Kasprzak w koronie mistrza Polski!

Krzysztof Kasprzak jeszcze raz potwierdził, że jest w tym sezonie w świetnej formie. Dziś w Zielonej Górze został po raz pierwszy indywidualnym mistrzem kraju! Zawody mogły się podobać i były prawdziwym świętem polskiego speedwaya. Po raz kolejny sprawdził się zastosowany rok temu system biegu barażowego i wielkiego finału po turnieju zasadniczym. Po serii XX biegów awans do finału wywalczyli bezpośrednio zdobywcy 14 punktów: Piotr Pawlicki i Janusz Kołodziej. Rywalizacja o miejsce w barażu była zacięta do ostatniego biegu, ostatecznie wywalczyli je: Przemysław Pawlicki, Krzysztof Kasprzak, Grzegorz Zengota i Bartosz Zmarzlik. Po pasjonującym przebiegu awans wywalczyli Kasprzak i Zengota. W finale najszybszy był zawodnik Stali Gorzów, drugi junior Piotr Pawlicki, a trzecie miejsce zajął Janusz Kołodziej. Niespodzianką była na pewno postawa wychowanka Falubazu Grzegorza Zengoty, dużo więcej natomiast spodziewano się po starcie Piotra Protasiewicza i Jarosława Hampela. Warto podkreślić, że dla Kasprzaka był to pierwszy mistrzowski tytuł, po trzech zdobytych srebrnych medalach. Natomiast dla Kołodzieja był to już piąty medal IMP, po trzech złotych i brązowym.
Wyniki:
Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów) - 10 (1,3,3,d,3) + 1. miejsce w finale
2. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) - 14 (3,3,3,3,2) + 2. miejsce w finale
3. Janusz Kołodziej (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 14 (3,2,3,3,3) + 3. miejsce w finale
4. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) - 10 (3,3,2,1,1) + 4. miejsce w finale
5. Przemysław Pawlicki (Fogo Unia Leszno) - 10 (3,1,3,0,3)
6. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) - 9 (2,1,1,3,2)
7. Jarosław Hampel (SPAR Falubaz Zielona Góra) - 8 (1,0,1,3,3)
8. Norbert Kościuch (GKM Grudziądz) - 7 (0,2,2,2,1)
9. Piotr Protasiewicz (SPAR Falubaz Zielona Góra) - 7 (1,0,2,2,2)
10. Kacper Gomólski (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 7 (2,1,1,2,1)
11. Piotr Świderski (Stal Gorzów) - 6 (2,3,0,1,0)
12. Krzysztof Buczkowski (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 6 (2,2,1,1,0)
13. Kamil Adamczewski (SPAR Falubaz Zielona Góra) - 4 (2,0,0,2)
14. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław) - 4 (1,1,0,2,0)
15. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno) - 3 (0,0,2,1,0)
16. Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 1 (0,u,0,0,1)
17. Krzysztof Jabłoński (SPAR Falubaz Zielona Góra) - 0 (u/-,-,-,-,-)
18. Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz) - ns

Żużel:
Słowa kluczowe:
Źródło newsa:
Źródło zdjęcia:

Poznaliśmy kalendarz Indywidualnych Mistrzostw Polski 2024!
6 lipca wystartuje tegoroczny cykl Indywidualnych Mistrzostw Polski na ... więcej
Egzamin na licencję Ż i 250cc
W dniu 8 kwietnia 2024 r. w Częstochowie odbył się egzamin na... więcej
Mistrzostwa Polski Par Klubowych dla Orlen Oil Motoru Lublin
Żużlowcy Orlen Oil Motoru Lublin – Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera... więcej
Hat-trick reprezentacji Polski. Pedersen chwalił Biało-Czerwonych
To był najlepszy finał DME w wykonaniu Polski. W pierwszej edycji w Poznaniu... więcej
Bartosz Zmarzlik po raz piąty zwycięża IMME!
ŁÓDŹ KREUJE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona... więcej