RAJD ZIMOWY „Arłamów” już 6-8 marca 2014

Na otwarcie tegorocznego cyklu LOTOS RSMP po raz pierwszy zostanie rozegrany 1. Rajd Zimowy „Arłamów” (6-8 marca 2014) z bazą w Arłamowie w Górach Słonnych we wschodniej części Podkarpacia. Organizacji tej imprezy podjął się Automobilklub Rzeszowski.

Zdzisław Grzyb, Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie potwierdza, że została już ostatecznie zatwierdzona trasa imprezy, która będzie przebiegała przez powiaty przemyski, przeworski i jarosławski. Łącznie do pokonanie będą 163 km odcinków specjalnych. Baza zawodów zlokalizowana w nowym ośrodku hotelowym „Arłamów” leży w powiecie bieszczadzkim. Na początku lutego zacznie funkcjonować strona internetowa rajdu – zapowiada Prezes Grzyb (www.rajdarlamow.pl).

-Oczywiście dość nietypowy przebieg tegorocznej zimy rodzi niepewność, czy trasa będzie zaśnieżona, czy też całkowicie wolna od śniegu, ale przecież do startu pozostało jeszcze siedem tygodni i nie warto teraz wróżyć z fusów jakie zapanują warunki. W każdym razie wybrane przez nas odcinki specjalne mają nawierzchnię asfaltową i nie ma obaw, że rajdówki ugrzęzną w błocie i roztopionym śniegu – dodaje Damian Dobrowolski, Dyrektor rajdu.

- Mamy zapewnione w kompleksie hotelowym „Arłamów” bardzo dogodne miejsce, które w dodatku stwarza korzystne warunki dla urządzenia tam kwatery głównej naszego rajdu. Dodatkowo na parkingach hotelowych rozlokowany będzie park serwisowy. W jednym miejscu będą mogli przebywać nie tylko organizatorzy, ale także zespoły rajdowe, dziennikarze, goście zawodów. To będzie punkt jednoczący całą imprezę i w ten sposób korzystnie kształtujący jej atmosferę. Gospodarze hotelu przewidzieli dla zespołów rajdowych specjalne zniżki, ale im bliżej terminu zawodów, tym mniej pozostaje wolnych miejsc, zatem lepiej nie zwlekać z rezerwacją miejsc – zauważa Marek Dobrowolski – Prezes Automobilklubu Rzeszowskiego.

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Zapletal otwiera listę zgłoszeń 37. Rajdu Warszawskie Safari
Kto stanie na najwyższym stopniu podium przed Pałacem Kultury i Nauki w... więcej
45 zawodników na Magurze
Poznaliśmy pełną listę zgłoszeń do 5 i 6 rundy GSMP Magura 2016. Na 3440... więcej
Mistrzostwa Europy ponownie w Limanowej
Do organizatorów 8. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą... więcej
Terenówki ponownie w stolicy
Na warszawskich kibiców czeka nie lada gratka – w stolicy pojawią się... więcej
4. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga - Galeria zdjęć
Zdjęcia autorstwa Grzegorza Rybarskiego www.FOTORAJDY.pl
Odwołanie 5. i 6. rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski
Główna Komisja Sportu Samochodowego PZM w związku z niską frekwencją zawodników... więcej
67 zgłoszeń na Rajd Polski
67 załóg awizuje swój start w PZM 73. Rajdzie Polski. Listę zgłoszeń otwierają... więcej
Mówią po Carmont Baja Czarne 2016
JACEK SOBOŃ:Pierwszy przejazd to była naprawdę szybka, równa jazda. Potem -... więcej
Dominacja Hummera
Druga edycja Carmont Baja Czarne przeszła do historii. Zawodnicy mieli do... więcej

Strony

- Archiwum