzecie miejsce zdobywając tytuł Drużynowego wicemistrza Europy i wygrała z tak znakomitymi rywalami jak Niemcy, Francja czy Holandia nie wspominając o gospodarzach zawodów. Jedynie Brytyjczycy i Włosi okazali się lepsi od naszego kwartetu. Najmłodszy w składzie Adam Tomiczek również pojechał znakomite zawody pieczętując bardzo udany sezon na drugim miejscu w klasie Junior do lat 20 i tym samym zdobywając tytuł wicemistrza Europy.
W zawodach wystartował również Maciej Giemza, który ostatecznie w klasyfikacji sezonu ME zajął czwartą lokatę wśród zawodników do lat 20, a zawsze uśmiechnięty Jakub Kucharski, po czterech rundach zajął ósmą lokatę w klasie Junior E1.
Podczas zawodów rozegrano także Puchar Europu młodzików w klasie 50 cc, w którym wystartowało aż 4 reprezentantów naszego kraju – Aleksander Bracik, Kacper Zięba, Michał Cedro i Kamil Skowron. Niestety żaden z naszych młodzików nie osiągnął mety głównie z powodów sprzętowych.

Motocykle:

News

Polacy po pierwszej rundzie Mistrzostw Europy Enduro we Włoszech
Kadra Enduro Team Poland M. Wróbel w składzie: Maciej Więckowski, Dawid... więcej
Polacy rozpoczęli rywalizację na Mistrzostwach Europy Enduro – co pokazał im pierwszy dzień zawodów?
Za nami pierwszy dzień rywalizacji podczas 1. rundy Mistrzostw Europy... więcej
Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Okres rozliczania dochodów za 2023 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Przed Polakami 1. runda Mistrzostw Europy Enduro we Włoszech
Już w najbliższy weekend (23-24 marca) we Włoszech rusza sezon... więcej
Rajdy Baja: ostatnie szlify i przygotowania przed sezonem
W mistrzostwach bez zmian, w Pucharze Polski nowości dla początkujących. ... więcej
Zgromadzenie Ogólne MACEC w Rumunii
16 marca w Bukareszcie w Rumunii odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego... więcej
FIM-FIA W2RC 2024: Abu Dhabi Desert Chaallenge Al-Attiyah wygrywa, Dąbrowski na podium!
Abu Dhabi Desert Challenge był tradycyjnie drugą rundą sezonu W2RC. Jego wyniki... więcej
Kursokonferencja sędziowska w Bydgoszczy 2-3 marca 2024 (Harmonogram)
Zaktualizowany program kursokonferencji sędziów sportu motocyklowego:Harmonogram... więcej
Maciej Więckowski trzeci w SuperEnduro Cup! Hubert Żbikowski czwarty
Piąta runda Mistrzostw Świata SuperEnduro, która odbyła się w miniony weekend w... więcej