RAJD ZIMOWY „Arłamów” już 6-8 marca 2014

Na otwarcie tegorocznego cyklu LOTOS RSMP po raz pierwszy zostanie rozegrany 1. Rajd Zimowy „Arłamów” (6-8 marca 2014) z bazą w Arłamowie w Górach Słonnych we wschodniej części Podkarpacia. Organizacji tej imprezy podjął się Automobilklub Rzeszowski.

Zdzisław Grzyb, Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie potwierdza, że została już ostatecznie zatwierdzona trasa imprezy, która będzie przebiegała przez powiaty przemyski, przeworski i jarosławski. Łącznie do pokonanie będą 163 km odcinków specjalnych. Baza zawodów zlokalizowana w nowym ośrodku hotelowym „Arłamów” leży w powiecie bieszczadzkim. Na początku lutego zacznie funkcjonować strona internetowa rajdu – zapowiada Prezes Grzyb (www.rajdarlamow.pl).

-Oczywiście dość nietypowy przebieg tegorocznej zimy rodzi niepewność, czy trasa będzie zaśnieżona, czy też całkowicie wolna od śniegu, ale przecież do startu pozostało jeszcze siedem tygodni i nie warto teraz wróżyć z fusów jakie zapanują warunki. W każdym razie wybrane przez nas odcinki specjalne mają nawierzchnię asfaltową i nie ma obaw, że rajdówki ugrzęzną w błocie i roztopionym śniegu – dodaje Damian Dobrowolski, Dyrektor rajdu.

- Mamy zapewnione w kompleksie hotelowym „Arłamów” bardzo dogodne miejsce, które w dodatku stwarza korzystne warunki dla urządzenia tam kwatery głównej naszego rajdu. Dodatkowo na parkingach hotelowych rozlokowany będzie park serwisowy. W jednym miejscu będą mogli przebywać nie tylko organizatorzy, ale także zespoły rajdowe, dziennikarze, goście zawodów. To będzie punkt jednoczący całą imprezę i w ten sposób korzystnie kształtujący jej atmosferę. Gospodarze hotelu przewidzieli dla zespołów rajdowych specjalne zniżki, ale im bliżej terminu zawodów, tym mniej pozostaje wolnych miejsc, zatem lepiej nie zwlekać z rezerwacją miejsc – zauważa Marek Dobrowolski – Prezes Automobilklubu Rzeszowskiego.

Share
Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Baja Poland 2015 – w ostatni weekend sierpnia
Obradująca 12 września w Pekinie Światowa Rada Sportów Motorowych zatwierdziła... więcej
Wielkie ściganie w Toruniu - 4. i 5. runda Rallycross Cup
Podczas najbliższego weekendu na torze w Toruniu odbędzie się wielkie wyścigowe... więcej
Galeria zdjęć z 6. rundy Volkswagen Castrol Cup
Zdjęcia autorstwa Grzegorza Kozery
Galeria zdjęć z 6. rundy Pucharu Polski Junior Buggy
Zdjęcia autorstwa Michała Kondrowskiego www.RallyArt.pl 
Grzesiński wygrywa 11 Wyścig Górski Prządki
Pierwszy dzień rywalizacji w ranach 11 Wyścigu Górskiego Prządki 2014 padł... więcej
Zolder wyłoni mistrza
W przyszły weekend (19-20 września) uczestnicy KIA Lotos Race 2014 zakończą... więcej
Listy zgłoszeń na Rajd Nadwiślański
Najlepsi kierowcy walczący w tym sezonie w LOTOS Rajdowych Samochodowych... więcej
Paul Ricard po wakacjach
Michał Broniszewski i jego włoski zmiennik Giacomo Piccini wystartują w... więcej
GT3 treningowo w Brnie
Czwartek i piątek będą bardzo pracowite dla Marcina Jedlińskiego i Stanisława... więcej

Strony