RAJD ZIMOWY „Arłamów” już 6-8 marca 2014

Na otwarcie tegorocznego cyklu LOTOS RSMP po raz pierwszy zostanie rozegrany 1. Rajd Zimowy „Arłamów” (6-8 marca 2014) z bazą w Arłamowie w Górach Słonnych we wschodniej części Podkarpacia. Organizacji tej imprezy podjął się Automobilklub Rzeszowski.

Zdzisław Grzyb, Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie potwierdza, że została już ostatecznie zatwierdzona trasa imprezy, która będzie przebiegała przez powiaty przemyski, przeworski i jarosławski. Łącznie do pokonanie będą 163 km odcinków specjalnych. Baza zawodów zlokalizowana w nowym ośrodku hotelowym „Arłamów” leży w powiecie bieszczadzkim. Na początku lutego zacznie funkcjonować strona internetowa rajdu – zapowiada Prezes Grzyb (www.rajdarlamow.pl).

-Oczywiście dość nietypowy przebieg tegorocznej zimy rodzi niepewność, czy trasa będzie zaśnieżona, czy też całkowicie wolna od śniegu, ale przecież do startu pozostało jeszcze siedem tygodni i nie warto teraz wróżyć z fusów jakie zapanują warunki. W każdym razie wybrane przez nas odcinki specjalne mają nawierzchnię asfaltową i nie ma obaw, że rajdówki ugrzęzną w błocie i roztopionym śniegu – dodaje Damian Dobrowolski, Dyrektor rajdu.

- Mamy zapewnione w kompleksie hotelowym „Arłamów” bardzo dogodne miejsce, które w dodatku stwarza korzystne warunki dla urządzenia tam kwatery głównej naszego rajdu. Dodatkowo na parkingach hotelowych rozlokowany będzie park serwisowy. W jednym miejscu będą mogli przebywać nie tylko organizatorzy, ale także zespoły rajdowe, dziennikarze, goście zawodów. To będzie punkt jednoczący całą imprezę i w ten sposób korzystnie kształtujący jej atmosferę. Gospodarze hotelu przewidzieli dla zespołów rajdowych specjalne zniżki, ale im bliżej terminu zawodów, tym mniej pozostaje wolnych miejsc, zatem lepiej nie zwlekać z rezerwacją miejsc – zauważa Marek Dobrowolski – Prezes Automobilklubu Rzeszowskiego.

Share
Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Sensacyjne podium Kaczmarskiego
Nani Roma wygrał Baja Aragon po raz ósmy, czwarty za kierownicą samochodu,... więcej
Giermaziak nadal liderem
Szósty w Hockenheim, Kuba Giermaziak utrzymał pozycję lidera Porsche Supercup.... więcej
Zmiany w Kalendarzu Sportu Samochodowego
Na posiedzeniu w dniu 16 lipca 2014 Prezydium Zarządu Głównego Polskiego... więcej
Samochody, motocykle i quady
Baja Poland, największa impreza w rajdach terenowych w naszym kraju już... więcej
Wypowiedzi zawodników po Grand Prix Sopot-Gdynia 2014
Roman Baran:  Jestem zadowolony, że w końcu udało się doprowadzić moje... więcej
Sukcesy w Styrii
Eric Berguerand trzeci raz z rzędu wygrał Bergrennen St. Andrä-Kitzeck, rundę... więcej
Zwycięstwo Kubicy
Robert Kubica wygrał siódmy rajd w karierze, drugi w tym roku po Jänner Rallye... więcej
Rallycross zmierza do Torunia
W pierwszy weekend sierpnia na torze w Toruniu będzie czekała na kibiców... więcej
Kurs na certyfikat i licencje B,C, B1,C1, B2,C2, C3 - Tor Kielce 24-25.08.2014
Kurs na certyfikat i licencje B,C , B1,C1 , B2,C2,  C3   ... więcej

Strony