Sobota bez punktów

Luca Ghiotto wygrał sprint GP3 w Bahrajnie i przed końcową rundą w Abu Zabi prowadzi w mistrzostwach z dwoma punktami przewagi nad Estebanem Oconem. Artur Janosz zajął 12 miejsce w wyścigu. Aleksander Bosak był szesnasty.

Janosz ruszający z trzeciego pola, po starcie widniał na czwartej pozycji - za Celisem, Ghiotto i Kirchhöferem. Odpadli Mardenborough i Varhaug. Po kolizji z Mathéo Tuscherem na ostatnim zakręcie, Sandy Stuvik wbił się w barierę z opon. Zanim pojawił się Safety Car, na początku drugiego okrążenia Ghiotto odebrał prowadzenie Celisowi, a Ocon zepchnął Janosza na P5. Aleksander Bosak zajmował 18 pozycję po starcie z 23 pola. Wywieszono czerwoną flagę.

Restart nastąpił za Safety Carem. Po 4 okrążeniu machnięto zieloną flagą. Bernstorff i Parry wyprzedzili Janosza, a następnie Kirchhöfera. Esteban Ocon awansował na P2. Antonio Fuoco relegował Artura Janosza na P8. Matt Parry zostawił za sobą Emila Bernstorffa (7). Alex Fontana został ukarany stop & go. Mechanicy Status GP przebywali na polach startowych po sygnale 15 sekund.

Na 8 okrążeniu Jimmy Eriksson ostro zaatakował Artura Janosza. Polski kierowca znalazł się poza torem, co wykorzystał Mitch Gilbert. Ralph Boschung i Álex Palou minęli Janosza w trakcie 9 rundy. Matt Parry wypchnął z trójki Alfonso Celisa. Bernstorff i Fuoco również zostawili za sobą Meksykanina (10).

Na finiszu Artur Janosz wygrał pojedynki z Ashkananim i Isaakjanem. Kevin Ceccon wykonał piruet. Aleksander Bosak tasował się z Michele Berettą. Luca Ghiotto świętował piąte zwycięstwo w sezonie. Esteban Ocon zajął drugie miejsce po raz dziesiąty w ostatnich 11 wyścigach. Matt Parry zaliczył trzecie podium.

Niestety, nie zaliczę dzisiejszego wyścigu do udanych - napisał na FB Artur Janosz. - Po nie najlepszym starcie spadłem o kilka pozycji ale szybko to nadrobiłem w pierwszym okrążeniu czując, że bolid jest bardzo podsterowny. Po wczorajszym wyścigu, w którym zająłem 6 miejsce wiedzieliśmy, że degradacja opon jest na bardzo wysokim poziomie i próbowaliśmy zmienić ustawienia aby nie zużywać tak szybko tylnych opon. Najwyraźniej poszliśmy z ustawieniami w złym kierunku.