RAJD ZIMOWY „Arłamów” już 6-8 marca 2014

Na otwarcie tegorocznego cyklu LOTOS RSMP po raz pierwszy zostanie rozegrany 1. Rajd Zimowy „Arłamów” (6-8 marca 2014) z bazą w Arłamowie w Górach Słonnych we wschodniej części Podkarpacia. Organizacji tej imprezy podjął się Automobilklub Rzeszowski.

Zdzisław Grzyb, Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie potwierdza, że została już ostatecznie zatwierdzona trasa imprezy, która będzie przebiegała przez powiaty przemyski, przeworski i jarosławski. Łącznie do pokonanie będą 163 km odcinków specjalnych. Baza zawodów zlokalizowana w nowym ośrodku hotelowym „Arłamów” leży w powiecie bieszczadzkim. Na początku lutego zacznie funkcjonować strona internetowa rajdu – zapowiada Prezes Grzyb (www.rajdarlamow.pl).

-Oczywiście dość nietypowy przebieg tegorocznej zimy rodzi niepewność, czy trasa będzie zaśnieżona, czy też całkowicie wolna od śniegu, ale przecież do startu pozostało jeszcze siedem tygodni i nie warto teraz wróżyć z fusów jakie zapanują warunki. W każdym razie wybrane przez nas odcinki specjalne mają nawierzchnię asfaltową i nie ma obaw, że rajdówki ugrzęzną w błocie i roztopionym śniegu – dodaje Damian Dobrowolski, Dyrektor rajdu.

- Mamy zapewnione w kompleksie hotelowym „Arłamów” bardzo dogodne miejsce, które w dodatku stwarza korzystne warunki dla urządzenia tam kwatery głównej naszego rajdu. Dodatkowo na parkingach hotelowych rozlokowany będzie park serwisowy. W jednym miejscu będą mogli przebywać nie tylko organizatorzy, ale także zespoły rajdowe, dziennikarze, goście zawodów. To będzie punkt jednoczący całą imprezę i w ten sposób korzystnie kształtujący jej atmosferę. Gospodarze hotelu przewidzieli dla zespołów rajdowych specjalne zniżki, ale im bliżej terminu zawodów, tym mniej pozostaje wolnych miejsc, zatem lepiej nie zwlekać z rezerwacją miejsc – zauważa Marek Dobrowolski – Prezes Automobilklubu Rzeszowskiego.

Share
Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Baja Poland po raz szósty
Baja Poland 2014, największa impreza w rajdach terenowych w naszym kraju... więcej
Legendarny, dakarowy Star 266 gościem Baja Poland
Mini All4 Racing czy Toyoty Hilux Overdrive to nie jedyne znane z Dakaru... więcej
Gorący weekend na Torze „Poznań"
W drugi sierpniowy, bardzo gorący weekend, na Torze "Poznań" po raz... więcej
Pierwsze zwycięstwo Macieja Rzeźnika
Maciej Rzeźnik z Przemysławem Mazurem wygrali 23. Rajd Rzeszowski, który... więcej
Wyścigowy weekend na torze Poznań
Kierowcy wyścigowi po prawie dwumiesięcznej przerwie wracają na Tor "... więcej
Most czeka na GT3 Poland
Autodrom Most otwiera w najbliższy weekend druga połowę sezonu Porsche GT3 Cup... więcej
Kajto na Torze Poznań
Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski Kia Picanto zawitają na jedyny krajowy... więcej
Upalny Rallycross Cup w Toruniu
 Po inauguracyjnej rundzie Rallycross Cup na torze w Vilkyciai na Litwie,... więcej
Wypowiedzi zawodników przed Banovcami
Grzegorz Kozioł:Banovce to kolejne zawody w tym sezonie, które chciałbym wygrać... więcej

Strony