RAJD ZIMOWY „Arłamów” już 6-8 marca 2014

Na otwarcie tegorocznego cyklu LOTOS RSMP po raz pierwszy zostanie rozegrany 1. Rajd Zimowy „Arłamów” (6-8 marca 2014) z bazą w Arłamowie w Górach Słonnych we wschodniej części Podkarpacia. Organizacji tej imprezy podjął się Automobilklub Rzeszowski.

Zdzisław Grzyb, Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie potwierdza, że została już ostatecznie zatwierdzona trasa imprezy, która będzie przebiegała przez powiaty przemyski, przeworski i jarosławski. Łącznie do pokonanie będą 163 km odcinków specjalnych. Baza zawodów zlokalizowana w nowym ośrodku hotelowym „Arłamów” leży w powiecie bieszczadzkim. Na początku lutego zacznie funkcjonować strona internetowa rajdu – zapowiada Prezes Grzyb (www.rajdarlamow.pl).

-Oczywiście dość nietypowy przebieg tegorocznej zimy rodzi niepewność, czy trasa będzie zaśnieżona, czy też całkowicie wolna od śniegu, ale przecież do startu pozostało jeszcze siedem tygodni i nie warto teraz wróżyć z fusów jakie zapanują warunki. W każdym razie wybrane przez nas odcinki specjalne mają nawierzchnię asfaltową i nie ma obaw, że rajdówki ugrzęzną w błocie i roztopionym śniegu – dodaje Damian Dobrowolski, Dyrektor rajdu.

- Mamy zapewnione w kompleksie hotelowym „Arłamów” bardzo dogodne miejsce, które w dodatku stwarza korzystne warunki dla urządzenia tam kwatery głównej naszego rajdu. Dodatkowo na parkingach hotelowych rozlokowany będzie park serwisowy. W jednym miejscu będą mogli przebywać nie tylko organizatorzy, ale także zespoły rajdowe, dziennikarze, goście zawodów. To będzie punkt jednoczący całą imprezę i w ten sposób korzystnie kształtujący jej atmosferę. Gospodarze hotelu przewidzieli dla zespołów rajdowych specjalne zniżki, ale im bliżej terminu zawodów, tym mniej pozostaje wolnych miejsc, zatem lepiej nie zwlekać z rezerwacją miejsc – zauważa Marek Dobrowolski – Prezes Automobilklubu Rzeszowskiego.

Share
Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Wypowiedzi zawodników przed Inter Cars Master Race 2014
Aleksandra Kujawa:Jesteśmy podekscytowani udziałem w Master Race, który... więcej
Drugi start w Alzacji
W 57 edycji, Rallye de France po raz piąty odbędzie się w Alzacji. Przed rokiem... więcej
42 zawodników na Magurze
Podczas debiutującego w cyklu GSMP 1 Wyścigu Magura Małastowska, kibice zobaczą... więcej
Galeria zdjęć z 6. rundy LOTOS RSMP - Rajdu Nadwiślańskiego
Zdjęcia autorstwa Marcina Kaliszki www.RallyFoto.pl
Wojtek Chuchała wytrzymał presję
Wojtek Chuchała z Sebastianem Rozwadowskim wygrali Rajd Nadwiślański.  Po... więcej
Poznański finał sezonu
To będzie już ostatnie wyścigowe ściganie. W nadchodzący weekend 26-28 września... więcej
Wypowiedzi zawodników przed Rajdem Nadwiślańskim
Jan Chmielewski:Sezon RSMP 2014 nieubłaganie zbliża się do końca, a przed nami... więcej
Wypowiedzi zawodników przed Poznaniem
Adam Gładysz:W ten weekend odbędzie się przedostatnia runda Porsche GT3 Cup... więcej
Ośmiu Polaków wystartuje w FIA Hill Climb Masters 2014
11 i 12 października w Eschdorf (Luxemburg) odbędzie się pierwsza edycja FIA... więcej

Strony