RAJD ZIMOWY „Arłamów” już 6-8 marca 2014

Na otwarcie tegorocznego cyklu LOTOS RSMP po raz pierwszy zostanie rozegrany 1. Rajd Zimowy „Arłamów” (6-8 marca 2014) z bazą w Arłamowie w Górach Słonnych we wschodniej części Podkarpacia. Organizacji tej imprezy podjął się Automobilklub Rzeszowski.

Zdzisław Grzyb, Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie potwierdza, że została już ostatecznie zatwierdzona trasa imprezy, która będzie przebiegała przez powiaty przemyski, przeworski i jarosławski. Łącznie do pokonanie będą 163 km odcinków specjalnych. Baza zawodów zlokalizowana w nowym ośrodku hotelowym „Arłamów” leży w powiecie bieszczadzkim. Na początku lutego zacznie funkcjonować strona internetowa rajdu – zapowiada Prezes Grzyb (www.rajdarlamow.pl).

-Oczywiście dość nietypowy przebieg tegorocznej zimy rodzi niepewność, czy trasa będzie zaśnieżona, czy też całkowicie wolna od śniegu, ale przecież do startu pozostało jeszcze siedem tygodni i nie warto teraz wróżyć z fusów jakie zapanują warunki. W każdym razie wybrane przez nas odcinki specjalne mają nawierzchnię asfaltową i nie ma obaw, że rajdówki ugrzęzną w błocie i roztopionym śniegu – dodaje Damian Dobrowolski, Dyrektor rajdu.

- Mamy zapewnione w kompleksie hotelowym „Arłamów” bardzo dogodne miejsce, które w dodatku stwarza korzystne warunki dla urządzenia tam kwatery głównej naszego rajdu. Dodatkowo na parkingach hotelowych rozlokowany będzie park serwisowy. W jednym miejscu będą mogli przebywać nie tylko organizatorzy, ale także zespoły rajdowe, dziennikarze, goście zawodów. To będzie punkt jednoczący całą imprezę i w ten sposób korzystnie kształtujący jej atmosferę. Gospodarze hotelu przewidzieli dla zespołów rajdowych specjalne zniżki, ale im bliżej terminu zawodów, tym mniej pozostaje wolnych miejsc, zatem lepiej nie zwlekać z rezerwacją miejsc – zauważa Marek Dobrowolski – Prezes Automobilklubu Rzeszowskiego.

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Al-Attiyah triumfuje w Columna Medica Baja Poland i zgarnia Puchar Świata
Nasser Al-Attiyah (Toyota Hilux Overdrive) – zwycięzca Rajdu Dakar w 2011... więcej
121 załóg na listach zgłoszeń
Nasser Al-Attiyah – lider tegorocznej klasyfikacji Pucharu Świata FIA... więcej
Pojedynek gigantów
Niemiecki X-raid oraz belgijska ekipa Overdrive Racing to od kilku lat główni... więcej
Zmiany w kalendarzu sportu samochodowego
W dniu 12.08.2016, Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego... więcej
Wypowiedzi zawodników przed Hungarian Baja
MARCIN ŁUKASZEWSKI:Od startu w Hiszpanii nie minęło zbyt wiele czasu a przed... więcej
Dominator Al-Attiyah
Columna Medica Baja Poland, 7. runda tegorocznego Pucharu Świata FIA w Rajdach... więcej
25. Rajd Rzeszowski - Galeria zdjęć
Zdjęcia autorstwa Grzegorza Rybarskiego www.FOTORAJDY.pl
Rekordzista wraca do Szczecina
Na starcie Columna Medica Baja Poland 2016 – siódmej tegorocznej rundy... więcej
Kajetanowicz najszybszy w domowej rundzie
Kajetan Kajetanowicz pilotowany przez Jarosława Barana, w swoim trzydziestym... więcej

Strony

- Archiwum