Duda zwycięzcą grupy A w Cazinie

63 zawodników stanęło na starcie Cazin Grand Prix 2013 – Brdska Trka – Hill Climb Championship, zawodów w wyścigach górskich, które rozegrane zostały w dniach 29-30 czerwca. Niekwestionowanym zwycięzcą rundy FIA CEZ Hill Climb Trophy został Chorwat Laszlo Szasz, startujący formułą Zytec Reynard. Szasz ustanowił również nowy rekord 4100 metrowej trasy, który od 30 czerwca wynosi 2.10.169. Tuż za Renardem, sklasyfikowano Jovana Acimica w Oselli Pa20, a na trzecim miejscu stanął Milos Asanovic w Radicalu SR8LM.

Najszybszym Polakiem okazał się Grzegorz Duda, który wygrał grupę A, startując Mitsubishi Lancerem Evo. W klasyfikacji generalnej Duda zajął wysokie 10 miejsce. Po dwóch podjazdach Grzegorz Duda zanotował łączny czas 5.12.545, tracąc jedynie sekundę do 8 miejsca w generalce
W zawodach rozgrywanych w Serbii brali udział również zawodnicy z Czarnogóry, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Macedonii, Słowenii czy . Ze Słowacji pojawił się dobrze znany naszym kibicom Peter Ambruz w Oplu Calibra.
Zawody Cazin Grand Prix 2013 to również jedna z rund FIA CEZ Historic Trophy.

Grzegorz Duda:
Serbska trasa zawodów Cazin Grand Prix 2013 to jak mistrzostwa świata F1. Odcinek 4100 m ma wspaniały asfalt bitumiczny, chyba położony specjalnie z myślą o wyścigach. W zeszłym roku miałem okazję pojawić się po raz pierwszy na tym odcinku i zrobił na mnie wielkie wrażenie. Ponownie oprawa zawodów była rodem z największych zawodów światowych, jednym słowem wspaniałe zawody. Trasa na jakiej ścigałem się podczas zawodów 2012, już mnie niczym nie mogła zaskoczyć. Jest kręta, z nawrotami, których nie widać. Lista zgłoszeń była bardzo ciekawa, a najszybciej jeździli kierowcy formuł, którzy wykręcają niesamowite czasy. Udało się zająć 10 miejsce w klasyfikacji generalnej no i co najważniejsze wygrać grupę A. Całe zawody rozgrywane były we wspaniałej wakacyjnej pogodzie i temperaturach ponad 30 stopni. Chyba czuję, że odrodziłem się ponownie do szybkiej jazdy. Bardzo cieszę się z kolejnych cennych punktów, które pozwolą mi zdobyć kolejny tytuł mistrzowski w FIA CEZ Trophy. Te starty i walka o mistrzostw nie były by możliwe bez wsparcia sponsorów firmy Steinhof, Blachdom-Plus, Narzędzia Kołodziej, V-Tech, Redruk, Olaf Motorsport oraz Team Promotion Marketing i PR Sportowy. Moimi patronami medialnymi są portal www.wyscigigorskie.pl oraz TVP Kraków.

Samochody:

News

Wystartował Rajd Safari, Kajetanowicz liderem w WRC2 Challenger!
Z tradycyjnym dopingiem tłumu fanów rozpoczęła się rywalizacja w ... więcej
Wśród afrykańskiej fauny i flory – WRC Rajd Safari 2024 na żywo w Motowizji
Po ponad miesięcznej przerwie do rywalizacji powracają najlepsze... więcej
Rajd Polski: 300 kilometrów oesowych i 70 widowiskowych stref kibica
Ponad 300 kilometrów na trasach dziewiętnastu, szutrowych odcinków... więcej
Komunikat GKSS PZM nr 5/2024
Informujemy, że Komunikat Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM nr 5/2024... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 06-07.04.2024, Olsztyn
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU KANDYDATÓW NA LICENCJĘ ZAWODNIKA I LICENCJĘ... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 06.04.2024, Olsztyn
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU NA LICENCJĘ SĘDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO STOPNIA... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-C, NDJ-C, 14-15.04.2024, Tor Kielce
1. Termin: 14 - 15 kwietnia 2024 r. (niedziela i poniedziałek) 2.... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, szkolenie na licencje stopnia ND-R, 03.04.2024, Gdynia
Szkolenie sędziów sportu samochodowego oraz szkolenie na licencję stopnia ND-R... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak już w Kenii, czas na legendarne Safari!
Gdyby kibice mieli wybierać rajdy według klucza: najbardziej ikoniczne,... więcej